Ana Sayfa Haber Bus Simulator 18 için otobüs fiziklerini ayarlama güncellemesi çıktı

Bus Simulator 18 için otobüs fiziklerini ayarlama güncellemesi çıktı

Yazar SimülasyonTÜRK

Bus Simulator 18 için otobüs fiziklerini ayarlama güncellemesi çıktı

Bus Simulator 18 için 8. güncelleme yayınlandı. Bu güncelleme ile yeni özellikler ve uzun süredir beklenen otobüs fizikleri iyileştirmesi geldi. Sefere başlarken ayarlayabileceğiniz yeni özellikler ve fizikler var. Gelişmiş ayarları açıp bunları değiştirebiliyorsunuz. Hız tümsekleri, radar etkileri, yol delikleri gibi olasılıkları belirleyebiliyorsunuz. Hemen altında ise otobüs fizik kuralları ile ilgili yeni ayarlamalar geliyor. Aslında tamamen yeni bir fizik sistemi yok. 0-1 değerleri arasında geliştiricinin bize uygun görüp sunduğu fizik sistemini artık biz de değiştirebiliyoruz. Fren gücü faktörü 0,5 yapılabiliyor. Sürtünme faktörü de aynı şekilde düşürülüyor. Kütle faktörü ise ne kadar yükseltirseniz o kadar iyi oluyor. En fazl 3 yapabiliyorsunuz. Süspansiyon faktörünü de 0,5 yapabiliyorsunuz. Varsayılan değerler 1 olarak geliyor.

Ayarlanmış
Varsayılan değerler

Oyunun geneli ile ilgili hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler de yapılmış. Tüm otobüslerle ilgili çeşitli sorunlar çözülmüş. Yeni harita genişlemesindeki eksiklikler giderilmiş.

Sonuç; Yeni fizik ayarlamaları ile birkaç sefer yapıp test ettik. Fark çok çok az görülüyor. Direksiyon seti ile oynarken durum az da olsa değişir ancak çok kapsamlı bir fizik güncellemesi ne yazık ki değil. Bu nedenle daha iyi süspansiyon fizikleri ve gerçekçilik bekleyenleri tatmin etmiyor.

SimülasyonTÜRK

1 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

1 yorum

Avatar
Murat Tem 8, 2019 - 01:01

unable to initialize Steam Apı
hatası alıyorum.
Sebebini bilen var mı acaba.

Cevapla

Yorum yazın