Ana Sayfa Haber Cattle and Crops 0.9.5 Güncellemesi: Tombstone oyun motoruna geçildi!

Cattle and Crops 0.9.5 Güncellemesi: Tombstone oyun motoruna geçildi!

Yazar SimülasyonTÜRK

Cattle and Crops 0.9.5 Güncellemesi: Tombstone oyun motoruna geçildi!

Teknik sıkıntılar nedeniyle gelişimi aksayan Cattle and Crops için 0.9.5 güncellemesi yayımlandı. Bu güncelleme ile C4 isimli oyun motorundan bir üst sürümü olan Tombstone 2.91‘e geçiş yapılıyor. Tombstone Engine sayesinde yeni güncelleme ile oyunda performans artışı oluyor. Ağaçlar için yeni hesaplama sistemi sayesinde performans artıyor. Yeni oyun motoru sayesinde kapsamlı görsel ve performans iyileştirmeleri de yapılabilecek. Stüdyo bu alanlarda çalışacak. Uzaktaki ağaçlar artık imposter bilboard kullanılarak oluşturuluyor böylece her bir kare için grafik kartına gönderilen 4000 tane daha az çizim çağrısı performansın iyileştirilmesine yol açıyormuş. Şu an Tombstone 2.91 sürümü entegre edildi ancak 3.0 sürümüne de geçilecek(önce 2.91’e geçilmesi gerekiyordu) ve bu sayede grafik kısmında ileriye doğru gidebilecekler. Mevcut sürümde çeşitli editor, script problemleri de bulunuyor. Bunları önümüzdeki güncellemelerle giderecekleri belirtilmiş.

Daha önceden de duyuruldu gibi Strautmann markası lisanssız olarak kendi isimleri Hammer ile değiştirildi. Kayıtlı oyunlarınızdaki modeller otomatik olarak yeni araçlarla değiştirilecek.

Çiftlikteki bulamaç tankını artık araç kullanarak doldurabiliyorsunuz. Dammann Land-Cruiser ile sıvı gübre taşıyabiliyorsunuz. Tarla işlerinde görev oluşturucuda normal tanklara destek de getirildi.

Güncellemeyi test ettik. Hatta yeni bir profil ile sıfırdan oynamaya başladık. Kesinlikle bir önceki sürüme göre performans artışı var. Daha rahat oynayabiliyorsunuz ancak her şeyin mükemmel olduğunu söyleyemeyiz. Yıllar boyunca teknik nedenlerden dolayı oyun doğru düzgün gelişemedi. Şimdi oyun motoru engeli ortadan kalkıyor ve daha güncel bir sistemde geliştiriliyor. Bundan sonra Toplitz Productions firmasının da desteğiyle Cattle and Crops tam sürüme kavuşacak ve ardından konsollara yayımlanacak. Elbette yapılacak hala bir sürü iş var. En azından C&C dediğimizde kendine has özellikleri hatırlıyoruz. Umarız bundan sonraki güncellemelerle daha fazla içerik ve özellik hızla gelir. Oyunu hak ettiği yerde görürüz.

Değişiklikler listesinin tamamına ulaşmak için buraya tıklayın.

Siz de yeni güncellmedeki deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Cattle and Crops forumu için tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

1 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

1 yorum

Avatar
Hakan Mar 19, 2020 - 16:13

İnceleme videosu gibi bişi çekicekmisin.

Cevapla

Yorum yazın