Cattle and Crops'ın Erken Erişim Sürümü Çıktı!
Connect with us

Haber

Cattle and Crops’ın Erken Erişim Sürümü Çıktı!

Heyecanla beklenen gün geldi çattı. Cattle and Crops’ın erken erişim sürümü topluluk için başlatıldı.

Simülasyon Türk

Yayınlama zamanı:

Tarih:

Cattle and Crops’ın Erken Erişim Sürümü Çıktı!

Heyecanla beklenen gün geldi çattı. Cattle and Crops‘ın erken erişim sürümü topluluk için başlatıldı. Oyun 0.1 sürümü ile proje ismi Albergtal olan yeni bir harita sunuyor. Bunlarla birlikte yeni oyun kayıt sistemi, arayüz geliştirmeleri, daha fazla makine ve bazı hata düzeltmeleri yer alıyor. Teknik demo sürecinde alınan geri bildirimler sonucu topluluğa özel erken erişim sürümü daha iyi bir şekilde çıkarılmış. Steam sürümü ise Ocak 2018’de çıkacak. En azından geçtiğimiz haftalarda böyle açıklanmıştı.

İlk ekran görüntüleri;

 

Haritaya başladığınızda birkaç saatlik görevlerin bulunduğu çeşitli aşamalar var. Bunu oyunu tanıtmak için kullanmışlar. İsterseniz bu görevleri yapın isterseniz de serbest şekilde oynayıp bankadan kredi çekerek yeni araçlar ve araziler satın alın. Ayrıca hala teknik demo haritasında var olan eğitim görevleri duruyor.

Albergtal, 2×2 km büyüklüğünde 100 hektardan fazla ekilebilir alana sahip 49 tarlanın bulunduğu bir Almanya haritasıdır. Bunların toplam değeri 2.500.000 Euro olarak belirtilmiş.

Haritada bulunan yerler;

 • Liman
 • Kooperatif
 • Tarım makineleri mağazası
 • Kirli su arıtma tesisi
 • Biyogaz tesisi

Bu ticaret yerleri haritada işaretlenmiş.

Çiftliğinizdeki ahırda 50 boğa barındırabilirsiniz. Ayrıca yine bitişiğindeki iki merada hayvanları transfer edebiliyorsunuz. Ek olarak meradaki besleme türü mısır silajı kadar verimli değil. Boğalar ahırda gübre de üretebiliyorlar.

Depolarda duran mısır silajı var. Bunları çiftlikte yem olarak saklayabilir ya da direkt biyogaz tesisine ve limandaki silaj yığınına satabilirsiniz. Köydeki kooperatifte ekim malzemeleri bulabilir, limanda ürün koruma ilaçlarını satın alabilir ve kirli su arıtma tesisinde sıvı gübre doldurabilirsiniz.

 

Yeni makineler: MB-Trac 1000, Köckerling Rebell 300 ve Lemken Juwel 4+1, 5+1, 6+1.

Yeni oyun kayıt sistemi gelecekteki farklı haritalarda araçları kullanma seçeneği sunuyor.  Harita üzerine değişiklikler yapılabilir ve makineler oyun kayıtlarına uyumlu olabilir.

Kullanıcı arayüzü iyileştirildi ve ayarlamaları yapıldı. Başlangıç menüsü ve ilk sekmeler “Tasks” ve “Planning” yeniden yapıldı. Yeni başlangıç öenüsü ile editörde arkaplanda çalışıp performansı etkilemeyen bir harita olmadan çalışabilirsiniz.

Seviye, itibar, oyun bilgi kartları ve XP gibi özelliklerin temelleri atıldı. Ancak şu an hiçbir etkisinin olmadığı belirtilmiş.

Makine ve işçileri işe çağırma ve kiralama işlevi eklendi. Eğer kısa vadede bir şeye ihtiyacınız varsa onları satın almak zorunda değilsiniz. Kiralama ve mevsimlik işçiler gibi konular daha sonra eklenecek.

