Construction Simulator 2, PC ve Konsollara Çıktı!
Connect with us

Haber

Construction Simulator 2, PC ve Konsollara Çıktı!

Mobil inşaat simülasyonu artık PC, PlayStation 4 ve Xbox One’da oynanılabilir.

Simülasyon Türk

Yayınlama zamanı:

Tarih:

Construction Simulator 2, PC ve Konsollara Çıktı!

Mobil inşaat simülasyonu artık PC, PlayStation 4 ve Xbox One’da oynanılabilir.

Weltenbauer tarafından geliştirilen inşaat simülasyonu Construction Simulator 2, Mart 2017’de iOS ve Android için Astragon Entertainment tarafından yayınlanmıştı. PC için çok farklı bir oyun beklesek de direkt olarak mobil sürümün uyarlamasıyla karşılaştık. Üzüldük… An itibariyle 12 Eylül 2018 günü Steam’de PC için 39 TL fiyatla satışa sunuldu. PlayStation 4 platformunda 69 TL, Xbox One’da ise 39 TL’den satılıyor. Türkçe dil desteğine sahip olan oyunda multiplayer bulunmuyor. Nevada gibi eyaletlerden esinlenilmiş Amerika haritasında 60’tan fazla inşaat görevini Caterpillar, Liebherr, Palfinger, Bell, STILL, ATLAS, Mack Trucks, MEILLER Kipper ve Kenworth markalarının orijinal lisanslı 40 makinesi ile yerine getirebiliyorsunuz.

Weltenbauer stüdyosunun PC ve konsollar için multiplayer, modlama destekli daha büyük bir simülasyon üzerinde çalıştığını biliyoruz. Yani Construction Simulator 2015‘teki yapı bu üzerinde çalışılan simülasyon oyununda olacak.

Çıkış videosu

Construction Simulator 2 US – Pocket Edition’da kendi inşaat şirketini kur ve Caterpillar, Liebherr, Palfinger, Bell, STILL, ATLAS, Mack Trucks, MEILLER Kipper ve Kenworth üreticilerinin sunduğu 40 orijinal lisanslı inşaat aracının direksiyonuna geç. Dilediğince kaz, devasa vinçleri kontrol et, inşaat malzemelerini yükle, beton dök veya Westside Plains’in yollarını asfaltla kapla. Construction Simulator 2 US – Pocket Edition seni ABD’ye götürüyor ve yol inşaatı ve ihtiyaçlarını karşılayacak inşaat araçları ile birlikte tonla kontrat teklif ediyor. Yeni bölgelere açıl, filonu genişlet ve 60’tan fazla heyecan verici ve zorlu inşaat kontratında ustalığını göster.

MOBİL DÜNYANIN EN SEVİLEN OYUNLARINDAN BİRİ – ŞİMDİ BİLGİSAYARINDA

Mobil dünyanın en sevilen oyunlarından Construction Simulator 2 şimdi bilgisayarında! Kontroller için oyun kumandası, oyun kolları veya fare ve klavye kullan*, Steam® başarılarının kilidini aç ve bilgisayar için optimize edilmiş grafiklerle Westside Plains’in dört farklı bölgesini keşfet.

40’IN ÜZERİNDE ARACIN VE MAKİNENİN YER ALDIĞI GENİŞ TAŞIT PARKI

Caterpillar, Liebherr, Palfinger, Bell Equipment, STILL, ATLAS, Mack Trucks, MEILLER Kipper ve Kenworth marka orijinal lisanslı araçlar ve makineler. Kenworth marka T880’in yanı sıra CAT marka D8T paletli traktör, 430F2 bekolu yükleyici veya 745C belden kırmalı kamyon, Palfinger marka PK 27002 SH yükleme vinci, Liebherr marka 81K kule vinç ve LTM 1300 seyyar vinç, ATLAS marka L310 tekerlekli yükleyici ve Bell Equipment marka B45E belden kırmalı kamyonu kullan.

60’TAN FAZLA FARKLI İNŞAAT KONTRATI

Westside Plains’i keşfet ve malların ve makinelerin nakliyesi, yeni apartmanlar inşa etmek, kanalları onarmak ve daha pek çok kontratın yanı sıra parçalanmış yolları tamir etmek, yeniden bir demiryolu köprüsü inşa etmek, küçük bahçe işleri, yeni konutlar ve endüstriyel binalar inşa etmek de dahil 60’tan fazla heyecan verici ve zorlu inşaat kontratında ustalığını göster.

KENDİ İNŞAAT ŞİRKETİN

Kendi şirketini kurduğunda Westside Plains’te yavaş yavaş yeni bölgeleri keşfetmeye ve uçsuz bucaksız Construction Simulator 2 US – Pocket Edition dünyasında çok daha büyük ve çok daha kârlı inşaat kontratları almaya başlayabilirsin.

