ARMA 3 - Tank DLC'si Çıktı!
Connect with us

ARMA 3

ARMA 3 – Tank DLC’si Çıktı!

Türkçe dil destekli savaş simülasyonu ARMA 3 için yeni tankların ve görevlerin yer aldığı kapsamlı Tanks DLC’si Steam’de yayınlandı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ARMA 3 – Tank DLC’si Çıktı!

Türkçe dil destekli savaş simülasyonu ARMA 3 için yeni tankların ve görevlerin yer aldığı kapsamlı Tanks DLC’si Steam’de yayınlandı. Geçtiğimiz yıl paylaşılan yol haritasında yer alan DLC’ler birer birer çıkışını gerçekleştirmişti. ARMA 3 oyuncuları bir sürü yeni içeriğe kavuşmuştu.

Steam’de 20 TL’den satın alınabilir.

Yüksek ateş gücünü hissedin ve Arma 3 Tanks DLC’deki yepyeni zırhlı araçlarla savaş alanını kontrolünüz altına alın.

Önemli Özellikler

 • T-140 Angara – T-140 Angara, Rus tasarımına sahip bir Ana Muharebe Tankıdır (MBT) ve CSAT fraksiyonu tarafından kullanılır. Bu araç maksimum yıkım için tasarlanmıştır ve mürettebatı için en iyi korumayı sağlar. Angara’nın birincil silahı olan yeni 125 mm top, üç farklı türde mühimmat atabilir ve birçok Batı tankının toplarına kıyasla daha uzun menzil etkisine sahiptir. İkincil silahları 7.62 mm kule makineli tüfeği ile 12.7 mm ağır makineli tüfektir. Normal T-140’tan farklı olarak Angara, T-140K ‘Commander’ varyantına sahiptir. Bu varyantta ağır makineli tüfek yerine 30 mm otomatik top bulunur ve Veri Bağlantısı aracılığıyla hedef verilerini diğer birliklerle paylaşmak üzere sensörlerle donatılmıştır.
 • AWC Nyx – Nyx Zırhlı Silah Taşıyıcı (AWC) Alman mühendislik ürünüdür, ancak AAF fraksiyonuna lisanslıdır ve onlar tarafından değiştirilmiştir. Daha küçük boyutu nispeten daha hızlı ve hareketlidir. Hatta bu özelliği, CH-49 Mohawk helikopter tarafından askı yüküyle taşınmasına olanak tanır. Nyx dört varyanta sahiptir: Tanksavar, Hava Savunma, Keşif ve Otomatik Top varyantı. Tüm bu varyantlara 7.62 mühimmata dayanabilen bir zırh giydirilir, ancak her bir araç varyantı, savaş alanında spesifik ihtiyaçları karşılamak için farklı silah veya ekipman türleri taşır. Bu DLC’deki diğer yeni araçlar gibi, Nyx de çeşitli dış görünümlere sahiptir.
 • Rhino MGS – Rhino, tanklara karşı savaşmak amacıyla tasarlanmış bir tekerlekli Zırhlı Savaş Aracıdır (AFV). Bu nedenle, ‘Tank Muhribi’ olarak da anılır. Rhino MGS, her tür standart mermiyi ve hatta yeni MARUK ATGM’yi atabilen, 120 mm topa sahiptir. İkincil silahı, .338 magnum kule makineli tüfeğidir. Rhino, UP varyantına da sahiptir. Bu varyant, ek 12.7 mm uzaktan ağır makineli tüfek kulesi ile kafes zırh ve ERA zırhı formunda gelişmiş bir koruma sunar. Bu özellikler UP’nin Şehir Arazisinde Askeri Operasyonlar (MOUT) için daha uygun olmasını sağlar, ancak ağırlığı arttığından taşıma seçenekleri sınırlıdır. Rhino’nun her iki varyantı da Veri Bağlantısına bağlanabildiğinden, dost silahlı kuvvetler tarafından yakalanan veya boyanan hedeflere kilitlenebilir.
 • “Altis’e Ağıt” Mini Harekat – Üç tek oyunculu senaryo boyunca, AAF tank komutanı rolünü üstleniyorsunuz ve Arma 3’ün orijinal “The East Wind” harekatında yer alan NATO taarruzuna karşıt bir bakış açısını deneyimliyorsunuz. Burada, FIA’ya karşı verilen mücadelede yeni AWC Nyx’in komutasına geçiyorsunuz. Daha sonra, yeni T-140 Angara Ana Muharebe Tankını kullanma fırsatına sahip oluyorsunuz. Bu kısa mini harekat, oynayış tarzınıza ve performansınıza bağlı olarak, olası farklı sonlarla biter.
 • Tank Muhripleri Tanıtımı – Bu tek oyunculu Tanıtım senaryosunda, yeni Rhino MGS UP’de bir NATO numara eri olarak oynuyorsunuz. Bu Tank Muhribi, bir Ana Muharebe Tankına benzer ateş gücüne sahiptir, ancak zırh koruması açısından çok daha savunmasızdır. Bu yüzden, hedeflerinizi tamamlamak için Rhino’nun hızından ve manevra kabiliyetinden en iyi şekilde yararlanmanız gerekir.

Tanıtım filmi

Platform Güncellemesi

Arma 3 Tanks DLC, çok çeşitli yeni içerik ve özellik sunan önemli bir Arma 3 platform güncellemesi tarafından desteklenir. Bu platform güncellemesi, Arma 3’e sahip olan tüm oyuncular için ücretsizdir.