Çeşitli araziler ile engebeli harita için AI ve makinelerin ağırlığı ayarlandı. Şu ana kadar bir AI işçinin arazinin %99 kadarını hasat edebilmesi gibi gibi değerler bulunmuş. Bazen işçilerin konvoyuna müdahele etmeniz gerekebiliyor ama bu çok sık olmuyor. Bunu LVL 1 çalışan olarak düşünmemiz gerektiği belirtilmiş 😉

Ürünler, hayvanlar, yemler, verim gibi olayların ekonomik parametleri kabaca gerçek ve ortalama değerlere uyarlanmış. Bu hava, toprak, bitki, hasat ve hayvanları koordine edecek kadar zaman alacak. . Daha fazla makine ve tarla satın almak başlangıçta para kazanmak için yeterlidir.

AMD sürücü güncellemesi: AMD, OpenGL sürücülerinin C&C için optimize etmiş. 17.12.1 sürümlü güncelleme CPU darboğazlarını önlüyor ve bitki örtüsünü daha iyi göstermelerini sağlıyormuş.

 

Bu güncellemede oyun dengelemesi, silolar, biyogaz tesisi ve bugtracker gibi Erken erişim için ekran görüntülerinde gösterildiği şekilde işlevsel olabilmesi için daha fazla zamana ihtiyaçları olmuş. Ama bu güncelleştirmeyi yılbaşı öncesi kesinlikle dağıtmak istemişler ve her şey hazır olana kadar beklemek istememişler. Sonuç itibariyle haritada mısır silajı satabilir ve boğaları besleyebiliriz. Bu uzlaşmayı kabul edeceğimizi umuyorlar.

 

MasterBrain Bytes ekibi yeni yılınızı kutluyor!

 

Cattle and Crops satın alma sayfası için buraya tıklayın. (Steam çıkışı Ocak 2018’de olacak)

 

SimülasyonPark – Cattle and Crops kategorisine bekliyoruz.

Oyunun ilk duyurulduğu andan bu yana hakkında çıkan her şeyi sizlere aktardık. Yüzdük yüzdük sonuna geldik. Topluluğa özel olarak erken erişim başladı. Yeni yıl Steam sürümünün çıkışı ve diğer güncellemelerle Cattle and Crops daha da iyi olacak.

İnceleme ve oynanış videoları önümüzdeki haftadan itibaren başlıyor. Oyun hakkında düşüncülerinizi merak ediyoruz. Bizlere yorumlarla yardımcı olabilirsiniz.

 

SimülasyonTÜRK

Reklam
1 Comment

1 Comment

 1. Muhammed

  Ara 23, 2017 at 21:58

  Sonunda hasan abi videoyuda bekliyoruz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Truck Driver’dan Oynanış Videosu Geldi!

Hollandalı geliştirici Triangle Studios tarafından SOEDESCO için geliştirilen Truck Driver isimli yeni kamyon simülatörü geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu

Simülasyon Türk

Published

on

Truck Driver’dan Oynanış Videosu Geldi!

Hollandalı geliştirici Triangle Studios tarafından SOEDESCO için geliştirilen Truck Driver isimli yeni kamyon simülatörü geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu. Real Farm‘dan sonra açıkçası stüdyonun pek şansı olmasa da paylaşılan videoda Truck Driver, PlayStation 4 ve Xbox One başta olmak üzere PC için yayınlanacak. Konsolda bu tarz hazırlanmış ETS 2 benzeri bir oyun ilk kez gelmiş olacak. Videoda farklı yükler, dorse tipleri, çekiciler ile kariyer ilerlemesini görebiliyorsunuz. Çekicilerimizi ve genel olarak şirketimizi yükseltebiliyoruz. Türkçe dil destekli oyun için PC’de modlama desteği bile araştırılıyor. Ancak videoyu izleyince basit bir kamyon simülasyon oyunundan başka bir şey göremiyorsunuz. Grafikler ve oyun ortamı daha önce geliştirdikleri çiftçilik simülasyonuna göre daha iyi duruyor. Şehirler arası kilometrelerce süren seferleri yapmak için daha iyi özelliklere ihtiyaç var. Fakat bu seviye ile bile On the Road isimli oyundan daha iyi duruyor.