YOL İNŞAATI VE YENİLEME ÇALIŞMALARI DAHİL

Construction Simulator 2 US – Pocket Edition’da ilk kez yol inşaatı yapabilir ve kötü durumdaki yolları tamir edebilirsin. Özel amaçla üretilmiş Caterpillar marka makineler ile oyunu yeni bir açıdan tecrübe et ve inşaat sahasında eskisine göre çok daha çeşitli iş gününün keyfini çıkar.

*Construction Simulator 2 US – Pocket Edition, oyun çubuklarını veya oyun direksiyonunu desteklemez.

Steam

PlayStation 4’da 69 TL – satın almak için tıklayın.

Xbox One’da 39 TL – satın almak için tıklayın.

Construction Simulator 2 ana konusu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

İlk oynanış videomuz

Reklam
2 Comments

2 Comments

 1. Kerem

  Eyl 13, 2018 at 20:26

  Yaa yuh diyorum artık multiplayer ve kabin kamerası olmayan bir oyunu nasıl 39tl ye satabiliyorlar anlayamıyorum bizi herhalde enayi zannediyrlar construction simulator 2015 daha iyi 24tl ye onu alın

 2. KEREM

  Eyl 14, 2018 at 10:50

  sözümü geri alıyorum oyunu satın aldım ve çok beğendim 😀

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

OMSI Serisinin Devamı LOTUS Simulator’ın Erken Erişim Sürümü Yayınlandı!

OMSI 2 ortaklığının sona ermesinden sonra Marcel Kuhnt hayalini devam ettirerek Janine ile çalışmaya başlamış ve LOTUS isimli otobüs, tramvay, metro, tren simülatörünü duyurmuştu. LOTUS Simulator uzun süren gelişim süreci sonunda Steam üzerinden tramvay modülü ile erken erişime açıldı.

Simülasyon Türk

Published

on

OMSI Serisinin Devamı LOTUS Simulator’ın Erken Erişim Sürümü Yayınlandı!

 

OMSI 2 ortaklığının sona ermesinden sonra Marcel Kuhnt hayalini devam ettirerek Janine ile çalışmaya başlamış ve LOTUS isimli otobüs, tramvay, metro, tren simülatörünü duyurmuştu. LOTUS Simulator uzun süren gelişim süreci sonunda Steam üzerinden tramvay modülü ile erken erişime açıldı. LOTUS Simulator, OMSI oyun motoru ve altyapısı kullanmaya devam ediyor ancak hatalarından ders aldığınız belirten Marcel, yeni simülatörde emin adımlarla ilerliyor gibi görünüyor. Sıfırdan tasarlanan tramvay modeli, şehir haritası, iyileştirilen grafikler ve efektler, multiplayer özelliği gibi ayrıntılarla LOTUS Simulator tam sürümünde tüm OMSI kitlesini kendisine çekecek potansiyele sahip. 2014 yılından beri geliştirildiğini ekleyelim. Marcel ve Rudiger ortaklığındaki M&R Software o yıllarda dağılmıştı.

Steam erken erişim sürümünde sadece tramvay, trafiğin olmadığı bir harita, harita yapımı için editör ve modları uyarlamak için program bulunuyor. Yapay zeka yolcuları ve şoför modeli bile yok. Aslına bakarsak erken erişim için bu içerik yetersiz. Şimdiden çeşitli geliştiriciler eklenti geliştirmeye başlamışlar. ViewApp bir Münih haritası tasarlıyor.

 

LOTUS ne anlama geliyor?  L harfi Leitstelle, (Almanca kontrol merkezi demek), O  harfi ise omnibus, T ise tram, U harfi ise underground(metro), S harfi ise suburban train anlamına geliyor. Uçakların bile simülatöre gelecekte ekleneceğini öğrenmiştik. Kamyonlar neden olmasın?

 

Özellikler;

Modüler bir altyapı var. İlgilendiğiniz alandaki araçları modül olarak ayrı bir şekilde satın alabiliyorsunuz. Tramvayları seviyorsanız o modülü, eğer sadece otobüslerden hoşlanıyorsanız otobüsü modülünü alarak oynayabilirsiniz. Şu an sadece tramvaylar ama yakında otobüsler dahil olmak üzere pek çok modül yayınlanacak.

Gerçekçilik: Sürüş fizikleri, çevre fizikleri, grafiksel efektler, sesler, hava durumu, mevsimler ve dünya koordinat sistemi LOTUS geliştiricilerinin öncelikleri arasında bulunuyor.

