Ana Sayfa Euro Truck Simulator 2ETS 2 Genel ETS 2’nin Trucks World Cup 2020 yarışmasını Türkiye’den Burakref kazandı!

ETS 2’nin Trucks World Cup 2020 yarışmasını Türkiye’den Burakref kazandı!

Yazar SimülasyonTÜRK

ETS 2’nin Trucks World Cup 2020 yarışmasını Türkiye’den Burakref kazandı!

Renault Trucks iş birliği ile SCS Software tarafından ETS 2‘de düzenlenen Trucks World Cup 2020 ekran görüntüsü yarışmasında Burakref finale kalarak birinci oldu. Spring ile girdiği oylamada çok az oy farkı ile birinci geldi. Mayıs ayı boyunca 32 katılımcı her gün yapılan Instagram oylamalarıyla yarıştı. Her aşamada farklı ödüller kazanan katılımcılar en iyi Renault Trucks T Range aracı için yarıştı. Yarışmaya Türkiye’den 3 oyuncu da katılmıştı. Yarışmada Ati (Atilla Aslıhan) ve modlarıyla tanıdığımız Blade 1974 de yarıştı. 1/8 Final oylamasında JuanJuanito10’a karşı çok az farkla kaybederek elendi. Oylamalar hem Renault Trucks hem de SCS Software‘ın Instagram hesaplarında ayrı günlerde yapıldı. Yarışmanın amacı en iyi görünümlü Renault Trucks T Range aracını belirlemekti.


Yarı final oylamasında Burakref ve Ilya 29 Rus yarışmıştı. Burakref birkaç puan önde bitiriyorken oylamanın son dakikalarında ani bir atakla Ilya 29 Rus öne geçmiş ve birkaç puan farkla kapatmıştı. Daha önce elediği diğer yarışmacılardan da hile kullandığı yönünde şüpheli mesajlar gönderiliyordu. Ancak Rusya topluluğu desteklemiş olabilir ve bu gayet doğal. Bunun ardından Ilya 29 Rus, SCS’ye ulaşarak karşıdaki aracın onun aracından daha güzel olduğunu ve finali onun hak ettiğini belirterek yarışmadan çekilme kararı almış.


Burakref ve Spring final yarışında %50 – %50 şeklinde kaldı ancak oy farkı ile Burakref önde bitirdi. Burakref 6666 oy alırken Spring ise 6574 oy aldı.

 

Trucks World Cup 2020 yarışmasının sponsorları arasında Intel, Thrustmaster, Tobii Eye Tracking, HyperX, Renault Trucks yer alıyor. Yarışmayı kazanan Burakref finale kadar geçtiği her aşamadan bir ödül alıyor. Yani ilk aşamada tişörtler + DLC keyleri verilirken ikinci aşamada Tobii Eye Tracker 4C veya HyperX Cloud Alpha S Blackout kulaklık tercih edecek. Ardından 1/2 finalde ise i7-7700K işlemci kazanıyor. Son final aşamasında ise Thrustmaster T150 direksiyon setini Burakref kazandı. İkinci gelen Spring ise Thrustmaster eSwap Pro Controller Gamepad sahibi oldu. Ayrıca Burakref ve Spring’e özel bir Steam anahtarı veriliyor. Bu Steam anahtarı ile ETS 2 için çıkacak olan her DLC/harita genişlemesi otomatik olarak hesaplarına eklenecek ve böylece bundan sonra herhangi bir şey almak zorunda kalmayacaklar.

GİZLİ ÖDÜL!

Finalde birinci olan Burakref için şu an açıklanmayan gizli bir ödül üzerinde çalışıyorlar. Daha önce de belirtilen bu olay Renault Trucks tarafından organiz edilmiş ancak Covid19 virüsü nedeniyle gerçekleştirilemeyecekmiş bunun yerine Renault Trucks’takiler yeni bir ödül üzerinde çalışıyorlarmış. Yakında açıklanacak. Bir fabrika gezisi, T Range turu gibi şeyler de olabilir ancak bekleyeceğiz.

Yarışmaya katılanlar;

 

 

#TWC2020’de Türk topluluğu adına bizleri temsil edenlere(Burakref,Blade1974,Ati) çok teşekkürler. Ayrıca birinci gelerek böyle bir yarışmada ön plana çıkıp bizi gururlandıran hem Burakref’e hem de her gün oylarıyla destekleyen topluluğa teşekkür ediyoruz. Hem birincilik ödülü hem de şu an açıklanmayan gizli ödülü Türk topluluğundan birinin kazanmış olması çok güzel. SCS Software’ın bu yarışmaları her zaman tartışmalı oluyor. Ancak vermek istedikleri bir ödül var ve bunu bir şekilde halletmek istiyorlar. Bu yarışma da çok fazla uzayarak karışıklığa neden olmuş olabilir. Instagram gibi bir yerde de yapılınca sosyal etkileşim adına farklı sonuçlar çıkabiliyor. Daha iyi görüntüler elenirken rastgele çekilmiş gibi duranlar yarı finale hatta finale kadar gelebiliyor.

Önümüzdeki yarışmalardan umarız yine Türk oyuncuları gereken ilgiyi gösterir ve bir derece kazanır. Biz de hep yanınızda olacağız.

 

Trucks World Cup 2020 ana konusu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

0 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

Yorum yazın