Ana Sayfa Otobüs SimülasyonlarıBus Simulator 21 Bus Simulator 21 resmen duyuruldu!

Bus Simulator 21 resmen duyuruldu!

Yazar SimülasyonTÜRK

Bus Simulator 21 resmen duyuruldu!

Stillalive Studios ve Astragon Entertainment tarafından yeni otobüs simülatörü Bus Simulator 21 duyuruldu. 2021 yılında PC ve PlayStation 4, Xbox One için yayınlanacak. Bu kez Amerika Birleşik Devletleri’ne gidiyoruz. San Francisco’dan esinlenilen Angel Shores isimli haritasında Alexander Dennis markasının çift katlı otobüsü bulunacak. Avrupa’daki Seaside Valley haritası ve otobüsleri de yenilenmiş olarak Bus Simulator 21’de yer almaya devam edecek. BS21 de Unreal Engine 4 ile geliştiriliyor. Böylece Stillalive stüdyosunun başlattığı seri Bus Simulator 16 ve 18 oyunlarının ardından yeni Bus Simulator 21 ile gelişmeye devam ediyor. Multiplayer desteği yeni oyunda da geliştirilmiş olarak bulunuyor.

Çift katlı ve elektrikli otobüsler seride ilk kez yer alacak. BS18’de yer alan Setra, Man, Mercedes-Benz, Iveco otobüslerine ek olarak bu kez Alexander Dennis markasını görüyoruz ancak bununla sınırlı kalmayacağını dünyaca ünlü markaların bulunacağını belirtmişler. Burada elektrikli otobüs üreten markaların yer alabileceğini ekleyelim. Multiplayer co-op oynanışta BS18’de olduğu gibi oyuncular arkadaşlarıyla oynayabilecek, kendi rotalarını oluşturup sanal şirketlerinde otobüs sürebilecekler. Ancak buradaki özelliklerin genişletildiği belirtilmiş. İlk kez kendi otobüs filomuz için daha ayrıntılı zaman çizelgeleri sefer planı oluşturma seçeneği eklenmiş. Yolcu sayısı ve yoğun zamanları dikkate alarak rotalarımızı planlayabilecekmişiz. AI şoförler de planlanan rotalarda otobüslerini sürmeye devam edecekler. Otobüsler için farklı motor seçenekleri de olacak. AI yayalar ve trafiği yeniden düzenlemiyip geliştirmişler. Buna dinamik hava durumu değişiklikleri ve gündüz-gece döngüsü de dahil. Harita üzerinde direkt hızlı seyahat, daha hızlı ilerleme süresi, AI şoförlerden otobüsleri devralma gibi özgürce kullanılabilen özelliklerin olduğu ve menülerde daha az zaman harcadığımız bir oyun olacakmış. Haritanın farklı yerlerine kurulmuş olan otobüs bayilerini de ziyaret edebiliyormuşuz. Avrupa otobüslerini Amerika’da sürmeye devam ediliyoruz burada bir sınırlama olmamış.

 

BS21’de de sanal asistanımız Mira Tannhauser bizlere eşlik etmeye devam ediyor. Normal ana görevlerin dışında her iki harita için de yeni rastgele etkinlikler ve yan görevler bulunacak, oyuncular istedikleri zaman bunları yapabilecekler. Sandbox oyun modu da varsayılan olarak geliyor.

İlk teaser videosunda hem otobüsü hem de haritayı görüyoruz. Otobüs modellerinde ayrıntılı ölçekleme ve sürüş fiziklerine dair bir şey göremedik. Zaten var olan otobüsler yeni oyunda da aynı şekilde bulunuyor. Güncellenip devam ettirilmeye çalışılmış. Yeni AI trafik araçları ve harita ortamı hoş görünse de profesyonel simülasyon kullanıcılarına hitap edecek ciddi özellikler de göremedik. Grafikler de beklenen renk paletine kavuşmuş ve ışıklandırma da ona uygun olmuş. Açıkçası bu marka ve seri daha ciddi bir simülasyonu hak ediyor bunda herkes aynı görüşte ama yine göremiyoruz.

 

 

Bus Simulator 21 ana konusu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

2 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

2 yorum

Avatar
Haşmet96 Ağu 11, 2020 - 16:40

Hasan abi cattle and crops hakkında video çekermisin?
Hem yeni güncellemeler hakkında bilgi verirsin .Beklemedeyim

Cevapla
Avatar
F Ağu 12, 2020 - 16:18

Bus Sim 18′ den harita dışında bir fark göremedim

Cevapla

Yorum yazın