Ana sayfa Haber Armored Warfare Oyununa Türk Tankı ALTAY Geliyor!

Armored Warfare Oyununa Türk Tankı ALTAY Geliyor!

0

Armored Warfare Oyununa Türk Tankı ALTAY Geliyor!

Türk yapımı ALTAY tankı taktiksel tank savaşı oyununa katılıyor.

armored-warfare-turk-tanki-altayArmored Warfare, Obsidian Entertainment tarafından CryEngine ile geliştirilen taktiksel savaş oyunu. Ekim 2015’de PC kullanıcılarına açık beta olarak sunulmuştu. My.com’da yayımlanan bu oyuna bir Türk tankı ekleniyor. ALTAY tankı 2017 yılında Armored Warfare oyununa katılacak. Geçtiğimiz hafta seri üretimi başlayan Türk tankı ALTAY, Armored Warfare oyuncuları tarafından uzun süredir isteniyor.  ALTAY tankı 2. Dünya Savaşından bu yana yapılan ilk yerli Türk tankı olması nedeniyle bir gurur kaynağı. Aşağıda gerekli bilgileri sizlerle paylaştık.

 

ALTAY tankı ne zaman gelecek?

2017 yılının başında bir güncellemeyle gelecek. Geç olsa da beklemeye değer. Bu zamana kadar Armored Warfare oyununun Türkiye’ye de açılması bekleniyor(Türkçe dil desteği vs.). Oyun henüz yeni sayılsa da CryEngine ile geliştirilmesi ve konusu nedeniyle azımsanmayacak sayıda Türk oyuncu kitlesi var. Onlara da buradan selam olsun 🙂 Yerli kardeşlerin CryEngine oyun motoruyla geliştirilmiş olması da ayrı bir övünç kaynağı diyebiliriz.

altay-tankıALTAY tankı hakkında?

Altay, Türkiye’nin geliştirdiği 3+ nesil ana muharebe tankıdır. Şu anda detaylı tasarım aşamasındadır. Milli Tank Üretim Projesi (MİTÜP) çerçevesinde 30 Mart 2007’de yapılan Savunma Sanayi İcra Komitesi toplantısı sonucunda Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından proje ana yüklenicisi olarak Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş. belirlenmiştir. İsmini Kurtuluş Savaşı’nda 5. Süvari Kolordusu’nu komuta eden Fahrettin Altay‘dan almıştır. Fahrettin Altay’a ise soyismi Altay Spor Kulübü’nden esinlenerek Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilmiştir. Altay adının asıl kökeni ise Orta Asya‘da bulunan sıradağlardır. Bu isim Ural-Altay dil ve etnik ailesini niteleyen başlıca iki kelimeden birisidir.

Roketsan tarafından geliştirilen bor karbür esaslı zırh iki kat dayanıklı yapıyor. Ana silahı ise 120 mm yivsiz top, diğer silahları ise Aselsan tarafından geliştirilen 1x Aselsan SARP, 1 x 12.7mm ağır makineli tüfek

Motorunu ise TÜMOSAN geliştiriyor. ; Çift-yakıt motor, 1500 ag 1. ve 2. etap (MTU), 1800 ag 3. ve 4. etap

Teknik destek sağlayıcısı ise Güney Koreli Rotem firması.

Altay tankı 65 ton ağırlığında ve 70km hıza ulaşabiliyor.

Amored Warfare nereden oynanıyor?

Bu oyunu şu adresten üye hesabı açarak bilgisayarınıza indirip oynayabilirsiniz. Diğer MMO oyunlarında olduğu gibi bu da aynı mantıkta çalışıyor. Armored Warfare özgün içeriklerle genişlemeye ve geliştirilmeye devam ediliyor.

Tier 10 teaser videosu

 

SimülasyonTÜRKArmored Warfare

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here