Cuma, Ekim 18, 2019
Anasayfa Euro Truck Simulator 2 ETS 2 Genel ETS 2’nin Infinite Truckers multiplayer modu için çıkış tarihi açıklandı

ETS 2’nin Infinite Truckers multiplayer modu için çıkış tarihi açıklandı

6

ETS 2’nin Infinite Truckers multiplayer modu için çıkış tarihi açıklandı

ETS 2 için duyurulduğu günden bu yana çıkması beklenen Infinite Truckers multiplayer modu için sonunda kesin bir çıkış tarihi verildi. İlk duyurulduğu Şubat 2019’da Nisan-Mayıs aylarında çıkması planlanıyordu. Aylar geçti ve hem arkaplan hem de ön tarafta bir sürü entegrasyon çalışmasına tanık olduk. En son da kendi forumlarını tamamen kapatıp yeni bir sisteme geçeceklerini açıklamışlardı. Infinite Truckers için bugüne kadar sadece çeşitli oyun içi ekran görüntüleri paylaşıldı. Yeni bir grafik motoru yapmadıklarına emin olduğumuz bu multiplayer modu için ProMods, 3. parti modlama desteği gibi önemli özellikler bizleri heyecanlandırıyordu. Ancak TruckersMP’nin Ekim ayında ProMods harita desteğini resmen getirecek olması Infinite Truckers’ın planlarını suya düşürmüşe benziyor. Şu an kendi sayfalarında 5 binden fazla üyeye sahip olan Infinite Truckers, 23 Aralık 2019‘da çıkış yapacağını açıklıyor. Her şey yolunda giderse ve büyük ihtimalle bu çıkış erkene alınabilirmiş. Şu an hala istemcinin geliştirilmesi ve websitelerinde yasaklama, VTC gibi sistemler üzerinde çalışmaya devam ediyorlarmış. Beta sürümü ise 12 Ekim’de çıkacakmış. Buraya sadece takımda olan ve betaya başvuran kişiler girebilecek.

Yakında bir tanıtım videosu ile bu multiplayer modunda yer alan özellikleri göstereceklermiş. Daha önce ise etkinlik haritasının tanıtıldığı bir video paylaşılmıştı.

Kaynak: Infinite tumblr

 

Scania ve seslerle ilgili 3. parti modlar beyaz listedeymiş. Kullanıcı arayüzü, özel skinler gibi özellikler de gelişmeye devam etmiş. Scania Touring HD otobüs modunun testlerde kullanıldığını görmüştük. Infinite Truckers kendine has garipliklerle bugüne kadar geldi. ProMods haritası ile rekabetçi olabilirdi ancak onu da TruckersMP takımına kaptırdı. Yine ProMods ile resmi bir anlaşma yapmak istiyorlarmış. Şu an kullanmalarında bir sakınca yokmuş. Ancak otobüs ve araba modları yanı sıra çeşitli çekici, kamyon modları ile birlikte sesler ve grafikler üzerine modlarla daha rekabetçi olabilir. Etkinlik haritaları da eğlence ya da yarış amaçlı çok güzel kullanılabilir. Sanal şirket sisteminin nasıl olduğunu merak ediyoruz. Ancak başından beri söylemeye çalıştığımız bunun öyle pat diye olabilecek basit bir iş olmamasıydı. Sadece 2 ay beklediniz denilerek de apaçık dalga geçildi. Bu modu geliştirerek bunca yükün altına giren kimseler neden bir sürü özelliğin geliştirilmesinde aylar alacağını hesaplayamadı? İlk duyurulduğunda hemen oynayacaklarını sananlar burada mı? Çoğunluğu Türkler ve TruckersMP’den kalıcı yasaklananların ilgisini çekmekte oldukça başarılı oldular. HGVMP diye bir multiplayer modu daha geliştiriliyor. Onlar Infinite Truckers aksine çeşitli ekran görüntüleri ve videolar yayınlayabildi. Ancak onları değil Infinite modunu bekliyoruz!?

Yapay zeka konusunda TruckersMP bile son açıklamasında SCS Software’ın güncellemelerle sürekli bir şeyleri değiştirdiğinden şikayetçi ve onların da yıllarca geliştirerek bugüne geldiklerini atlamayalım. Infinite Truckers’ın HGVMP gibi araçları takılarak göstermenin aksine daha düzgün bir tanıtım yapma isteğini anlayabiliyoruz ancak dediğimiz gibi sonuçta yine de iki TIR yan yana gidecek. Birkaç ekran görüntüsü paylaşmaktan kaçınmamalılar.

InfiniteTruckers forumlarında düzenlenen bir çekilişte kazananlara(bir Türk oyuncu da var) hak ettikleri Steam hediyeleri de verilmemişti.

Sonuç olarak SCS Software geçtiğimiz canlı yayınlarda multiplayer özelliğini geliştirdiğini açıklamıştı. Şu an pek dillendirilmese de bu saatten sonra tüm bu alternatif çalışmaların orijinal özelliğin modlanmış versiyonu olarak yola devam edeceğini biliyoruz. Tabii SCS ne zaman çıkaracak o belli değil! TruckersMP’nin ProMods desteği çok ama çok önemli ve tekrar insanların konvoy yapmasını, oyuna(multiplayer) geri dönmesini sağlayabilecek. Infinite Truckers ne yeni yönetimi ne de destek takımı ne multiplayer istemcisi için beklenir sadece ve sadece 3. parti modların kullanılabilmesi harika olur! Ve bir de özel sunucular olabilse… Bütün bunlar hali hazırda TruckersMP’de mümkün olabilseydi her şey çok daha güzel olurdu. Ancak yine bu rekabeti artıracak tek şey başkalarının yaptığı modlar oluyor. Ve ETS 2 her zaman modlara ihtiyaç duyuyor. Ne olursa olsun 🙂

ve son olarak sadece keyfinize bakın…

SimülasyonTÜRK

6 YORUMLAR

  1. Modları desteklemesi güzel olmuş. EVR’nin ses modlarını tam olatak desteklerse benden geçer notu alırlar ama şu var bendeki ses modunu yanından geçtiğim oyuncu nasıl duyacak? Düşündürücü…

    • Destekleyemez EVR ücretli satıyor. Uyumluluk getirilebilir ama bunlar karşılıklı güven ile olur. Karşı oyuncu duymaz zaten yoksa niye görsün, niye duysun.

  2. truckers mp egoist sadece kendilerinin oyunu bildiğini sanan ota çiçeğe ceza vermeleri çok can sıkıcı. inşallah sonları olur.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here