Ücretsiz Destekleyici Özellikler

 • İyileştirilmiş Zırhlı Araç Deneyimi – Yükseltmeler, kullanılan zırhlı araçların çok daha kapsamlı bir deneyim sunmasına olanak tanır. Bu iyileştirmeler Arma 3’teki tüm zırhlı araçlar için geçerlidir.
  • İç Mekânlar – Arma 3’teki tüm zırhlı araçlar artık Çok Fonksiyonlu Göstergeler ve mürettebat üyelerinin kamera görüntülerini içeren, tamamen 3D modellenmiş iç mekânlar sunuyor.
  • Gelişmiş Kullanım – Tekerlek çarpma simülasyonunda yapılan iyileştirmeler, farklı arazi yüzeylerinin araç kullanımını farklı şekilde etkilemesi ve diğer değişiklikler sayesinde, artık zırhlı araçların kullanımı daha doğal.
  • Genişletilmiş Hasar Modeli – Artık zırh gelen mermilere çok daha gerçekçi bir şekilde tepki veriyor. Örneğin bu, kafes zırhın (aralıklı zırh olarak da bilinir) yalnızca görsel bir nesne olmadığı, aynı zamanda RPG’lere karşı gerçekten koruma sağladığı anlamına gelir.
  • Yükseltilmiş Ses – Daha fazla stereo ses örneğinin, konumsal sesin, vites ile RPM değişiklikleri için daha ayırt edici ses izlerinin eklenmesiyle zırhlı araçların ses deneyimi daha gerçekçi hale getirildi.
  • Araç Özelleştirme – Zırhlı araçlar, ek zırh koruması ve farklı arazilerde daha iyi gizlenme sağlayan kamuflaj ağları ile Sanal Garajda özelleştirilebilir.
 • Yangın Kontrol Sistemi – Çeşitli kara ve hava aracı Yangın Kontrol Sistemi (FCS) ile donatılmıştır. Bu teknoloji, hedeflerin menzil ve hızını ölçer, silah sıfırlamayı ayarlar ve ilk mermi vuruş olasılığını artırmak için yolu hesaplar (FCS ilk olarak Arma 3 Jets DLC’nin bir parçası olarak uygulanmıştı).
 • Yeni Füze Uçuş Profilleri ve Kabiliyetleri – Artık çeşitli füzeler, doğrudan veya yukarıdan aşağı saldırı uçuş modları içeriyor. Ayrıca, arazi takip mühimmatlarına destek de eklendi. Artık birkaç silah, fırlatıldıktan sonra kilitlenme kabiliyetine de sahiptir.

Ücretsiz Bonus İçerik

 • “Vanguard” Team-vs-Team Çok Oyunculu Modu – Bu rekabetçi karma sınıf senaryolarında, önemli bir cihaz haritada rastgele bir noktaya paraşütle atılıyor ve paket yere yaklaştıkça kesin konum yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Kazanmak için üç rakip takımdan birinin belirli bir süre içinde cihazı alıp üsse geri götürmesi gerekiyor. Ayrıca bir takım, diğer takımları savaşta bertaraf ettiğinde veya karşılaşma sonunda en yüksek skoru elde ettiğinde de kazanır.
 • 3 Zaman Denemesi Mücadelesi – Yetenekli sürücüler, yeni T-140 Angara, AWC Nyx ve Rhino MGS’yi Altis ve Malden’de üç hızlı zaman denemesi yarışında test edebilir.
 • 2 Tanksavar Fırlatıcı – Arma 3’ün bazı fraksiyonları yepyeni fırlatıcılarla takviye edildi. CSAT’ın 9M135 Vorona’sı, güçlü optiklere sahip manuel güdümlü bir füze fırlatıcıdır ve 6 ya da 12x yüksek büyütme, Termal Görüntüleme ve lazer menzil bulucu içerir. MAAWS Mk4, AAF ve FIA tarafından kullanılan eski Mod 0 sürümünde ve NATO tarafından kullanılan daha yeni Mod 1 sürümünde sunulan güdümsüz tepkisiz bir tüfektir. MAAWS, RPG-42’den daha hafiftir ve daha küçük HEAT (Yüksek Güçte Tanksavar Patlayıcı Maddesi) mermileri atar, ancak biraz daha isabetlidir ve daha uzun bir menzile sahiptir.
 • Ek Tanksavar Araç Varyantları – Arma 3 Apex genişletmesindeki Arazi kamyoneti, Prowler ve Qilin Hafif Saldırı Araçlarının artık yerleşik fırlatıcılar taşıyan varyantları bulunuyor (LSV’leri yalnızca Arma 3 Apex’e sahip olanlar kullanabilir).
 • Dekoratif Nesneler – Yeni tank barikatları, yedek parçalar ve araçlar gibi, Arma 3 içerik oluşturucular için birkaç yeni dekoratif nesne kullanıma sunuldu. Ayrıca, hasarlı araçları onarmak için kullanılabilecek tamamen çalışır durumda bir onarım deposu da bulunuyor.
 • Resmi Müzik – Özellikle bu DLC için bestelenen yeni müzik parçalarını dinleyin.
 • Steam Başarımları – Yeni içerikle ilgili bir dizi ekstra Steam Başarısının kilidini açın.

 

Geliştirici günlüğü ve Tanks DLC!

 

 

SimülasyonTÜRK

Reklam
Yorum yazmak için tıklayın

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ARMA 3

ARMA 3 için Contact DLC’si yayınlandı [Uzaylılar geldi!]

