Ana Sayfa Euro Truck Simulator 2ETS 2 Genel ETS 2’nin 1.36 güncellemesi tamamlandı!

ETS 2’nin 1.36 güncellemesi tamamlandı!

Yazar SimülasyonTÜRK

DirectX 11 tam sürümü, Korsika adası, detours özelliği gibi pek çok yeniliğin yer aldığı 1.36 güncellemesinin tam sürümü Euro Truck Simulator 2 için yayımlandı. 5 Aralık’ta çıkacak olan Road to the Black Sea DLC‘si öncesi artık oyun tamamen hazır. SCS Software bu güncelleme ile ETS 2 ve ATS‘den DirectX 9 desteğini tamamen kaldırıyor. DX11’in tam sürümü ile yeni grafiksel ve teknik iyileştirmeler geliyor. Artık Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator, Direct X 11.1 sürümünü  destekliyor. Grafik kartınızda DirectX11 desteği varsa bundan sonraki güncellemeler sizin için problem olmayacak ancak sadece DX9 varsa artık size yönelik bir çalışma yapılamayacak. Performans artışı vb. yeni grafiklerde sadece DX9 destekli grafik kartları sıkıntı yaşayacak. Bu nedenle SCS Software artık kesinlikle o kartları desteklemiyor.

Açık beta boyunca raporlar ve geri bildirimde bulunanlara teşekkür ediliyor. Bu güncelleme ile en büyük sistem değişikliğini getirdiği için çok önemli sayılıyor. DirectX 9’daki sınırlamaların tamamen kaldırılmasını sağlayan DirectX 11 sayesinde FPS artışı, daha yumuşak akıcı oyun, daha iyi uzun mesafe LOD(ayrıntı seviyesi) davranışları geliyor.

SCS Software tarafından yayınlanan 1.36 güncellemesi tanıtım videosunu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

1.36’da sadece sistem değişiklikleri yok. Daha önce duyurdukları Korsika adası da ekleniyor. Vive la France! harita genişlemesine ücretsiz eklenen Korsika adası ile 6 yeni şehir geliyor. Bunlar Ajaccio, Calvi, Ile Rousse, Bastia, Porto Vecchio ve Bonifacio şehirleri etrafında birçok simgesel yapı ve köyler bulunacak. Diğer adalarda olduğu burada da en büyük yol otoyol olacak. Korsika’ya gitmek için Marsilya’dan Porto Vecchio kasabasından feribot ile seyahat edebilir ya da Sardunya’da yaşayan bir adalıysanız Sassari’den tekneye atlayarak Korsika’nın en büyük şehri ve başkenti Ajaccio’ya gidebilirsiniz.

Ve uzun süredir beklenen Detours/Rastgele servis yolları özelliği sonunda ETS 2’ye geliyor. Bu özellik American Truck Simulator‘ın oyuncuları tarafından öngörülemeyen bir olay olduğu için hem sevildi hem de nefret edildi. Bu özellik sayesinde güzergahınızdaki yollar her an kapanabiliyor ve başka bir yoldan yükünüzü teslim etmek zorunda kalabiliyorsunuz. Bazen bir kaza olabiliyor bazen polis, itfaiye yolları kapatabiliyor. Bu belirsizliğin artık tamamen öngörülemediği de kanıtlanmış. Oynanış ayarlarında bunu kapatabiliyorsunuz ya da çıkma olasılığını belirleyebiliyorsunuz.

 

Ayrıca birkaç ilginç özellik daha var. Trafiğe yeni AI araçlar da ekleniyor(lisanssız Neoplan Tourliner yeniden eklenmiş). Bu güncelleme ile birlikte şirketimizin şoförlerini çekicileri ve dorseleri ile birlikte yönetici haritasında görebileceğiz. Yollarda karşılaşmayacağız. Bunun dışında Çince(ve diğer Latin olmayan) karakter girdisi diğer adı ile IME eklemişler.
Son olarak ise Anti-aliasing ve navigasyon haritasında kaçınabileceğiz yolları işaretlemenize yarayan pinler iyileştirilmiş. Bu özellik ile GPS rotanızda gitmek istemediğiniz yerleri işaretleyebilecek ve navigasyonda o yerlerden geçmeyeceksiniz. SMAA özelliği sayesinde kenar yumuşatma sistemi daha hızlı ve performanslı çalışacak. Anti-aliasing grafik ayarlarında artık Düşük, Orta, Yüksek, Çok Yüksek gibi seçenekler bulunuyor.
 
World of Trucks sitesi de artık 1.36 güncellemesinin tam sürümünü destekliyor.
Steam’de eğer herhangi bir beta programına katılmadıysanız 1.36 güncellemesi otomatik olarak yüklenecektir. Böylece 1.35 sürümünden 1.36’ye geçebileceksiniz.

 

Değişiklik Listesi

HARİTA

 • Corsica (Vive la France! DLC)

ÖZELLİKLER

 • Detours / Rastgele yolların kapanması
 • Yeni AI Trafik araçları
 • GPS navigasyonunda kaçınma noktaları
 • Şoförler / Çekiciler / Dorseler yönetici haritasında görünebilecek
 • DirectX 11 tam desteği(DirectX 9 kaldırıldı)
 • Çince ve diğer Latin karakterli olmayan girdiler için destek(IME)
 • Anti-aliasing(kenar yumuşatma) geliştirmeleri(SMAA, elektrik kabloları)
 • Yeni yükleme ekranları
 • Yeni para birimleri sayesinde artık Türk Lirası bulunuyor. Oynanış ayarlarında bulabilirsiniz.

MOD

 • Güneş profili değişiklikleri (HDR)
 • AI için lisans plakası değişiklikleri (data-driven types, background texture data)
 • Dashboard ekranında kullanıcı arayüzü öğeleri (dijital göstergeler, yakıt tüketim barı)
 • Harita editörü geçmişi(ileri/geri)
 • Modlama yaparken düğümlerin/nodes sürekli seçilmeye devam edilmesi(Continuous selection of nodes)

 

Road to the Black Sea DLC’sini Steam’de istek listenize ekleyebilirsiniz.

Video

Euro Truck Simulator 2 – 1.36 güncellemesi ana konusu için buraya tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

5 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

5 yorum

Avatar
Mert Ara 3, 2019 - 17:22

Çok güzel bir güncelleme olmuş. Özellikle directx 11 konusunda şüphelerim vardı fakat hiç sıkıntı yaşamadım. Harita DLC’leri ve Almanya yenilemesi gibi işlerden önce keşke bu işi yapsalarmış. Önceden 35 fps’den yukarısını görmüyordum(gündüz, şehir içinde) şimdi 60 fps alıyorum. Geceleri ise dert; grafik ayarlarını en düşüğe çekmeme rağmen farları açınca kasıyor.

7 yaşında casper nirvana kullanıyorum bu arada.

Cevapla
TruckersMP, 1.36 güncellemesini desteklemeye başladı! Ara 9, 2019 - 12:21

[…] Truck Simulator 2 ve ATS’nin 1.36 güncellemesinde artık multiplayer oynanabiliyor. Tek yapmanız gereken TruckersMP programında […]

Cevapla
Avatar
Kerem Ara 17, 2019 - 22:49

Yeni para birimleri sayesinde artık Türk Lirası bulunuyor. Oynanış ayarlarında bulabilirsiniz.
Demişsiniz ancak bendeki listede hiç bir şekilde TL yada YTL gibi bir para birimi çıkmıyor.
Soracaklarınızı şimdiden cevaplayayım öncelikle.
1. Evet Bütün DLC leri satın aldım.
2. Evet Oynanış ayarlarından para birimlerine girdim.
3. Evet Para birimi listesini aşağıya kadar ( Sonuna kadar ) Kaydırdım.
Ancak hiç bir şekilde bende çıkmıyor.
Nedendir ?

Cevapla
Simülasyon Türk
Simülasyon Türk Ara 18, 2019 - 11:21

Ekonomi modu varsa kaldırın onlar bozuyor. 1.36 ile uyumsuz olan bazı modlar görüntülenmesini engelliyor.

Cevapla
Avatar
Kerem Ara 20, 2019 - 20:41

Teşekkür ederim.
Modların neredeyse hepsi TRY kullanımını kapatıyor.
30 moddan 1 bilemediniz 2 mod işe yarıyor gibi görünüyor.

Cevapla

Yorum yazın