 

Steam

 • Bir kamyon sürücüsü olarak kariyerinize odaklanan bir kamyonculuk deneyiminin tadını çıkarın
 • Yaptığınız her iş ile yöre halkıyla olan ilişkilerinizi güçlendirin
 • Kamyonunuzu çok sayıda parça ile kişiselleştirin ve zevkinize göre ayarlayın
 • Geniş bir açık dünyayı keşfedin ve sizinle gelişmesini izleyin
 • Harika manzaralar ve tamamen keşfedilebilir şehirlerde gezinin

 

Truck Driver ana konusu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Continue Reading

ETS 2 Genel

SCS Software ve Bohemia Interactive’in Katıldığı Game Developer Session 2018 Başladı!

2003’ten beri düzenlenen Çek Cumhuriyeti’nin oyun geliştirme konferansı Game Developer Session 2018’de bu yıl SCS Software, Gümüş İş Ortağı olarak yer alıyor. Bugün itibariyle(7 Aralık) başlayan konferans 8 Aralık Cumartesi de devam edip sona erecek.

Simülasyon Türk

Published

on

SCS Software ve Bohemia Interactive’in Katıldığı Game Developer Session 2018 Başladı!

2003’ten beri düzenlenen Çek Cumhuriyeti’nin oyun geliştirme konferansı Game Developer Session 2018‘de bu yıl SCS Software, Gümüş İş Ortağı olarak yer alıyor. Bugün itibariyle(7 Aralık) başlayan konferans 8 Aralık Cumartesi de devam edip sona erecek. SCS stüdyosunun CEO’su Pavel Sebor ve ATS harita takımı lideri Ondrej Dufek konuşmacı olarak konferansta yer alacaklar. Sadece SCS değil ARMA serisinin de geliştiricisi Bohemia Interactive da orada yer alıyor.

SCS takımı sadece konuşma yapmayacak ve yine sadece kendi oyunlarını göstermeyecek. 4D hareketli simülatör platformunu da oraya kurmuş. SCS’in On The Road takımı ziyaretçileri bu simülatör platformu ile karşılayacak ve simülasyonları test etmelerini sağlayacak. Konferansta yapılan konuşmaların videolarını sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

 

Beyond the Baltic Sea DLC’sinin çıkış akşamı yapılan canlı yayın

 

 

 

SimülasyonTÜRK

Continue Reading

Haber

TML’nin Tourist Bus Simulator’ı Çıktı! Ancak… [Bir Fuerteventura Macerası]

Kanarya Adaları ve otobüs şirketi? Tamam… Fuerteventura adası? hımmm.. Yeni ekonomi sistemi? TAMAM Peki optimizasyon? sürüş? daha iyisi? ……..

Simülasyon Türk

Published

on

TML’nin Tourist Bus Simulator’ı Çıktı! Ancak… [Bir Fuerteventura Macerası]

Kanarya Adaları ve otobüs şirketi? Tamam… Fuerteventura adası? hımmm.. Yeni ekonomi sistemi? TAMAM Peki optimizasyon? sürüş? daha iyisi? ……..

Simülasyon oyuncularının proje adı The BUS olan ve Berlin’de geçen multiplayer destekli şehir içi otobüs simülatörünü beklerken ortaya birden çıkan Fuerteventura – Tourist Bus Simulator geçtiğimiz gün(6 Aralı k2018) Steam’de yayınlandı. Türkiye fiyatı da 125 TL oldu(ne diyelim?). TML Studios ve PEDEPE tarafından yine Unreal Engine 4 kullanılarak tamamen Fernbus Simulator altyapısı ile geliştirilen yapım Aerosoft tarafından dağıtılıyor. Tekrar belirtelim yeni oyunda tamamen Fernbus Coach Simulator altyapısı kullanılıyor. MAN Lion’s Coach otobüsü ile başlıyoruz. Kanarya Adalarından Fuerteventura’da geçiyor. Ortam farklı görünse de haritayı keşfettikçe her şeyin aynı olduğunu ve çok kolay yerleştirilip zaman harcamandığını anlıyorsunuz. Turistik bir yer olabilir ancak oyuncuların bu şekilde beğenmesi çok zor. Şehir tasarımları güzel ve otobüsü zorlayacak yollara sahip. Bol bol dağlık, virajlı yollar bulunuyor ve tamamen açık dünya her yere girebiliyorsunuz. Ancak otobüs sürüşünde herhangi bir geliştirmenin olmaması ve en kötüsü de optimizasyonda hala aynı sıkıntılarla karşılaşmamız hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Ama bu oyunda yeni bir ekonomi sistemi var. Artık kendi otobüs şirketimizi kuruyoruz, ofisimiz var, tamirhane var, otobüsleri özelleştirebiliyoruz, parçaları değiştirebiliyoruz(kağıt üzerinde diyelim), 2. el otobüs alabiliyoruz, normal 4×4 araç kullanarak işlerimizi görebiliyoruz. Otellere gezi turları teklif edebiliyoruz, havalimanı ve şehirler arasında seferler düzenleyebiliyoruz. İşe aldığımız şoförleri bu hatlara atayabiliyoruz tabi onların memnuniyet derecesi de var. Hatta gezi turları için rehber bile işe alabiliyoruz. Yönetim ve ekonomi sisteminde PEDEPE stüdyosunun katılması ile birlikte çok güzel yenilikler olmuş. Bunlar istediğimiz özelliklerdi ve bir kısmı Futbol Takımı Otobüsü DLC‘si ile Fernbus Simulator’a ücretli olarak gelmişti.