Savaş simülasyonu ARMA 3 için Contact isimli yeni genişleme paketi çıktı. Bu enişleme paketi ile ARMA 3’e uzaylılar geliyor. Contact DLC’si Doğu Avrupa bölgesinde Polonya’da yer alan Livonia isimli 163 kilometre karelik bir harita ile ana hikaye görevi getiriyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ARMA 3 için Contact DLC’si yayınlandı [Uzaylılar geldi!]

Savaş simülasyonu ARMA 3 için Contact isimli yeni genişleme paketi çıktı. Bu enişleme paketi ile ARMA 3’e uzaylılar geliyor. Contact DLC’si Doğu Avrupa bölgesinde Polonya’da yer alan Livonia isimli 163 kilometre karelik bir harita ile ana hikaye görevi getiriyor. ARMA 3’te Contact DLC’si ile askeri bilim kurgu harekatı düzenleniyor. 25 Temmuz’da tam sürümü çıkan DLC 2 aydır zaten erken erişimde oynanabiliyordu. Resmi bir paket olduğu için Türkçe dil desteği ile yayınlandı.Genişleme paketinin Türkçe adı İlk Temas olarak belirlenmiş. İlişkili olarak 1997’de vizyona giren bilim kurgu Contact “Mesaj” filmini de izleyebilirsiniz. Bu DLC çalışması Bohemia Interactive ile birlikte üçüncü parti stüdyolardan biri olan Amsterdam takımı tarafından geliştiriliyor. Bu stüdyo daha önce Laws of War isimli bir DLC paketi yayınlamıştı. Contact DLC’sinde ayrıca iki yeni askeri birim de ekleniyor. Bunlar Livonia Savunma Kuvveti (LDF) ve Rus Spetsnaz özel kuvvetleri olurken biz ise NATO’da görev yapan uzman Aiden Rudwell isimli bir drone operatörünü yöneteceğiz. Livonia isimli haritanın askeri Nadbor bölgesi zaten Rusya’nın Kaliningrad şehri ile Beyaz Rusya dahil dört ülkeye komşu konumda bulunuyor. Sonuç itibariyle bilim kurgu görevinin bulunduğu yepyeni bir tarzda ARMA 3 genişleme paketine kavuşmuş olduk.


İnsanlık ansızın Dünya’da dünya dışı zeka ile karşılaşırsa ne olur? Bohemia Interactive sunar: Arma 3 Contact – insanlık tarihinin en önemli keşfini konu alan, devam niteliğinde bir genişletme. Livonia’nın askeri Nadbór bölgesinde görevlendirilen bir asker olarak, uzaylı ziyaretçilerimizi araştıran ve amaçlarının ne olduğunu bulan ilk kişilerden biri olacaksınız. Ancak, gerilim ve kaosun hakim olduğu yerde silahlı çatışma da kaçınılmazdır. Arma 3 Contact’ın askeri bilim kurgu harekatı, devasa bir yeni arazi içeriyor ve kapsamlı Arma 3 sandbox’ına yeni fraksiyonlar, silahlar, araçlar, kıyafetler, ekipman ve daha pek çok öğe getiriyor.

 

 

