Dovetail Games Flight Simulator, 2017 Yılına Ertelendi!
Connect with us

Flight Sim World

Dovetail Games Flight Simulator, 2017 Yılına Ertelendi!

Bu yıl başında Dovetail Games tarafından duyurulan yeni uçuş simülatörü hakkında geçtiğimiz günlerde yeni bir açıkama yapıldı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Dovetail Games Flight Simulator, 2017 Yılına Ertelendi!

dovetail-games-flight

Bu yıl başında Dovetail Games tarafından duyurulan yeni uçuş simülatörü hakkında geçtiğimiz günlerde yeni bir açıkama yapıldı. Yeni uçuş simülatörleri projesinin ilk halkası olan DTG Flight School isimli uçuş okulu simülasyonu mayıs ayında Steam’de yayınlanmıştı. Son halka ise daha geniş bir uçuş simülatörünün geliştirilmesiydi bu yıl sonuna doğru çıkması beklenen yeni uçuş simülatörüne dair yeni bilgiler verildi.

Öncelikle Dovetail ekibi şimdiye kadar aldıkları müthiş ilgi ve destek için herkese teşekkür ediyor. Topluluktan gelen geribildirimler doğrultusunda üç temel alana odaklanıyorlar. Görseller, performans ve deneyim, tüm bunlar bu hobi için bir enstrüman. Bu alanlarda daha fazla geliştirme yapmak için projenin çıkışını erteleme karar almışlar. Yeni Yılda ayrıntılı bir geliştirme güncellemesi de verilecek. “O zamana kadar harika bir tatil yaşamanızı ve 2017’yi uçuş simülasyonu için harika bir yıl yapmayı umuyoruz.” şeklinde açıklamalarını bitiriyorlar.

Sonuç olarak Dovetail Games’in çok daha fazla uçak ve özellikle yayınlayacağı Flight Simulator önümüzdeki yıla ertelendi. Bilmeyenler için belirtelim. Bu simülatörler Flight Simulator X tabanlı geliştiriliyor. Dovetail firması aynı zaman şu an Microsoft Flight Simulator serisinin yeni yayıncısıdır. Steam gibi platformlarda satışı sağlanıyor.

 

Uçuş okulu simülasyonunu satın alabilirsiniz. Yeni başlayanlar için temel uçuş simülasyonu bilgileri veriliyor.

 

SimülasyonTÜRK Dovetail Games Flight SchoolFlight Simulator

Reklam
Yorum yazmak için tıklayın

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Flight Sim World

Flight Sim World Projesi İptal Edildi!

Dovetail Games, Flight Simulator X altyapısını kullanarak yeniden geliştirmeye başladığı yeni uçuş simülasyonu Flight Sim World yapımı için üzücü bir karar açıkladı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Flight Sim World Projesi İptal Edildi!

Dovetail Games, Flight Simulator X altyapısını kullanarak yeniden geliştirmeye başladığı yeni uçuş simülasyonu Flight Sim World yapımı için üzücü bir karar açıkladı. 1 yıl önce bu zamanlarda erken erişim sürümü çıkan yapım ardından çıkan onca güncelleme, DLC’nin sonucunda 24 Mayıs’ta satıştan kaldırılacak. Bu durumdan büyük üzüntü duyduğunu belirten stüdyo FSW’ye sahip olanların Steam’de kullanabileceğini fakat artık satılamayacağını ekliyor. Uçuş simülasyonu dünyasında yeni bir deneyim getirmek isteyen yapım için birçok ayrıntılı tartışmadan sonra ihtiyacı olan satışı yakalayamaması ve istenilen geliştirme süresine sahip olmamaları nedeniyle bir yol bulamadıklarını FSW projesini iptal ettiklerini açıklamasında vurguladı. Ayrıca ana yapım ile birlikte eklentiler de satıştan kaldırılacak ama satın alanlar kullanmaya devam edecek.

Belirttikleri nedenlerin dışında uçuş simülatörü dünyası yeni bir oyuncu istememiş olabilir FSW için bir sürü güzel eklenti çıktı fakat istenilen uçaklar bir türlü gelemedi. Bu gibi konularda yaşanılan lisans sorunları ve yine yeterli oyuncu sayısına ulaşamaması eklenince FSW için son kaçınılmaz oldu. Dovetail Games’in Flight School ve Flight Sim World ile yapmak istediği profesyonel olmayan ama yine de uçuş simülasyonu kullanmak, uçmak isteyen kitleye ulaşarak onlara gerekli temel eğitimi vermekti. Şahsen bunca geliştirme FSX motoru yerine Unreal motorunda yapılmış olsa ve farklı bir yol(oyunun tamamı dahil) izlense daha başarılı olabilirdi. Eğer yeni oyuncu kazacaksanız eski usül sistemle bu çok zor. Öte yandan var olan uçuş simülatörü kullanan kemik kitleyi de kendine çekemedi.

DTG gibi firmadan beklenmeyecek bir hareket gibi görebiliriz ama firma zaten FSX’in telif haklarını elinde bulunduruyor ve devasa bir dünyası olan Train Simulator’ın tamamına sahip! Train Sim World yapımı ile başarılı olduğunu varsayabiliriz ama onda da yıllar süren bir gelişim gerekiyor. Ve tabi daha stabil herkesin kullanabileceği bir simülasyon olmak zorunda!

FSW için üzüldük fakat şimdi ne yapılabilir? Hala satın almak isteyen için Steam’de bekliyor ancak bu saatten sonra uçuş simülatörü olayında Prepar3D, Flight Simulator X(eklentilerle), X-Plane, DCS World gibi büyük aktörleri satın alıp o dünyalara katılmak dışında yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

SimülasyonTÜRK

 

 

Okumaya devam edin

Flight Sim World

Flight Sim World için Curtiss P-40 Warhawk Savaş Uçağı Duyuruldu!

BlueSky FS tarafından geliştirilen Curtiss P-40 Warhawk model askeri savaş uçağı geliyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Flight Sim World için Curtiss P-40 Warhawk Savaş Uçağı Duyuruldu!

BlueSky FS tarafından geliştirilen Curtiss P-40 Warhawk model askeri savaş uçağı geliyor. Flight Sim World uçuş simülatörünün military yani askeri ilk uçağı olacak. Alfa görüntülerini ve uçağı geliştilenlerin açıklamalarını aşağıdan izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/jMYUL0SUhhA

 

Çıkış tarihi henüz duyurulmadı ama Ekim ayı içerisinde bekleniyor.


Vikipedi‘den bilgi;

Curtiss P-40 Warhawk İlk olarak 1938 yılında uçan bir Amerikan tek motorlu, tek kişilik, tamamen metal, avcı ve yer saldırı uçağı idi. P-40, tasarım geliştirme süresi ve üretim ve de operasyonel hizmete hızlı bir giriş etkin bir önceki Curtiss P-36 Hawk modeline göre değişikliğe uğramıştır. Warhawk II. Dünya Savaşı sırasında Müttefik güçler tarafından kullanıldı ve savaşın sonuna kadar ön saflarda hizmette kalmıştır. P-51 ve P-47 modellerinden sonra, üçüncü en çok üretilen Amerikan savaş uçağıydı; Kasım 1944’de, P-40 üretimi sonlandırılana kadar New York, Buffalo’da, Curtiss-Wright Corporation ana üretim tesislerinde 13,738 adet üretilmiştir.


SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Flight Sim World

Flight Sim World – Big Bear Airport Eklentisi Çıktı!

İlk havalimanı eklentisi de ücretli olarak çıkış yaptı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Flight Sim World – Big Bear Airport Eklentisi Çıktı!

İlk havalimanı eklentisi de ücretli olarak çıkış yaptı.

Yeni uçuş simülatörü Flight Sim World için artık elinizi cüzdanınıza atma vakti geldi. Ardı ardına çıkan 3. parti eklentilere bir yenisi daha eklendi. Turbulent Designs stüdyosunun Güney Kaliforniya’da bulunan Big Bear City Airport(L35) çalışması geçtiğimiz hafta Steam üzerinden 40,00 TL fiyatla satışa sunuldu. Bu eklenti sayesinde havalimanı yüksek ayrıntılı bina modelleri ve pist kaplamaları ile değişiyor. Turbulent ekibi beğeni toplayan Real Flora teknolojisini kullanıyor. Teknolojinin etkisini Güney Kaliforniya’da yer alan Big Bear şehrinin büyük genel havacılık havalimanında görebiliyoruz. Ayrıca eklenti içerisinde güzel manzaralar da var. Yine havalimanının içerisinde bulunan 6,500 feet’in(1980m) üzerindeki San Bernardino dağları uçuşunuza keyif katacak fakat piste iniş ve kalkışlarda motor gücünün azalması ve türbülansın etkisiyle zorlu anlar yaşatacak. Pist asfalt kaplamalı ve 5,850ft(1,783m) uzunluğunda ayrıca bunlarla birlikte göller ve dağlarla çevrili 30cm çözünürlük ile 65km2’lik bir gerçek alan yer alıyor.

 

Hem Dovetail Games stüdyosu hem de Turbulent Designs ekibinin açıklamalarını aşağıdan izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/qpUAF9dxDGo

 

 

Steam mağazasında 40 liradan satılıyor.

 

Ekran görüntüleri

 

Türk kullanıcıların bir hayli yüksek gelmeye başlayan eklentiler henüz simülatör için erken gelebilir çünkü helikopter veya yolcu uçaklarını daha göremedik. Bunların gelmesi ile birlikte ilgi artmaya başlayabilir ve eklentiler satın alınabilir. Daha önce de açıklandığı gibi Flight Simulator X buraya taşınmaya çoktan başladı bile….

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Haftalık ETS 2 canlı yayını!

Trendler