Multiplayer: Arkadaşlarınızla birlikte sefere çıkabilecek, buluşma noktalarında birbirinizi selamlayabilecek, telsiz radyo ile bağlantı kurabilecek ve kontrol merkezindeki her şeyi koordine edebilecek ya da meslektaşınızın talimatlarını uygulayabileceksiniz. Bu özellikler ve çok daha fazlası LTOSU Simulator’da olacak.

Harita editörü: Birçok program aracı ile geliştirilmiş harita editöründe sokakları, caddeleri planlayabilecek. Manzaralar, binalar, ağaçlar, ışıklar, duraklar, banklar, çitler ve daha fazlasını ekleyebilecek. Gerçekçi haritaları hazırlayabileceksiniz.

İçerik aracı: Tek bir sahne objesi veya araç içerik aracı ile yapıldırılabilecek. Materyal ayarlarından karmaşık animasyonlara, fizik tasarımından ses seçeneklerine, komut dosyalarının içine aktarılıp hata ayıklamasına kadar birçok özellik bu program içerisinde bulunuyor.

Eklenti arayüzü: 3. parti ve diğer eklentilerle simülatörü çok daha kapsamlı bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Pano bilgi sistemini monitörde göstermek, sürücü konsolunu veya bütün kokpiti çalıştırabilmek eklenti arayüzünü kullanarak mümkün olack.

 

Erken erişimin ilk sürümünde planlama, yolcular, trafik, multiplayer ve hava durumları bulunmuyor. Önümüzdeki güncellemelerde eklenecek. Planlanan özellikleri ekleyebilmeleri için 2019’a kadar erken erişimde kalacakları belirtilmiş. Yukarıda listelenen özelliklerin çoğu yok. Altyapı iyileştirilecek, bahsi geçen özellikler geliştirilecek, bir sürü modül gelecek. LOTUS Simulator çok uzun bir geliştirme sürecine sahip.

LOTUS Simulator’ın tam sürümünde aşağıdaki özellikler olacakmış.

 • LOTUS-Simulator
  • AI(yapay zeka)
   • planlanmış ve çevrelenmiş trafik
   • yayalar, yolcular
   • AI ile etkileşimler
  • Oynanış
   • yol araçları için modül(otobüs ve troleybüs paketi) (kullanılabilir olduğunda ayrı satılacak)
   • planlamalar ve blok planlamaları
   • trafik ışıkları(sinyaller)
   • telsiz radyo ve kontrol merkezi içeren multiplayer
  • İçerik
   • “Berlin” haritası
   • geliştirilmiş bitki örtüsü
  • Çevre ortamı
   • hava durumu ve mevsimler
  • Motor
   • 64bit desteği
   • geliştirilmiş grafik efektleri
 • Harita edötir
  • köprüler ve tüneller
  • arazinin serbestçe oluşturulması ve boyanması
  • AI yolları
  • geliştirilmiş havai hat kablo inşası
 • İçerik aracı
  • araçların ve aynı zamanda göstergelerin, yazıcıların, yolcu bilgilerinin modülarizasyonu
  • boyamalar

 

Bu sayfada diğer bilgiler de bulunuyor. Yukarıda bahsedilen özellik listesi aslında çok daha farklı iç özelliklere sahip.

 

 

Ekran görüntüleri

 

Steam

 

 

Sonuça gelelim. LOTUS Simulator bu yolda tek başına ilerliyor. OMSI eklenti geliştiricilerinin desteğini alıyor. Ama durum aslında çok da farklı değil. Yine bildiğiniz klasik OMSI dünyası burada da devam edecek. Daha düzenli ve planlı olmasına şahsen seviniyorum. Çok uçuk yenilikler görmüyoruz ama böyle güzel bir simülatörün de iyi bir arayüz, derli toplu bir yapıya sahip olması gerekiyordu. Otobüs, metro vb. modüllerin ayrı ayrı satılacak olması ve bunlara ek olarak 3. parti geliştiricilerin eklentilerinin de aynı şekilde satılacak olması LOTUS’ın gelişiminin yine bizim cebimize bağlı olduğunu gösteriyor. Arkasında durulan desteklenen böyle bir simülatör olduktan sonra bu kitle de arkasında durur herhalde… En kısa sürede ilk izlenim videosunda görüşmek dileğiyle… 🙂

 

 

LOTUS Simulator ana konusu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Continue Reading

Haber

Farming Simulator 19 için Komatsu Tanıtım Filmi

Ormancılık makineleri de üreten Komatsu markası 931 XC modeli ile çiftçilik simülasyonu serisinin son oyunu Farming Simulator 19’da yer alıyor.

Simülasyon Türk

Published

on

Farming Simulator 19 için Komatsu Tanıtım Filmi

Ormancılık makineleri de üreten Komatsu markası 931 XC modeli ile çiftçilik simülasyonu serisinin son oyunu Farming Simulator 19’da  yer alıyor. Gamescom 2018 öncesi bizlere bir ekran görüntüsü sunulmuş ardından demoda birkaç sahne görmüştük. Giants Software marka için çok güzel bir tanıtım filmi hazırlamış. Videoda Komatsu Almanya’nın Pazarlama sorumlusu Thomas Schmelzle’nin bizlere gerçek Komatsu 931 XC ve 875 araçlarını tanıtıyor. Ağaç kesme makinesi Almanya’nın Jessen(Elster) şehrinde bulunan ormanda tanıtılırken taşıma kamyonu ise sınırdaki Polonya’nın Jelenia Gora şehrinde gösterilmiş. Oyun içi görüntüler de bulunuyor. Her iki araç modeli de FS 19 içerisinde yer alacak.

 

 

Farming Simulator 19, PC/MAC, PS4 ve Xbox One için 20 Kasım 2018’de yayınlanacak.

Farming Simulator 19 forumu için buraya tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

Continue Reading

ETS 2 Genel

ETS 2 ve ATS için 1.32 Güncellemesi Tamamlandı!

Kişisel dorse sahipliği özelliğinin bulunduğu 1.32 güncellemesinin açık betası sona erdi. Tam sürüm tüm kullanıcılar için yayınlandı. An itibariyle Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator için 1.32 güncellemesini indirebilirsiniz.

Simülasyon Türk

Published

on

ETS 2   ve ATS için 1.32 Güncellemesi Tamamlandı!

Kişisel dorse sahipliği özelliğinin bulunduğu 1.32 güncellemesinin açık betası sona erdi. Tam sürüm tüm kullanıcılar için yayınlandı. An itibariyle Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator için 1.32 güncellemesini indirebilirsiniz. SCS’in belirttiğine göre yaptıkları en büyük oyun güncellemelerinden biri olmuş. 10 Ağustos’ta başlayan açık beta süreci 17 Eylül 2018 itibariyle sona erdi. Bir sürü geri bildirim alındı, çeşitli sorunlar yaşandı ama topluluğun da desteğiyle üstesinden gelindi.

 

 

Euro Truck Simulator 2’nin 1.32 güncellemesi konusu burada;

Euro Truck Simulator 2 – 1.32 Güncellemesi

American Truck Simualtor’ın 1.32 güncelleme konusu burada;

American Truck Simulator – 1.32 Güncellemesi

 

Değişiklikler listesi;

 • Kişisel dore sahipliği eklendi (daha fazlası burada)
 • Kapsamlı Kullanıcı Arayüzü değişiklikleri (Ana menü, şirket yönetim ekranları, araç&dorse galerileri ve diğerleri)
 • İş filtreleri yeniden tasarlandı
 • Bazı eski römorklar tamamen yenilendi.
 • AI(yapay zeka) kamyonları için güç ve hava hortumları eklendi.(İsteğe bağlı seçilebilir)
 • Renderlama(işleme) hızlandırıldı
 • Otomatik el freni için seçenek getirildi artık varsayılan olarak kapalı olacak(ışınlandığında, oyuna girdiğinde otomatik el freni çekiliyordu)

sadece ATS’deki özellikler:

 • Yeni yollar eklendi: US-550 (NM), US-95 (AZ), US-191 (AZ), Clifton city (AZ)
 • Birkaç yer yeniden yapılıp tasarlandı(örnek I5-I80 kavşağı)
 • 53ft uzunluktaki römorklar California’da gizlendi(beşinci tekerlekten arka aksa kadar 40+ feet)

sadece ETS2’deki özellikler:

 • AI trafik için Scania 2016 eklendi
 • B-double römork türleri eklendi.
 • Almanya haritasının bir kısmı güncellendi (daha fazlası için)
 • Işıklandırma iyileştirmeleri yapıldı(ATS ile senkronize)
 • Fransa’nın bazı yollarında hız sınırı 80 km/s yapıldı

 

Modlar için uyarı!

Dorse kargo mantığı tamamiyle yeniden tasarlandı(yük verileri, römork verileri, ekonomi ve benzer veriler). Bu nedenle çoğu mod için uyarlama çalışması yapılması gerekiyor. 1.32 güncellemesi için herhangi bir betaya girmenize artık gerek yok. Otomatik olarak Steam’de güncelleme inecek.

Birkaç gün için Steam sürüm olmayan ETS 2 için (perakende olan) güncleleme hazır olacak.

 

Videolar;

 

 

 

 

 

 

SimülasyonPark’ta Euro Truck Simulator 2 ve American Truck Simulator forumlarına ulaşabilirsiniz.

 

SimülasyonTÜRK

Continue Reading

Açılır Menü

Facebook

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler