in ,

ETS 2 – 1:3 Ölçekte Güney Marmara Map Türkiye modu yayınlandı

1:3 ölçekte geliştirilen Türkiye’nin Marmara bölgesinin güney kısmının yer aldığı ETS 2 harita modu yayınlandı. Güney Marmara Haritası, Türk oyuncu topluluğuna yepyeni bir deneyim vadediyor. Gerçekçi ölçeği ile Ambarlı Limanı, Gebze, Yalova, Altınova, Organgazi ve Gemlik gibi bölgelerde tek taraflı 870 kilometrelik yol ağına sahip! Osmangazi Köprüsü, D575, O_4, O_5, D100 gibi otoyolların da bulunduğu harita modunda 120 özgün model ve 134 trafik tabelası kullanılmış. Gerçeğine uygun olarak tasarlanmış 5 gerçekçi otobüs terminali ile otobüs severleri de bekliyor. Oksijen Dinlenme Tesisleri ise O3, O14, O37 otoyol noktalarında yer alıyor. Feribot hatlarında ise Ambarlı-Yalova, Ambarlı-Topçular ve Eskihisar-Topçular arasında limanlar yerleştirilmiş, seferler düzenleniyor.

Projenin devam sürümlerinde daha fazla şehir ve yol eklenerek ilerleyecekleri açıklandı. Mutlaka indirip oynamanızı tavsiye ediyoruz. Kendinizi Türkiye’de hissedeceksiniz.

Geliştiricinin açıklaması;

Yapımına 1 sene önce başlanan Güney Marmara Map harita modunun ilk sürümü çıkıyor. Bu diğer harita modlarından farklı çünkü ana haritanın ölçeği 1:19’ken bu harita 1:3 bu yüzden bu kadar uzun sürdü. Bu sürüm sadece ilk sürümü ve ölçek farklılığı ve tek kişinin elinden çıkması uzun sürmesini etkileyen faktörlerden. Ayrıca modeller ve oyuna aktarımı da yine haritanın yapımcıaı Kerem Arda ya ait. Hatalar bulunabilir illaki bunları discord ve SimülasyonPark adreslerine atarak yardımcı olabilirsiniz. Ve yine sorularınızı bu adreslerden sorabilirsiniz.


Gerekli DLC’ler: Scandinavia, Going East, Vive la France, Italia, Beyond the Baltic Sea, Road to the Black Sea

Uyumlu Oyun Sürümü: 1.41.x, v1.42.x

Emeği Geçenler

Harita: Kerem Arda

Harita Planlama: Kerem Arda, Yiğit Kağan

Modeller: Kerem Arda

Model Texture ve Harita Görselleri: Yiğit Kağan

Model Convert: Kerem Arda, Emincan Yüksel, Artin Kazancı

Osmangazi Köprüsü Modeli: ONURKULL


İndirmek için tıklayın

v1.2 değişiklikleri

 • 1.42 için uyarlandı.

v1.1 değişiklikleri

 • Dosya boyutu güncellendi.
 • Performans iyileştirmeleri yapıldı.
 • Feribot navigasyon hatası düzeltildi.
 • Yük çıkma problemleri giderildi.
 • Eksik modeller eklendi.
 • Birkaç ufak hata düzeltildi.
 • Yalova için Baltraj Lojistik firması eklendi.

v1.2 değişiklikleri

 • 1.41 güncellemesin uyarlandı
 • çeşitli hatalar düzeltildi


Bilmeniz gerekenler;

Ana haritaya eklenmektedir. Ölçek farkı bölgeye geldiğinizde anlaşılmaktadır. Tüm DLC’ler gerekmektedir. Diğer Türkiye harita modları ile kullanmayınız.

Tanıtım videosu

Emeği geçenler ve tam özellik listesi

Gebze ve Altınova için yeni ekran görüntüleri

Gebze’nin bu versiyonda bulunan diğer şehirlere kıyasla en büyüğü olduğunu söyleyebiliriz. E-5 Otoyolu’nun ise Gebze’nin omurgası olduğunu söyleyebiliriz. Detaylı sanayi bölgesi de Gebze’nin Gebze olduğunu hissettirdi. @ONURKULL’un sıfırdan modellediği bire bir Osmangazi Köprüsü ise haritaya çok farklı bir boyut kattı. Ayrıca detaylı O3 Oksijen Tesisimiz için farklı modeller çizildi ve gerçeğini yansıttığını düşünüyoruz.
Altınova’ya gelecek olursak ufak bir Tersane ilçesi mevcut ve köprüye nazır bir biçimde yerleştirildi. Küçük ama bir o kadar da güzel oldu.

1.40 sürümünde alınan ekran görüntüleri

 

 


 

SimülasyonPark – ETS 2 Güney Marmara Map 1:3 Ana Konu

 

SimülasyonTÜRK

10 Comments

Leave a Reply
 1. Öncelikle çok güzel gözüyor yalnız neden tr expanded map ile uyumlu değil ve 1.40 o güncelleme almadı hala uyumsuz gözüküyor bu sürümde denemek için bunu indirdim navigasyon çalışmıyor ve gidemiyorum expanded mpdu kapatıp devre dışı bırakmama ragmen nasıl oynayacağız bunu bence ikisi de birleştirlmeli ve 1.40 çekilmeli ki hepimiz bu güzel projeyi doyasıya keşif edelim ?

One Ping

 1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süveyş Kanalı’nda Karaya Oturan Ever Given Gemisi – Microsoft Flight Simulator (video)

Renault Trucks T High 2021 Modeli ETS 2’de Kırmızı Örtünün Altında Bekliyor!