Cattle and Crops’ın Erken Erişim Sürümü Çıktı!

1

Cattle and Crops’ın Erken Erişim Sürümü Çıktı!

Heyecanla beklenen gün geldi çattı. Cattle and Crops‘ın erken erişim sürümü topluluk için başlatıldı. Oyun 0.1 sürümü ile proje ismi Albergtal olan yeni bir harita sunuyor. Bunlarla birlikte yeni oyun kayıt sistemi, arayüz geliştirmeleri, daha fazla makine ve bazı hata düzeltmeleri yer alıyor. Teknik demo sürecinde alınan geri bildirimler sonucu topluluğa özel erken erişim sürümü daha iyi bir şekilde çıkarılmış. Steam sürümü ise Ocak 2018’de çıkacak. En azından geçtiğimiz haftalarda böyle açıklanmıştı.

İlk ekran görüntüleri;

 

Haritaya başladığınızda birkaç saatlik görevlerin bulunduğu çeşitli aşamalar var. Bunu oyunu tanıtmak için kullanmışlar. İsterseniz bu görevleri yapın isterseniz de serbest şekilde oynayıp bankadan kredi çekerek yeni araçlar ve araziler satın alın. Ayrıca hala teknik demo haritasında var olan eğitim görevleri duruyor.

Albergtal, 2×2 km büyüklüğünde 100 hektardan fazla ekilebilir alana sahip 49 tarlanın bulunduğu bir Almanya haritasıdır. Bunların toplam değeri 2.500.000 Euro olarak belirtilmiş.

Haritada bulunan yerler;

  • Liman
  • Kooperatif
  • Tarım makineleri mağazası
  • Kirli su arıtma tesisi
  • Biyogaz tesisi

Bu ticaret yerleri haritada işaretlenmiş.

Çiftliğinizdeki ahırda 50 boğa barındırabilirsiniz. Ayrıca yine bitişiğindeki iki merada hayvanları transfer edebiliyorsunuz. Ek olarak meradaki besleme türü mısır silajı kadar verimli değil. Boğalar ahırda gübre de üretebiliyorlar.

Depolarda duran mısır silajı var. Bunları çiftlikte yem olarak saklayabilir ya da direkt biyogaz tesisine ve limandaki silaj yığınına satabilirsiniz. Köydeki kooperatifte ekim malzemeleri bulabilir, limanda ürün koruma ilaçlarını satın alabilir ve kirli su arıtma tesisinde sıvı gübre doldurabilirsiniz.

 

Yeni makineler: MB-Trac 1000, Köckerling Rebell 300 ve Lemken Juwel 4+1, 5+1, 6+1.

Yeni oyun kayıt sistemi gelecekteki farklı haritalarda araçları kullanma seçeneği sunuyor.  Harita üzerine değişiklikler yapılabilir ve makineler oyun kayıtlarına uyumlu olabilir.

Kullanıcı arayüzü iyileştirildi ve ayarlamaları yapıldı. Başlangıç menüsü ve ilk sekmeler “Tasks” ve “Planning” yeniden yapıldı. Yeni başlangıç öenüsü ile editörde arkaplanda çalışıp performansı etkilemeyen bir harita olmadan çalışabilirsiniz.

Seviye, itibar, oyun bilgi kartları ve XP gibi özelliklerin temelleri atıldı. Ancak şu an hiçbir etkisinin olmadığı belirtilmiş.

Makine ve işçileri işe çağırma ve kiralama işlevi eklendi. Eğer kısa vadede bir şeye ihtiyacınız varsa onları satın almak zorunda değilsiniz. Kiralama ve mevsimlik işçiler gibi konular daha sonra eklenecek.

Çeşitli araziler ile engebeli harita için AI ve makinelerin ağırlığı ayarlandı. Şu ana kadar bir AI işçinin arazinin %99 kadarını hasat edebilmesi gibi gibi değerler bulunmuş. Bazen işçilerin konvoyuna müdahele etmeniz gerekebiliyor ama bu çok sık olmuyor. Bunu LVL 1 çalışan olarak düşünmemiz gerektiği belirtilmiş 😉

Ürünler, hayvanlar, yemler, verim gibi olayların ekonomik parametleri kabaca gerçek ve ortalama değerlere uyarlanmış. Bu hava, toprak, bitki, hasat ve hayvanları koordine edecek kadar zaman alacak. . Daha fazla makine ve tarla satın almak başlangıçta para kazanmak için yeterlidir.

AMD sürücü güncellemesi: AMD, OpenGL sürücülerinin C&C için optimize etmiş. 17.12.1 sürümlü güncelleme CPU darboğazlarını önlüyor ve bitki örtüsünü daha iyi göstermelerini sağlıyormuş.

 

Bu güncellemede oyun dengelemesi, silolar, biyogaz tesisi ve bugtracker gibi Erken erişim için ekran görüntülerinde gösterildiği şekilde işlevsel olabilmesi için daha fazla zamana ihtiyaçları olmuş. Ama bu güncelleştirmeyi yılbaşı öncesi kesinlikle dağıtmak istemişler ve her şey hazır olana kadar beklemek istememişler. Sonuç itibariyle haritada mısır silajı satabilir ve boğaları besleyebiliriz. Bu uzlaşmayı kabul edeceğimizi umuyorlar.

 

MasterBrain Bytes ekibi yeni yılınızı kutluyor!

 

Cattle and Crops satın alma sayfası için buraya tıklayın. (Steam çıkışı Ocak 2018’de olacak)

 

SimülasyonPark – Cattle and Crops kategorisine bekliyoruz.

Oyunun ilk duyurulduğu andan bu yana hakkında çıkan her şeyi sizlere aktardık. Yüzdük yüzdük sonuna geldik. Topluluğa özel olarak erken erişim başladı. Yeni yıl Steam sürümünün çıkışı ve diğer güncellemelerle Cattle and Crops daha da iyi olacak.

İnceleme ve oynanış videoları önümüzdeki haftadan itibaren başlıyor. Oyun hakkında düşüncülerinizi merak ediyoruz. Bizlere yorumlarla yardımcı olabilirsiniz.

 

SimülasyonTÜRK

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here