Menu
in , ,

ETS 2 West Balkans DLC’sinin sınır kapıları tanıtıldı

 

8 ülkenin dahil olduğu West Balkans DLC’si ile ETS 2’ye 30 yeni sınır geçişi ekleniyor. Arnavutluk, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Kosova, Karadağ, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Slovenya ülkelerindeki her sınır kontrolü için SCS ekibi bir blog yazısı yayınlıyor. Bazı durumlarda X-Ray alanına da girilebiliyor veya gümrük görevlileri elle arama yapabiliyor. Road to the Black Sea DLC‘sinde Kapıkule Gümrük Kapısı ile kapsamlı bir sınır geçiş kontrolü getirilmişti. Balkanlar’ın devamı olan West Balkans DLC’sindeki 8 ülkenin birinden diğerine geçtiğinizde aynı incelemeler yapılacak.

Tahmin edebileceğiniz gibi SCS ekibi bu ölçekte bir DLC oluşturduğunda sınır kontrollerinin boyutu ve karmaşıklık durumları konumlarına göre değişiyor. Bulgaristan ve Sırbistan arasındaki  yüksek dağlarda bulunan küçük sınır kapılarından Horgos’taki büyük ölçekli sınır geçişlerine kadar her sınır kapısının kendi göre benzersiz olduğu vurgulanmış. Ayrıca burada parantez açarak belirtmek gerekirse Avrupa’dan Türkiye’ye doğru gerçekleşen TIR trafiğini de topluluğumuz yakından tanıyor. Bu sınır kapılarını olabildiğince gerçekçi şekilde inşa etmişler. Sınırın nasıl inşa edildiğinden her şeridi ve rotayı yeniden oluşturmaya kadar birçok çalışma, araştırma yapılmış.

SCS harita tasarım ekibi sınır geçişlerini mümkün olan en iyi ayrıntıda aktarmak için çok sayıda yeni ve benzersiz prefab ve model oluşturmak zorunda kalmış. Yalnızca bu proje için 130’un üzerinde benzersiz 3D varlık/asset oluşturulmuş. Buna yeni araç modelleri ve sınır kontrollerinde devriye gezen, çalışan animasyonlu karakterler de dahilmiş. DLC’de Sırbistan ile Bosna-Hersek arasında bulunan ve nehir üzerinde bir köprü ile bölünmüş bir sınırı kapısı gibi ilginç sınır kapıları da yer alıyor. Macaristan, Bulgaristan, Romanya, Avusturya ve İtalya için de bu DLC ile birlikte 10 yeni sınır kapısı geliyor.

SCS Software, West Balkans DLC’sini 2023’ün ilk yarısında çıkaracak gibi görünüyor. Kesin çıkış tarihi belirtilmese de ETS 2 için büyük harita genişlemeleri artık yeni yılın ilk 6 ayı içerisinde çıkabiliyor. Heart of Russia DLC’si hala rafta beklese de SCS’nin Balkanlar’dan sonraki rotası neresi olacak? Şimdiden ana haritadaki yenilenmiş olan bölgeler için tekrar şehir güncellemeleri duyuruluyor. Bununla sınırlı kalmayacak olsa da topluluk artık ne kadar takdir etse de gerçekçi haritalardan sıkıldı ve yepyeni oynanış özelliklerini görmek istiyor.

 

 


Euro Truck Simulator 2 forumu için tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

Leave a Reply

Written by HasanOfke

Exit mobile version