Önemli Özellikler

 • “İlk Temas” Tek Oyunculu Harekatı
  Uzaylılar Dünya’ya gelirse neler olacağını hiç hayal ettiniz mi? Öyküsel olarak ilerleyen “İlk Temas” harekatında kendinizi, insanlık tarihini sonsuza dek değiştirecek gizemli bir olayın merkezinde bulacaksınız. Uzman Aiden Rudwell olarak, Livonia’daki bir askeri eğitim egzersizinde görev alan NATO dron operatörüsünüz. Devasa bir uzay gemisi atmosfere girince, dünya dışı varlıkları araştırmak üzere bir keşif görevine gönderiliyorsunuz. Birinci önceliğiniz: Onların kim veya ne olduklarını öğrenmek ve neden burada olduklarını bulmak. Ancak, konuyla ilgili tamamen sürüncemede kalsak da bölge genelindeki karartmadan dolayı ileri sürülen farklı yorumlar, bunun sugötürmez bir çatışma yöntemi olduğunu savunuyor. Bu harekat boyunca, özgün Arma 3 tarzında sunulan bir deneyimle saha bilimi, elektronik savaş ve muharebe keşfinde görev alacaksınız.
 • Livonia Arazisi
  Sık ormanlar, geniş açık alanlar ve bir sürü ilginç sınır işaretiyle, karma sınıflar savaşı için ideal olan ılıman iklimli bir yaz ortamında keşfe çıkmaya hazır olun. Arma 3 Contact’ın 163 km2’lik Doğu Avrupa arazisi, çoğunluğun Lehçe konuştuğu Livonia ülkesindeki kısmen terk edilmiş Nadbór bölgesini kapsar. Rusya’nın eksklavı Kaliningrad ve CSAT üyesi Belarus dahil olmak üzere dört ülkeyle komşu olan, karayla çevrili bu NATO üyesi ülke, bu özelliğiyle coğrafi açıdan büyük bir stratejik öneme sahiptir. Ülkenin tamamen yeni binalar, mülkler ve doğal nesnelerden oluşan büyük ormanlık bölgesi, Bohemia arazilerindeki diğer nesnelerle tamamlanır.
 • 2 Fraksiyon
  Yeni araziyle birlikte nispeten küçük ancak yüksek kapasiteli iki yeni askeri fraksiyon da sunuluyor. Bu fraksiyonlar, Livonia Savunma Kuvveti (LDF) ve Rus Spetsnaz özel kuvvetleridir. LDF, askerlerine “geometrik” orman kamuflajı tasarımlı, yüksek teknolojili koruyucu donanımlar sağlar. Bu donanımlar; yeni asker kıyafetlerini, taşıyıcı yelekleri ve isteğe bağlı kulaklıklar ile “Spartan ağızlıkları”na sahip gelişmiş modüler savaş miğferlerini içerir. Rus Spetsnaz operatörleri ise yeni iki renkli hafif bir kıyafet, CSAT tasarımlı dayanıklı bir miğfer ve bel silahı için göğüste artı şeklinde tabanca tutucuya sahip bir hücum yeleği giyer. Her iki fraksiyon, mevcut Arma 3 öğelerinin yeni görünümlü varyantlarıyla geliştirilmiş ve yeni karakter yüzlerinin yanı sıra Lehçe veya Rusça telsiz protokolleriyle tamamlanmıştır.
 • 5 Silah
  Contact genişletmesiyle Arma 3 cephaneliğine 5 yeni silah eklendi. LDF, Promet Saldırı Tüfeğini kullanır. Bu modüler bulpap tüfeği, entegre dürbünlü çıkarılabilir benzersiz kabzasıyla ünlüdür ve namlu altı bombaatar veya av tüfeği donanımıyla donatılabilir. AK ailesine de ilk olarak Rus Spetsnaz özel kuvvetleri tarafından kullanılan iki yeni öğe katıldı. RPK-12 Hafif Makineli Tüfek farklı bir 75 mermili tambur şarjöre, uzun namluya, modifiye kundağa ve ekstra ön kabzaya sahiptir. AKU-12 Tüfek ise daha kısa namluya ve özel namlu ağzı baskısına sahip, hafif bir karabinedir. Son olarak, Livonia’nın sivil av tutkunları da kendilerine ait iki silahı beraberinde getirdi. Mk14 Klasik Av Tüfeği, askeri Mk14’ün tek atışlı ceviz kundaklı sürümüdür. Kozlice Av Tüfeği ise fişek veya saçma kovanı atabilen geleneksel baskı-namlu ikilisine sahip 12 kalibre tüfektir ve normal ya da kısa namlulu varyantı bulunur.
 • 2 Araç
  Benzersiz iki yeni araca merhaba deyin. İlk olarak karşınızda ED-1 Mini UGV (İnsansız Kara Aracı). Bu küçük paletli elektrikli robot, karmaşık arazilerden geçmek için tasarlanmıştır ve operatörünün durumu uzaktan değerlendirebilmesi için canlı kamera görüntülerini aktarabilir. Birden çok eklemli döner kolunu kullanan UGV’nin iki ana kullanım amacı KBRN Savunması ve Patlayıcı Madde İmhasıdır. Bilimsel varyantı ED-1E* temelde sensörlere, numune alma lazerine ve biyopsi probuna sahip hareketli bir laboratuvardır. Askeri kullanım amaçlı ED-1D varyantı ise yerleşik Disruptor av tüfeğine sahiptir ve mayın temizleme operasyonları ile yakın temas için idealdir. Araç yelpazesinin öbür ucunda ise Traktörbulunur. Arma 2’de yer alan bu güvenilir Dizel ağır iş aracı, model ve dokularında büyük bir yükseltmeyle geri döndü. Özellikle belirli koşullarda beklenmedik bir şekilde oldukça işinize yarayabilir.
 • Donanım*
  Devam niteliğindeki bu genişletme, İlk Temas adına yakışır şekilde size çeşitli yeni donanımlar da sunuyor. Bunlardan en önemlisi muhtemelen KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) savunmasıyla ilgili olan ekipmandır. Bu ekipman, çeşitli renklerde sunulan ve farklı kamuflaj tasarımlarına sahip bir tulumu, Hava Filtreleyici Gaz Maskeli yüz maskelerini ve nefes alma cihazı bulunan sırt çantalarını içerir. Bir diğer önemli donanım da Spektrum Cihazıdır. Bu cihaz, elektromanyetik spektrum analiz cihazı görevi gören, elde taşınır bir alıcı-verici donanımıdır. Çeşitli frekanslarda çok sayıda sinyal gönderip alabilir ve aynı zamanda, hangi antenin kullanıldığına bağlı olarak, frekans bozma veya aldatma için de kullanılabilir. Bu nedenle, bilimsel çalışmalar, iletişim ve elektronik savaş için çok önemlidir. Bunlara ek olarak, telsiz sırt çantası, esir göz bağı ve tabii ki uzaylılarla etkileşim sırasında en etkili savunma önlemi olduğu kanıtlanmış folyo şapka diğer donanımlar arasında sayılabilir.
 • Gizli İstihbarat
  Dünya dışı ziyaretçilerle ilgili olarak henüz elimizde çok bilgi olmasa da gözlemlenen en büyük gemilerinin gözden kaçması imkansız. Büyük olasılıkla bir tür yer çekimi kontrolü kullandığından, devasa boyutuna rağmen havada durmakta pek sorun yaşıyor gibi görünmüyor. Dünya’ya gelmek için iniş bölgesi olarak sadece Livonia’yı mı seçtikleri henüz belirsiz. Ancak, UFO’nun en az birkaç kilometreyi kapsayan bir yeraltı uzay ağının üzerinde kasıtlı olarak durduğuna inanılıyor. Bu ağın amacı ve kaynağına dair hiçbir şey bilinmiyor. Ancak, çok uzun bir süredir fark edilmediğinden, son derece eski olduğu düşünülüyor. En yeni raporlarda, UFO’nun yakın çevresini inceleyen son derece gelişmiş, araba boyutunda uzay varlıkları görüldüğü belirtiliyor. Bununla birlikte, gerçek yeteneklerinin ve amaçlarının değerlendirilebilmesi için çok daha fazla bilgi gerekiyor.
 • Ek Çok Oyunculu Senaryolar
  Yeni Livonia arazisi için ek senaryolar içeren Arma 3 resmi Zeus Game MasterCombat Patrol ve Warlords çok oyunculu modlarına katılın.

