Ana Sayfa Euro Truck Simulator 2ETS 2 Genel ETS 2 ve ATS için Convoy Co-op (Resmi Multiplayer) oynanış özelliğinden ilk görüntüler!

ETS 2 ve ATS için Convoy Co-op (Resmi Multiplayer) oynanış özelliğinden ilk görüntüler!

Yazar SimülasyonTÜRK

SCS Software‘ın Yılbaşı Özel 2020 canlı yayınında Convoy adı ile co-op yani resmi multiplayer özelliği ilk kez gösterildi. American Truck Simulator ve ETS 2 için yıllar sonra nihayet resmi multiplayer geliyor! Convoy adı ile co-op oynanış getiren ve resmi multiplayer dediğimiz bu özelliğin American Truck Simulator ve Euro Truck Simulator 2 için 2021 yılının sonunda gelmesi bekleniyor. Bu zaman çizelgesinin kesin olmadığını ekleyelim. Şimdilik tarihlere değil de yıllardır beklenen bu özelliğin geliyor olmasına yoğunlaşmalıyız. İlk olarak ATS’de gösterilmesi tercih edilmiş ve videoda AI trafik destekli multiplayer özelliğini net olarak görebiliyoruz. TIR’lardan hangisinin AI hangisinin oyuncu olduğu çok zor seçiliyor. Her şeyi konuşmak için erken olsa da SCS ekibi önümüzdeki süreçte bu konu ile ilgili daha fazla bilgilendirme yapmayı ihmal etmeyecektir.

Convoy mantığı aslında arkadaşlarımızla birlikte AI trafik eşliğinde birlikte oynamayı ifade ediyor. Yani bu da co-op oynanış demek. Mevcut multiplayer modunun konseptinde gelmiyor. Kaç kişi oynanacak şu an açıklanmasa da bu rakamın 6-10-15-20 kişilik oturumlarda olması harika olabilir. Bu adım ile birlikte ETS 2 ve ATS’nin oyuncu sayısında inanılmaz bir artışın yaşanması kaçınılmaz duruyor. Şimdiden pek çok şey hakkında konuşmak için erken olsa da 🙂


Modlama desteği olacak mı? Şu an bunun için açıklama ancak bu simülatörler tamamen modlanabiliyor. Haliyle ilk etapta olsa da olmasa da bu olay gerçekleşecek.

TruckersMP ne olacak? Buradaki gelen altyapıyı kendileri yine binlerce kişilik sunucularda geliştirip kullanabilirler hatta bugüne kadar olamayan pek çok şey bundan gerçekleşebilir. Bu konuda TruckersMP olayını ayırmalıyız. SCS Software’ın yaptığı ile onların bir ilgisi yok.

Oturumlar nasıl olacak? Videodan görüldüğü ve olması gerektiği üzere kişisel olarak kendi oturumlarımızı açabileceğiz ve arkadaşlarımızı davet edeceğiz. Sistem diğer simülasyon oyunlarında olduğu gibi işleyebilir.

AI trafik? Yine gösterdikleri üzere canlı bir AI(yapay zeka) trafiği eşliğinde arkadaşlarımızla ATS ve ETS 2’nin her yerinde oynayabileceğiz.


Twitch kaydından ilgili kısmı liste dışı olarak paylaşıyoruz. Videoda araçların senkronizasyonunda hala iyileştirme gerektirdiği görülüyor ancak sadece bu değil arkaplanda her geliştirici stüdyonun olduğu gibi inanılmaz optimizasyon çalışmaları sürüyordur. Arayüze dair bir şey göremedik.

Sesli ve yazılı iletişimin de olması gerekecek. Oyun içinde konuşabilmek için telsiz özelliği akıllıca olabilir. Günümüzde pek kullanılmasa da SCS ekibi bu özelliği özel ve güzel hale getirip sunabilir.Hem yeni ışıklandırma sistemi hem de oyun motorunda yapılacak optimizasyonlar ile bu sürecin daha iyi senkronizasyon ve performans ile sonuçlanacağını ümit ediyoruz. Yeni bir dönemin kapıları aralanıyor. Teknik altyapının komple elden geçirildiği ve yenilendiği ortada ve oyuncular yıllardır istedikleri resmi multiplayer özelliğine sonunda kavuşuyor. ETS2MP ile başlayan bu olay hem topluluğa hem de firmaya inanılmaz olaylar katmayı başarmıştı. Elbette her şey bununla sınırlı değil. Her zaman eksik olan bir şey var ama bunları vermeye çalışan da bir stüdyo görmek sevindiriyor. 🙂

 

ATS Convoy Co-op – Resmi Multiplayer ana konusu için buraya

ETS 2 Convoy Co-op – Resmi Multiplayer ana konusu için buraya tıklayın.

 

Diğer gelişmeleri ayrı başlıklarda aktaracağız. Takipte kalın 🙂

SimülasyonTÜRK

8 yorum
1

Bu yazıları da okuyabilirsin

8 yorum

Avatar
kul Ara 21, 2020 - 22:48

kıyamet bugündür ya ümmeti Muhammed !!!!

Cevapla
Avatar
NURETTİN Ara 25, 2020 - 01:01

NE DİYORSUN SEN KOÇUM YILLARDAN BERİ OLMASI GEREKEN BİR DURUM
BENCE ÇOK GEÇ KALDILAR

Cevapla
Avatar
kul Ara 21, 2020 - 23:16

bu scs 2 yıl bizi yerimize oturtmaz şimdi

Cevapla
Avatar
NURETTİN Ara 25, 2020 - 01:09

MESALA SEN AĞIR İŞ ALINCA MP DEN ATIYOR SENCE BUMU OLMAMASI GEREK
VE KORNA ÇALAMIYORSUN YANİ DEMEM OKİ SEN NE DERSEN DE BU ÇOK İYİ BENCE
OYUNDA ARKADAŞLARINLA BERABER REFAKATÇI ARAÇ VE AI TRAFİK OLMASI
HERKEZİN İSTEDİĞİ BİR DURUM VE OLMASIDA GEREK OYUNDA FPS DÜŞÜYOR
YADA OYUNCU KALABALIĞI YÜZÜNDEN KASMA VE TAKILMALARDA OLABİLİYOR
OYUNUN TADINI KAÇIRMADAN OYNAMAK İSTİYORSAN BÖYLESİ ÇOK DAHA İYİ OLUCAK

Cevapla
Avatar
mustafa Ara 22, 2020 - 01:51

scs yatsın kalksın truckersMp ye dua etsin bukadar oyuncu onların sayesinde ve bunların aklına şimdimi geliyor yahu ve sene sonu ohoo

Cevapla
Avatar
NURETTİN Ara 25, 2020 - 01:13

KARDEŞ BUNLARIN AKLINA ŞİMDİ GELEN BİR DURUM DEĞİL OYUNU GELİŞTİRMEDEN MP YE GEÇİLMEYECEĞİNİ BİZ BİLİYORDUK NİHAYETİNDE 6 YIL SONRA OLUCAK NASİPSE
HA truckersMp ye TEŞEKKÜR EDERİM ÇÜNKÜ OYUNU ÇOKLU OYNAMA OLANAĞI SUNUYOR BİZLERE.

Cevapla
Avatar
Cenkmert Ara 23, 2020 - 00:08

Abi bugün ki yayında rodobus simulator çıkmayacak dedin neden bizde öğrenebilir miyiz rica etsem?

Cevapla
Avatar
Ali Ara 23, 2020 - 11:15

Tam hatırlamamakla birlikte o projeyi iptal etmişlerdi diye hatırlıyorum

Cevapla

Yorum yazın