Türkçe dil desteğini unutmayalım ancak bunca şeyden sonra kim önemser ki üstelik biz yapmışken? Uzun lafın kısası bu simülatörün potansiyelini öldürmek için neden ellerinden geleni yapıyorlar? Neden daha iyi geliştirmeyerek stüdyo ve yayım şirketi için kötü bir imaj çiziliyor? Tamam belki gelirler(farklı yerlerden garantisi olan gelirler) her iki tarafı da memnun ediyordur ancak oyuncuların hiç mi önemi yok? Binlerce geri bildirimden sonra hiç mi bir şey değişmedi? Hazırlanan harita sıradan bir Unreal geliştiricisi tarafından kolaylıkla yapılabilir düzeyde olmuş. Hatta onca hata, eksiklik, sorunlar gerçekten çözülebilir! Oyuncuların tekrar aynı şeyleri yaşamaya hakkı olduğunu sanmıyorum üstelik para verip satın alacaklar! The BUS yayınlansa daha küçük bir oyun ve duyurlan multiplayer özelliği ile harika olmaz mıydı? Daha küçük bir ortamda iyi bir optimizasyon olamaz mıydı? Turistik başka bir yer düşünülemez miydi? Sorular sorular… Oyun günler önce elimize geldi ancak birkaç test dışında oynamak bile istemedik.

 

Özellik listesi;

 • Son derece ayrıntılı Fuerteventura ada haritası:
  • 20 ayrı şehir ve plaj alanları
  • Birçok geçiş yolu, kıvrımlı yollar ve ilginç noktalar ile üç liman
 • Geniş bir araç seçimi:
  • MAN Lion’s Coach ve Lion’s Coach C otobüslerini Kanarya Adalarında kullanabilme
  • Her göreve uygun otobüs tasarımı seçenekleri
  • Jeep ve servis aracı
 • Müşteriler için çeşitli teklifler:
  • Planlanmış rotalar: yolcuları tüm ada genelinde taşıma
  • Otel servisi: havalimanına gelen turistleri otellere taşıma ve tekrar geri getirme
  • Turistler için ilginç özel turlar ve oteller için gezi turu teklifleri
 • Ekonomi sistemi:
  • Genişletilmiş filo yönetimi ve bakım çalışmaları
  • Personel yönetimi, şoför çalıştırma, rehberler ve tamirciler
  • Yakıt doldurma, tazminatlar, kendi veya dış bir atölyede araç tamiri dahil kapsamlı araç bakım&onarım sistemi
  • Otobüs şirketinin yedek parça deposu, sigortaları, WLAN hizmeti, catering ve benzeri hizmetlerini yönetebilme
  • Daireler, spor salonları, plajlar ve barlar için şoförleri destekleme
 • Serbest şekilde hareket edebilen otobüs şoförü, binen ve inen yolcular
 • Otobüs yıkama(kirlenme özelliği)
 • Görevleri tamamlayıp deneyim kazandıkça açılan çeşitli seviyeler

 

Tanıtım videosu

Steam

 

İlk oynanış

Ve canlı yayın…

 

 

Tourist Bus Simulator forumu için tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

Continue Reading

Açılır Menü

Facebook

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler