in ,

ARMA 3’ün Tank DLC’si 11 Nisan’da Çıkacak

ARMA 3’ün Tank DLC’si 11 Nisan’da Çıkacak

Türkçe dil destekli savaş simülasyonu ARMA 3 için son DLC çalışmasının da çıkış tarihi açıklandı. Yepyeni tankların ekleneceği Tanks DLC’si 11 Nisan’da çıkış yapacak. Geçtiğimiz yıl paylaşılan yol haritasında yer alan DLC’ler birer birer çıkışını gerçekleştirmişti. ARMA 3 oyuncuları bir sürü yeni içeriğe kavuşmuştu.

 

Steam’de ön siparişle 18 TL’den satın alınabilir.

Yüksek ateş gücünü hissedin ve Arma 3 Tanks DLC’deki yepyeni zırhlı araçlarla savaş alanını kontrolünüz altına alın.

Önemli Özellikler

 • T-140 Angara – T-140 Angara, Rus tasarımına sahip bir Ana Muharebe Tankıdır (MBT) ve CSAT fraksiyonu tarafından kullanılır. Bu araç maksimum yıkım için tasarlanmıştır ve mürettebatı için en iyi korumayı sağlar. Angara’nın birincil silahı olan yeni 125 mm top, üç farklı türde mühimmat atabilir ve birçok Batı tankının toplarına kıyasla daha uzun menzil etkisine sahiptir. İkincil silahları 7.62 mm kule makineli tüfeği ile 12.7 mm ağır makineli tüfektir. Normal T-140’tan farklı olarak Angara, T-140K ‘Commander’ varyantına sahiptir. Bu varyantta ağır makineli tüfek yerine 30 mm otomatik top bulunur ve Veri Bağlantısı aracılığıyla hedef verilerini diğer birliklerle paylaşmak üzere sensörlerle donatılmıştır.
 • AWC Nyx – Nyx Zırhlı Silah Taşıyıcı (AWC) Alman mühendislik ürünüdür, ancak AAF fraksiyonuna lisanslıdır ve onlar tarafından değiştirilmiştir. Daha küçük boyutu nispeten daha hızlı ve hareketlidir. Hatta bu özelliği, CH-49 Mohawk helikopter tarafından askı yüküyle taşınmasına olanak tanır. Nyx dört varyanta sahiptir: Tanksavar, Hava Savunma, Keşif ve Otomatik Top varyantı. Tüm bu varyantlara 7.62 mühimmata dayanabilen bir zırh giydirilir, ancak her bir araç varyantı, savaş alanında spesifik ihtiyaçları karşılamak için farklı silah veya ekipman türleri taşır. Bu DLC’deki diğer yeni araçlar gibi, Nyx de çeşitli dış görünümlere sahiptir.
 • Rhino MGS – Rhino, tanklara karşı savaşmak amacıyla tasarlanmış bir tekerlekli Zırhlı Savaş Aracıdır (AFV). Bu nedenle, ‘Tank Muhribi’ olarak da anılır. Rhino MGS, her tür standart mermiyi ve hatta yeni MARUK ATGM’yi atabilen, 120 mm topa sahiptir. İkincil silahı, .338 magnum kule makineli tüfeğidir. Rhino, UP varyantına da sahiptir. Bu varyant, ek 12.7 mm uzaktan ağır makineli tüfek kulesi ile kafes zırh ve ERA zırhı formunda gelişmiş bir koruma sunar. Bu özellikler UP’nin Şehir Arazisinde Askeri Operasyonlar (MOUT) için daha uygun olmasını sağlar, ancak ağırlığı arttığından taşıma seçenekleri sınırlıdır. Rhino’nun her iki varyantı da Veri Bağlantısına bağlanabildiğinden, dost silahlı kuvvetler tarafından yakalanan veya boyanan hedeflere kilitlenebilir.
 • “Altis’e Ağıt” Mini Harekat – Üç tek oyunculu senaryo boyunca, AAF tank komutanı rolünü üstleniyorsunuz ve Arma 3’ün orijinal “The East Wind” harekatında yer alan NATO taarruzuna karşıt bir bakış açısını deneyimliyorsunuz. Burada, FIA’ya karşı verilen mücadelede yeni AWC Nyx’in komutasına geçiyorsunuz. Daha sonra, yeni T-140 Angara Ana Muharebe Tankını kullanma fırsatına sahip oluyorsunuz. Bu kısa mini harekat, oynayış tarzınıza ve performansınıza bağlı olarak, olası farklı sonlarla biter.
 • Tank Muhripleri Tanıtımı – Bu tek oyunculu Tanıtım senaryosunda, yeni Rhino MGS UP’de bir NATO numara eri olarak oynuyorsunuz. Bu Tank Muhribi, bir Ana Muharebe Tankına benzer ateş gücüne sahiptir, ancak zırh koruması açısından çok daha savunmasızdır. Bu yüzden, hedeflerinizi tamamlamak için Rhino’nun hızından ve manevra kabiliyetinden en iyi şekilde yararlanmanız gerekir.

Platform Güncellemesi

Arma 3 Tanks DLC, çok çeşitli yeni içerik ve özellik sunan önemli bir Arma 3 platform güncellemesi tarafından desteklenir. Bu platform güncellemesi, Arma 3’e sahip olan tüm oyuncular için ücretsizdir.

Ücretsiz Destekleyici Özellikler

 • İyileştirilmiş Zırhlı Araç Deneyimi – Yükseltmeler, kullanılan zırhlı araçların çok daha kapsamlı bir deneyim sunmasına olanak tanır. Bu iyileştirmeler Arma 3’teki tüm zırhlı araçlar için geçerlidir.
  • İç Mekânlar – Arma 3’teki tüm zırhlı araçlar artık Çok Fonksiyonlu Göstergeler ve mürettebat üyelerinin kamera görüntülerini içeren, tamamen 3D modellenmiş iç mekânlar sunuyor.
  • Gelişmiş Kullanım – Tekerlek çarpma simülasyonunda yapılan iyileştirmeler, farklı arazi yüzeylerinin araç kullanımını farklı şekilde etkilemesi ve diğer değişiklikler sayesinde, artık zırhlı araçların kullanımı daha doğal.
  • Genişletilmiş Hasar Modeli – Artık zırh gelen mermilere çok daha gerçekçi bir şekilde tepki veriyor. Örneğin bu, kafes zırhın (aralıklı zırh olarak da bilinir) yalnızca görsel bir nesne olmadığı, aynı zamanda RPG’lere karşı gerçekten koruma sağladığı anlamına gelir.
  • Yükseltilmiş Ses – Daha fazla stereo ses örneğinin, konumsal sesin, vites ile RPM değişiklikleri için daha ayırt edici ses izlerinin eklenmesiyle zırhlı araçların ses deneyimi daha gerçekçi hale getirildi.
  • Araç Özelleştirme – Zırhlı araçlar, ek zırh koruması ve farklı arazilerde daha iyi gizlenme sağlayan kamuflaj ağları ile Sanal Garajda özelleştirilebilir.
 • Yangın Kontrol Sistemi – Çeşitli kara ve hava aracı Yangın Kontrol Sistemi (FCS) ile donatılmıştır. Bu teknoloji, hedeflerin menzil ve hızını ölçer, silah sıfırlamayı ayarlar ve ilk mermi vuruş olasılığını artırmak için yolu hesaplar (FCS ilk olarak Arma 3 Jets DLC’nin bir parçası olarak uygulanmıştı).
 • Yeni Füze Uçuş Profilleri ve Kabiliyetleri – Artık çeşitli füzeler, doğrudan veya yukarıdan aşağı saldırı uçuş modları içeriyor. Ayrıca, arazi takip mühimmatlarına destek de eklendi. Artık birkaç silah, fırlatıldıktan sonra kilitlenme kabiliyetine de sahiptir.

Ücretsiz Bonus İçerik

 • “Vanguard” Team-vs-Team Çok Oyunculu Modu – Bu rekabetçi karma sınıf senaryolarında, önemli bir cihaz haritada rastgele bir noktaya paraşütle atılıyor ve paket yere yaklaştıkça kesin konum yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Kazanmak için üç rakip takımdan birinin belirli bir süre içinde cihazı alıp üsse geri götürmesi gerekiyor. Ayrıca bir takım, diğer takımları savaşta bertaraf ettiğinde veya karşılaşma sonunda en yüksek skoru elde ettiğinde de kazanır.
 • 3 Zaman Denemesi Mücadelesi – Yetenekli sürücüler, yeni T-140 Angara, AWC Nyx ve Rhino MGS’yi Altis ve Malden’de üç hızlı zaman denemesi yarışında test edebilir.
 • 2 Tanksavar Fırlatıcı – Arma 3’ün bazı fraksiyonları yepyeni fırlatıcılarla takviye edildi. CSAT’ın 9M135 Vorona’sı, güçlü optiklere sahip manuel güdümlü bir füze fırlatıcıdır ve 6 ya da 12x yüksek büyütme, Termal Görüntüleme ve lazer menzil bulucu içerir. MAAWS Mk4, AAF ve FIA tarafından kullanılan eski Mod 0 sürümünde ve NATO tarafından kullanılan daha yeni Mod 1 sürümünde sunulan güdümsüz tepkisiz bir tüfektir. MAAWS, RPG-42’den daha hafiftir ve daha küçük HEAT (Yüksek Güçte Tanksavar Patlayıcı Maddesi) mermileri atar, ancak biraz daha isabetlidir ve daha uzun bir menzile sahiptir.
 • Ek Tanksavar Araç Varyantları – Arma 3 Apex genişletmesindeki Arazi kamyoneti, Prowler ve Qilin Hafif Saldırı Araçlarının artık yerleşik fırlatıcılar taşıyan varyantları bulunuyor (LSV’leri yalnızca Arma 3 Apex’e sahip olanlar kullanabilir).
 • Dekoratif Nesneler – Yeni tank barikatları, yedek parçalar ve araçlar gibi, Arma 3 içerik oluşturucular için birkaç yeni dekoratif nesne kullanıma sunuldu. Ayrıca, hasarlı araçları onarmak için kullanılabilecek tamamen çalışır durumda bir onarım deposu da bulunuyor.
 • Resmi Müzik – Özellikle bu DLC için bestelenen yeni müzik parçalarını dinleyin.
 • Steam Başarımları – Yeni içerikle ilgili bir dizi ekstra Steam Başarısının kilidini açın.

 

Geliştirici günlüğü ve Tanks DLC!

 

 

SimülasyonTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SilverStone Markası, PC Building Simulator’da Yer Alıyor!

Farming Simulator 17 Multiplayer Sunucu Sponsorumuz VeryGames.net!