Ücretsiz Bonus İçerik

Devam niteliğindeki Arma 3 Contact genişletmesi, tüm Arma 3 sahipleri için ücretsiz yeni içeriklerle desteklenmektedir.

 • NATO Orman Kamuflajı – NATO birlikleri, orman kamuflajıyla birlikte Livonia’nın ormanlık arazisine uygun çeşitli donanımlara da kavuşuyor.
 • Sivil Kıyafet – Ek karakter donanımı; uluslararası Astra bilim insanları, yerel çiftçiler ve yağmacılar gibi Nadbór bölgesindeki çeşitli sivil grupları temsil eder.
 • 100+ Dekoratif Nesne ve Arazi Nesnesi* – İçerik oluşturucular hayal güçlerini serbest bırakarak, çoğu birden fazla renk varyantına sahip bir sürü yeni bina ve mülk ile farklı tasarımlar yapabilir. Bu nesneler, Livonia arazisine yönelik yeni öğelerin yanı sıra, KBRN (kilitli taşıma ambalajı, hava istasyonu vb.), Temizleme (çadırlar, duş yerleri, sızıntı setleri, temizlik ekipmanı, brandalar, sıvı hortumları vb.) ve Saha Karakolları (dayanıklı ekipman, terminaller, mobilya, lambalar, güneş panelleri, güç kabloları, yük platformları vb.) ile ilgili nesneleri içerir.
 • Resmi Müzik – Özellikle “İlk Temas” tek oyunculu harekatı için bestelenen yeni müzik parçalarını dinleyin.

Bu işaretli eşyalardan bazıları, Arma 3 Contact’ın tek oyunculu harekatında gelişmiş olarak kodlanmış oyun işlevlerine sahip olabilir. Ancak, bu eşyaların orijinal Arma 3 sandbox’ında (ör. çok oyunculu mod veya Senaryo Editörü) kullanıldığında tamamen kozmetik ve/veya dekoratif özellikte olduğunu lütfen unutmayın.

Başlatma Seçenekleri

“İlk Temas” tek oyunculu harekatını oynamak için Arma 3 Launcher’ı açmanız ve ardından PLAY CONTACT (CONTACT OYNA) düğmesine basmanız gerekir. Alternatif olarak, Arma 3 Launcher’daki DLC bölümüne giderek bu bölümde Arma 3 Contact’ı yükleyebilir ve standart PLAY (OYNA) düğmesine tıklayarak oyunu başlatabilirsiniz. Standart Arma 3 oynamak ve aynı zamanda Contact genişletmesine ait öğelere (ör. arazi, silahlar ve araçlar) erişmek istiyorsanız, Arma 3 Contact’ı isteğe bağlı DLC olarak yüklemeden Arma 3’ü başlatabilirsiniz.

 

Arma 3’te yeni misiniz?

Arma 3 Contact ile ilgileniyorsanız ancak henüz Arma 3 ana oyununa sahip değilseniz Arma 3 Contact Edition’ı satın almanızı öneririz. Arma 3 Contact Edition sayesinde, Contact genişletmesi ve Arma 3 ana oyununa, ikisini ayrı ayrı satın aldığınızda ödeyeceğiniz tutardan çok daha düşük bir fiyatla sahip olabilirsiniz. İyi eğlenceler!

 

Ekran Görüntüleri

Livonia isimli haritada artık bir traktör de kullanabileceğiz! 😀

Video

 

Steam

 

 

ARMA 3 ana konu için buraya tıklayın.

 

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

ARMA 3

ARMA 3’e Uzaylılar Geliyor! Contact DLC’si Duyuruldu

Savaş simülasyonu ARMA 3 için Contact isimli yeni genişleme paketi duyuruldu. Şu an ön sipariş verip betasını indirerek erkenden oynayabildiğiniz bu genişleme paketi ile ARMA 3’e uzaylılar geliyor. Contact DLC’si Doğu Avrupa bölgesinde Polonya’da yer alan Livonia isimli 163 kilometre karelik bir harita ile ana hikaye görevi getiriyor. ARMA 3’te Contact DLC’si ile askeri bilim kurgu harekatı düzenleniyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ARMA 3’e Uzaylılar Geliyor! Contact DLC’si Duyuruldu

Savaş simülasyonu ARMA 3 için Contact isimli yeni genişleme paketi duyuruldu. Şu an ön sipariş verip betasını indirerek erkenden oynayabildiğiniz bu genişleme paketi ile ARMA 3’e uzaylılar geliyor. Contact DLC’si Doğu Avrupa bölgesinde Polonya’da yer alan Livonia isimli 163 kilometre karelik bir harita ile ana hikaye görevi getiriyor. ARMA 3’te Contact DLC’si ile askeri bilim kurgu harekatı düzenleniyor. 25 Temmuz’da tam sürümü ile çıkacak olan Contact DLC’sinin tüm bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Resmi bir paket olduğu için Türkçe dil desteği ile yayınlanacak. Genişleme paketinin Türkçe adı İlk Temas olarak belirlenmiş. İlişkili olarak 1997’de vizyona giren bilim kurgu Contact “Mesaj” filmini de izleyebilirsiniz. Bu DLC çalışması Bohemia Interactive ile birlikte üçüncü parti stüdyolardan biri olan Amsterdam takımı tarafından geliştiriliyor. Bu stüdyo daha önce Laws of War isimli bir DLC paketi yayınlamıştı. Contact DLC’sinde ayrıca iki yeni askeri birim de ekleniyor. Bunlar Livonia Savunma Kuvveti (LDF) ve Rus Spetsnaz özel kuvvetleri olurken biz ise NATO’da görev yapan uzman Aiden Rudwell isimli bir drone operatörünü yöneteceğiz. Livonia isimli haritanın askeri Nadbor bölgesi zaten Rusya’nın Kaliningrad şehri ile Beyaz Rusya dahil dört ülkeye komşu konumda bulunuyor. ARMA 3 topluluğunun tepkilerine gelecek olursak bu paket ile bir taraf uzaylıların gelişinden memnun diğer taraf ise uzaylı temasının işlenmesini olumsuz olarak görüyor. Daha farklı ciddi askeri operasyonların yer aldığı paketleri istiyor. Örnek olarak ARMA 2’de yer Operation Flashpoint görevlerini bekleyenler de var. Sonuç itibariyle bilim kurgu görevinin bulunduğu yepyeni bir tarzda ARMA 3 genişleme paketine kavuşmuş olduk. Şu an ön sipariş verip beta sürümünü indirerek erkenden oynayabiliyorsunuz.


İnsanlık ansızın Dünya’da dünya dışı zeka ile karşılaşırsa ne olur? Bohemia Interactive sunar: Arma 3 Contact – insanlık tarihinin en önemli keşfini konu alan, devam niteliğinde bir genişletme. Livonia’nın askeri Nadbór bölgesinde görevlendirilen bir asker olarak, uzaylı ziyaretçilerimizi araştıran ve amaçlarının ne olduğunu bulan ilk kişilerden biri olacaksınız. Ancak, gerilim ve kaosun hakim olduğu yerde silahlı çatışma da kaçınılmazdır. Arma 3 Contact’ın askeri bilim kurgu harekatı, devasa bir yeni arazi içeriyor ve kapsamlı Arma 3 sandbox’ına yeni fraksiyonlar, silahlar, araçlar, kıyafetler, ekipman ve daha pek çok öğe getiriyor.

 

 

Önemli Özellikler

 • “İlk Temas” Tek Oyunculu Harekatı
  Uzaylılar Dünya’ya gelirse neler olacağını hiç hayal ettiniz mi? Öyküsel olarak ilerleyen “İlk Temas” harekatında kendinizi, insanlık tarihini sonsuza dek değiştirecek gizemli bir olayın merkezinde bulacaksınız. Uzman Aiden Rudwell olarak, Livonia’daki bir askeri eğitim egzersizinde görev alan NATO dron operatörüsünüz. Devasa bir uzay gemisi atmosfere girince, dünya dışı varlıkları araştırmak üzere bir keşif görevine gönderiliyorsunuz. Birinci önceliğiniz: Onların kim veya ne olduklarını öğrenmek ve neden burada olduklarını bulmak. Ancak, konuyla ilgili tamamen sürüncemede kalsak da bölge genelindeki karartmadan dolayı ileri sürülen farklı yorumlar, bunun sugötürmez bir çatışma yöntemi olduğunu savunuyor. Bu harekat boyunca, özgün Arma 3 tarzında sunulan bir deneyimle saha bilimi, elektronik savaş ve muharebe keşfinde görev alacaksınız.
 • Livonia Arazisi
  Sık ormanlar, geniş açık alanlar ve bir sürü ilginç sınır işaretiyle, karma sınıflar savaşı için ideal olan ılıman iklimli bir yaz ortamında keşfe çıkmaya hazır olun. Arma 3 Contact’ın 163 km2’lik Doğu Avrupa arazisi, çoğunluğun Lehçe konuştuğu Livonia ülkesindeki kısmen terk edilmiş Nadbór bölgesini kapsar. Rusya’nın eksklavı Kaliningrad ve CSAT üyesi Belarus dahil olmak üzere dört ülkeyle komşu olan, karayla çevrili bu NATO üyesi ülke, bu özelliğiyle coğrafi açıdan büyük bir stratejik öneme sahiptir. Ülkenin tamamen yeni binalar, mülkler ve doğal nesnelerden oluşan büyük ormanlık bölgesi, Bohemia arazilerindeki diğer nesnelerle tamamlanır.
 • 2 Fraksiyon
  Yeni araziyle birlikte nispeten küçük ancak yüksek kapasiteli iki yeni askeri fraksiyon da sunuluyor. Bu fraksiyonlar, Livonia Savunma Kuvveti (LDF) ve Rus Spetsnaz özel kuvvetleridir. LDF, askerlerine “geometrik” orman kamuflajı tasarımlı, yüksek teknolojili koruyucu donanımlar sağlar. Bu donanımlar; yeni asker kıyafetlerini, taşıyıcı yelekleri ve isteğe bağlı kulaklıklar ile “Spartan ağızlıkları”na sahip gelişmiş modüler savaş miğferlerini içerir. Rus Spetsnaz operatörleri ise yeni iki renkli hafif bir kıyafet, CSAT tasarımlı dayanıklı bir miğfer ve bel silahı için göğüste artı şeklinde tabanca tutucuya sahip bir hücum yeleği giyer. Her iki fraksiyon, mevcut Arma 3 öğelerinin yeni görünümlü varyantlarıyla geliştirilmiş ve yeni karakter yüzlerinin yanı sıra Lehçe veya Rusça telsiz protokolleriyle tamamlanmıştır.
 • 5 Silah
  Contact genişletmesiyle Arma 3 cephaneliğine 5 yeni silah eklendi. LDF, Promet Saldırı Tüfeğini kullanır. Bu modüler bulpap tüfeği, entegre dürbünlü çıkarılabilir benzersiz kabzasıyla ünlüdür ve namlu altı bombaatar veya av tüfeği donanımıyla donatılabilir. AK ailesine de ilk olarak Rus Spetsnaz özel kuvvetleri tarafından kullanılan iki yeni öğe katıldı. RPK-12 Hafif Makineli Tüfek farklı bir 75 mermili tambur şarjöre, uzun namluya, modifiye kundağa ve ekstra ön kabzaya sahiptir. AKU-12 Tüfek ise daha kısa namluya ve özel namlu ağzı baskısına sahip, hafif bir karabinedir. Son olarak, Livonia’nın sivil av tutkunları da kendilerine ait iki silahı beraberinde getirdi. Mk14 Klasik Av Tüfeği, askeri Mk14’ün tek atışlı ceviz kundaklı sürümüdür. Kozlice Av Tüfeği ise fişek veya saçma kovanı atabilen geleneksel baskı-namlu ikilisine sahip 12 kalibre tüfektir ve normal ya da kısa namlulu varyantı bulunur.
 • 2 Araç
  Benzersiz iki yeni araca merhaba deyin. İlk olarak karşınızda ED-1 Mini UGV (İnsansız Kara Aracı). Bu küçük paletli elektrikli robot, karmaşık arazilerden geçmek için tasarlanmıştır ve operatörünün durumu uzaktan değerlendirebilmesi için canlı kamera görüntülerini aktarabilir. Birden çok eklemli döner kolunu kullanan UGV’nin iki ana kullanım amacı KBRN Savunması ve Patlayıcı Madde İmhasıdır. Bilimsel varyantı ED-1E* temelde sensörlere, numune alma lazerine ve biyopsi probuna sahip hareketli bir laboratuvardır. Askeri kullanım amaçlı ED-1D varyantı ise yerleşik Disruptor av tüfeğine sahiptir ve mayın temizleme operasyonları ile yakın temas için idealdir. Araç yelpazesinin öbür ucunda ise Traktörbulunur. Arma 2’de yer alan bu güvenilir Dizel ağır iş aracı, model ve dokularında büyük bir yükseltmeyle geri döndü. Özellikle belirli koşullarda beklenmedik bir şekilde oldukça işinize yarayabilir.
 • Donanım*
  Devam niteliğindeki bu genişletme, İlk Temas adına yakışır şekilde size çeşitli yeni donanımlar da sunuyor. Bunlardan en önemlisi muhtemelen KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) savunmasıyla ilgili olan ekipmandır. Bu ekipman, çeşitli renklerde sunulan ve farklı kamuflaj tasarımlarına sahip bir tulumu, Hava Filtreleyici Gaz Maskeli yüz maskelerini ve nefes alma cihazı bulunan sırt çantalarını içerir. Bir diğer önemli donanım da Spektrum Cihazıdır. Bu cihaz, elektromanyetik spektrum analiz cihazı görevi gören, elde taşınır bir alıcı-verici donanımıdır. Çeşitli frekanslarda çok sayıda sinyal gönderip alabilir ve aynı zamanda, hangi antenin kullanıldığına bağlı olarak, frekans bozma veya aldatma için de kullanılabilir. Bu nedenle, bilimsel çalışmalar, iletişim ve elektronik savaş için çok önemlidir. Bunlara ek olarak, telsiz sırt çantası, esir göz bağı ve tabii ki uzaylılarla etkileşim sırasında en etkili savunma önlemi olduğu kanıtlanmış folyo şapka diğer donanımlar arasında sayılabilir.
 • Gizli İstihbarat
  Dünya dışı ziyaretçilerle ilgili olarak henüz elimizde çok bilgi olmasa da gözlemlenen en büyük gemilerinin gözden kaçması imkansız. Büyük olasılıkla bir tür yer çekimi kontrolü kullandığından, devasa boyutuna rağmen havada durmakta pek sorun yaşıyor gibi görünmüyor. Dünya’ya gelmek için iniş bölgesi olarak sadece Livonia’yı mı seçtikleri henüz belirsiz. Ancak, UFO’nun en az birkaç kilometreyi kapsayan bir yeraltı uzay ağının üzerinde kasıtlı olarak durduğuna inanılıyor. Bu ağın amacı ve kaynağına dair hiçbir şey bilinmiyor. Ancak, çok uzun bir süredir fark edilmediğinden, son derece eski olduğu düşünülüyor. En yeni raporlarda, UFO’nun yakın çevresini inceleyen son derece gelişmiş, araba boyutunda uzay varlıkları görüldüğü belirtiliyor. Bununla birlikte, gerçek yeteneklerinin ve amaçlarının değerlendirilebilmesi için çok daha fazla bilgi gerekiyor.
 • Ek Çok Oyunculu Senaryolar
  Yeni Livonia arazisi için ek senaryolar içeren Arma 3 resmi Zeus Game MasterCombat Patrol ve Warlords çok oyunculu modlarına katılın.

Ücretsiz Bonus İçerik

Devam niteliğindeki Arma 3 Contact genişletmesi, tüm Arma 3 sahipleri için ücretsiz yeni içeriklerle desteklenmektedir.

 • NATO Orman Kamuflajı – NATO birlikleri, orman kamuflajıyla birlikte Livonia’nın ormanlık arazisine uygun çeşitli donanımlara da kavuşuyor.
 • Sivil Kıyafet – Ek karakter donanımı; uluslararası Astra bilim insanları, yerel çiftçiler ve yağmacılar gibi Nadbór bölgesindeki çeşitli sivil grupları temsil eder.
 • 100+ Dekoratif Nesne ve Arazi Nesnesi* – İçerik oluşturucular hayal güçlerini serbest bırakarak, çoğu birden fazla renk varyantına sahip bir sürü yeni bina ve mülk ile farklı tasarımlar yapabilir. Bu nesneler, Livonia arazisine yönelik yeni öğelerin yanı sıra, KBRN (kilitli taşıma ambalajı, hava istasyonu vb.), Temizleme (çadırlar, duş yerleri, sızıntı setleri, temizlik ekipmanı, brandalar, sıvı hortumları vb.) ve Saha Karakolları (dayanıklı ekipman, terminaller, mobilya, lambalar, güneş panelleri, güç kabloları, yük platformları vb.) ile ilgili nesneleri içerir.
 • Resmi Müzik – Özellikle “İlk Temas” tek oyunculu harekatı için bestelenen yeni müzik parçalarını dinleyin.

Bu işaretli eşyalardan bazıları, Arma 3 Contact’ın tek oyunculu harekatında gelişmiş olarak kodlanmış oyun işlevlerine sahip olabilir. Ancak, bu eşyaların orijinal Arma 3 sandbox’ında (ör. çok oyunculu mod veya Senaryo Editörü) kullanıldığında tamamen kozmetik ve/veya dekoratif özellikte olduğunu lütfen unutmayın.

Başlatma Seçenekleri

“İlk Temas” tek oyunculu harekatını oynamak için Arma 3 Launcher’ı açmanız ve ardından PLAY CONTACT (CONTACT OYNA) düğmesine basmanız gerekir. Alternatif olarak, Arma 3 Launcher’daki DLC bölümüne giderek bu bölümde Arma 3 Contact’ı yükleyebilir ve standart PLAY (OYNA) düğmesine tıklayarak oyunu başlatabilirsiniz. Standart Arma 3 oynamak ve aynı zamanda Contact genişletmesine ait öğelere (ör. arazi, silahlar ve araçlar) erişmek istiyorsanız, Arma 3 Contact’ı isteğe bağlı DLC olarak yüklemeden Arma 3’ü başlatabilirsiniz.

Sneak Ön İzlemesi Erişimi için hemen ön sipariş verin!

Arma 3 Contact için, resmi olarak sunulacağı tarihten önce ön sipariş verirseniz, şu andan itibaren yeni araziyi test etmeye başlayabilirsiniz (yeni silahlar, araçlar ve donanım da çok yakında eklenecek). Genişletmenin tek oyunculu harekatının kilidi daha sonra, Arma 3 Contact’ın sunulması planlanan tarih olan 25 Temmuz‘da açılacaktır. Sneak Ön İzlemesi Erişimi elde etmek için, Steam Kütüphanenizde Arma 3’e sağ tıklayıp “Özellikler”e gidin, “BETALAR” sekmesini seçin ve “Gelişim Derlemesi”ni (Geliştirme Sürümü [Dev-Branch] olarak da bilinir) seçip yüklemek üzere açılır menüyü kullanın. Bu derlemenin, varsayılan Arma 3 Ana Sürümü ile tamamen uyumlu olmadığını ve nihai Arma 3 Contact sürümünü henüz tam temsil etmeyen, gelişim aşamasında bir sürüm olduğunu lütfen unutmayın.

Arma 3’te yeni misiniz?

Arma 3 Contact ile ilgileniyorsanız ancak henüz Arma 3 ana oyununa sahip değilseniz Arma 3 Contact Edition’ı satın almanızı öneririz. Arma 3 Contact Edition sayesinde, Contact genişletmesi ve Arma 3 ana oyununa, ikisini ayrı ayrı satın aldığınızda ödeyeceğiniz tutardan çok daha düşük bir fiyatla sahip olabilirsiniz. İyi eğlenceler!

 

Ekran Görüntüleri

Livonia isimli haritada artık bir traktör de kullanabileceğiz! 😀

Video

 

 

Steam

 

 

ARMA 3 ana konu için buraya tıklayın.

 

Contact DLC’sini elde ettikten sonra izlenimlerimizi paylaşacağız.

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

ARMA 3

ARMA 3 Ambulans Helikopter – Thrustmaster T16000M Joystick #2 [Video]

ARMA 3’te Thrustmaster T16000M joystick ile ambulans helikopter uçuruyoruz. Tanoa haritasında IDAP için yaralı taşıyor, arama kurtarma faaliyetleri yürütüyor. Sıcak çatışma hattına dalıyoruz. Devam edecek…

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ARMA 3’te Thrustmaster T16000M joystick ile ambulans helikopter uçuruyoruz. Tanoa haritasında IDAP için yaralı taşıyor, arama kurtarma faaliyetleri yürütüyor. Sıcak çatışma hattına dalıyoruz. Devam edecek…

Website ►https://www.simulasyonturk.com/
Thrustmaster T16000M ana konu►https://park.simulasyonturk.com/t/thrustmaster-t16000m-joystick-deneyimleri-ve-incelemesi-ana-konu/5062/
Modlar► https://steamcommunity.com/id/robj2210/myworkshopfiles/?appid=107410
Steam►https://store.steampowered.com/app/107410/Arma_3/

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler