ARMA 3 - Tank DLC'si Çıktı!
Connect with us

ARMA 3

ARMA 3 – Tank DLC’si Çıktı!

Türkçe dil destekli savaş simülasyonu ARMA 3 için yeni tankların ve görevlerin yer aldığı kapsamlı Tanks DLC’si Steam’de yayınlandı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ARMA 3 – Tank DLC’si Çıktı!

Türkçe dil destekli savaş simülasyonu ARMA 3 için yeni tankların ve görevlerin yer aldığı kapsamlı Tanks DLC’si Steam’de yayınlandı. Geçtiğimiz yıl paylaşılan yol haritasında yer alan DLC’ler birer birer çıkışını gerçekleştirmişti. ARMA 3 oyuncuları bir sürü yeni içeriğe kavuşmuştu.

Steam’de 20 TL’den satın alınabilir.

Yüksek ateş gücünü hissedin ve Arma 3 Tanks DLC’deki yepyeni zırhlı araçlarla savaş alanını kontrolünüz altına alın.

Önemli Özellikler

 • T-140 Angara – T-140 Angara, Rus tasarımına sahip bir Ana Muharebe Tankıdır (MBT) ve CSAT fraksiyonu tarafından kullanılır. Bu araç maksimum yıkım için tasarlanmıştır ve mürettebatı için en iyi korumayı sağlar. Angara’nın birincil silahı olan yeni 125 mm top, üç farklı türde mühimmat atabilir ve birçok Batı tankının toplarına kıyasla daha uzun menzil etkisine sahiptir. İkincil silahları 7.62 mm kule makineli tüfeği ile 12.7 mm ağır makineli tüfektir. Normal T-140’tan farklı olarak Angara, T-140K ‘Commander’ varyantına sahiptir. Bu varyantta ağır makineli tüfek yerine 30 mm otomatik top bulunur ve Veri Bağlantısı aracılığıyla hedef verilerini diğer birliklerle paylaşmak üzere sensörlerle donatılmıştır.
 • AWC Nyx – Nyx Zırhlı Silah Taşıyıcı (AWC) Alman mühendislik ürünüdür, ancak AAF fraksiyonuna lisanslıdır ve onlar tarafından değiştirilmiştir. Daha küçük boyutu nispeten daha hızlı ve hareketlidir. Hatta bu özelliği, CH-49 Mohawk helikopter tarafından askı yüküyle taşınmasına olanak tanır. Nyx dört varyanta sahiptir: Tanksavar, Hava Savunma, Keşif ve Otomatik Top varyantı. Tüm bu varyantlara 7.62 mühimmata dayanabilen bir zırh giydirilir, ancak her bir araç varyantı, savaş alanında spesifik ihtiyaçları karşılamak için farklı silah veya ekipman türleri taşır. Bu DLC’deki diğer yeni araçlar gibi, Nyx de çeşitli dış görünümlere sahiptir.
 • Rhino MGS – Rhino, tanklara karşı savaşmak amacıyla tasarlanmış bir tekerlekli Zırhlı Savaş Aracıdır (AFV). Bu nedenle, ‘Tank Muhribi’ olarak da anılır. Rhino MGS, her tür standart mermiyi ve hatta yeni MARUK ATGM’yi atabilen, 120 mm topa sahiptir. İkincil silahı, .338 magnum kule makineli tüfeğidir. Rhino, UP varyantına da sahiptir. Bu varyant, ek 12.7 mm uzaktan ağır makineli tüfek kulesi ile kafes zırh ve ERA zırhı formunda gelişmiş bir koruma sunar. Bu özellikler UP’nin Şehir Arazisinde Askeri Operasyonlar (MOUT) için daha uygun olmasını sağlar, ancak ağırlığı arttığından taşıma seçenekleri sınırlıdır. Rhino’nun her iki varyantı da Veri Bağlantısına bağlanabildiğinden, dost silahlı kuvvetler tarafından yakalanan veya boyanan hedeflere kilitlenebilir.
 • “Altis’e Ağıt” Mini Harekat – Üç tek oyunculu senaryo boyunca, AAF tank komutanı rolünü üstleniyorsunuz ve Arma 3’ün orijinal “The East Wind” harekatında yer alan NATO taarruzuna karşıt bir bakış açısını deneyimliyorsunuz. Burada, FIA’ya karşı verilen mücadelede yeni AWC Nyx’in komutasına geçiyorsunuz. Daha sonra, yeni T-140 Angara Ana Muharebe Tankını kullanma fırsatına sahip oluyorsunuz. Bu kısa mini harekat, oynayış tarzınıza ve performansınıza bağlı olarak, olası farklı sonlarla biter.
 • Tank Muhripleri Tanıtımı – Bu tek oyunculu Tanıtım senaryosunda, yeni Rhino MGS UP’de bir NATO numara eri olarak oynuyorsunuz. Bu Tank Muhribi, bir Ana Muharebe Tankına benzer ateş gücüne sahiptir, ancak zırh koruması açısından çok daha savunmasızdır. Bu yüzden, hedeflerinizi tamamlamak için Rhino’nun hızından ve manevra kabiliyetinden en iyi şekilde yararlanmanız gerekir.

Tanıtım filmi

Platform Güncellemesi

Arma 3 Tanks DLC, çok çeşitli yeni içerik ve özellik sunan önemli bir Arma 3 platform güncellemesi tarafından desteklenir. Bu platform güncellemesi, Arma 3’e sahip olan tüm oyuncular için ücretsizdir.

Ücretsiz Destekleyici Özellikler

 • İyileştirilmiş Zırhlı Araç Deneyimi – Yükseltmeler, kullanılan zırhlı araçların çok daha kapsamlı bir deneyim sunmasına olanak tanır. Bu iyileştirmeler Arma 3’teki tüm zırhlı araçlar için geçerlidir.
  • İç Mekânlar – Arma 3’teki tüm zırhlı araçlar artık Çok Fonksiyonlu Göstergeler ve mürettebat üyelerinin kamera görüntülerini içeren, tamamen 3D modellenmiş iç mekânlar sunuyor.
  • Gelişmiş Kullanım – Tekerlek çarpma simülasyonunda yapılan iyileştirmeler, farklı arazi yüzeylerinin araç kullanımını farklı şekilde etkilemesi ve diğer değişiklikler sayesinde, artık zırhlı araçların kullanımı daha doğal.
  • Genişletilmiş Hasar Modeli – Artık zırh gelen mermilere çok daha gerçekçi bir şekilde tepki veriyor. Örneğin bu, kafes zırhın (aralıklı zırh olarak da bilinir) yalnızca görsel bir nesne olmadığı, aynı zamanda RPG’lere karşı gerçekten koruma sağladığı anlamına gelir.
  • Yükseltilmiş Ses – Daha fazla stereo ses örneğinin, konumsal sesin, vites ile RPM değişiklikleri için daha ayırt edici ses izlerinin eklenmesiyle zırhlı araçların ses deneyimi daha gerçekçi hale getirildi.
  • Araç Özelleştirme – Zırhlı araçlar, ek zırh koruması ve farklı arazilerde daha iyi gizlenme sağlayan kamuflaj ağları ile Sanal Garajda özelleştirilebilir.
 • Yangın Kontrol Sistemi – Çeşitli kara ve hava aracı Yangın Kontrol Sistemi (FCS) ile donatılmıştır. Bu teknoloji, hedeflerin menzil ve hızını ölçer, silah sıfırlamayı ayarlar ve ilk mermi vuruş olasılığını artırmak için yolu hesaplar (FCS ilk olarak Arma 3 Jets DLC’nin bir parçası olarak uygulanmıştı).
 • Yeni Füze Uçuş Profilleri ve Kabiliyetleri – Artık çeşitli füzeler, doğrudan veya yukarıdan aşağı saldırı uçuş modları içeriyor. Ayrıca, arazi takip mühimmatlarına destek de eklendi. Artık birkaç silah, fırlatıldıktan sonra kilitlenme kabiliyetine de sahiptir.

Ücretsiz Bonus İçerik

 • “Vanguard” Team-vs-Team Çok Oyunculu Modu – Bu rekabetçi karma sınıf senaryolarında, önemli bir cihaz haritada rastgele bir noktaya paraşütle atılıyor ve paket yere yaklaştıkça kesin konum yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Kazanmak için üç rakip takımdan birinin belirli bir süre içinde cihazı alıp üsse geri götürmesi gerekiyor. Ayrıca bir takım, diğer takımları savaşta bertaraf ettiğinde veya karşılaşma sonunda en yüksek skoru elde ettiğinde de kazanır.
 • 3 Zaman Denemesi Mücadelesi – Yetenekli sürücüler, yeni T-140 Angara, AWC Nyx ve Rhino MGS’yi Altis ve Malden’de üç hızlı zaman denemesi yarışında test edebilir.
 • 2 Tanksavar Fırlatıcı – Arma 3’ün bazı fraksiyonları yepyeni fırlatıcılarla takviye edildi. CSAT’ın 9M135 Vorona’sı, güçlü optiklere sahip manuel güdümlü bir füze fırlatıcıdır ve 6 ya da 12x yüksek büyütme, Termal Görüntüleme ve lazer menzil bulucu içerir. MAAWS Mk4, AAF ve FIA tarafından kullanılan eski Mod 0 sürümünde ve NATO tarafından kullanılan daha yeni Mod 1 sürümünde sunulan güdümsüz tepkisiz bir tüfektir. MAAWS, RPG-42’den daha hafiftir ve daha küçük HEAT (Yüksek Güçte Tanksavar Patlayıcı Maddesi) mermileri atar, ancak biraz daha isabetlidir ve daha uzun bir menzile sahiptir.
 • Ek Tanksavar Araç Varyantları – Arma 3 Apex genişletmesindeki Arazi kamyoneti, Prowler ve Qilin Hafif Saldırı Araçlarının artık yerleşik fırlatıcılar taşıyan varyantları bulunuyor (LSV’leri yalnızca Arma 3 Apex’e sahip olanlar kullanabilir).
 • Dekoratif Nesneler – Yeni tank barikatları, yedek parçalar ve araçlar gibi, Arma 3 içerik oluşturucular için birkaç yeni dekoratif nesne kullanıma sunuldu. Ayrıca, hasarlı araçları onarmak için kullanılabilecek tamamen çalışır durumda bir onarım deposu da bulunuyor.
 • Resmi Müzik – Özellikle bu DLC için bestelenen yeni müzik parçalarını dinleyin.
 • Steam Başarımları – Yeni içerikle ilgili bir dizi ekstra Steam Başarısının kilidini açın.

 

Geliştirici günlüğü ve Tanks DLC!

 

 

SimülasyonTÜRK

Reklam
Yorum yazmak için tıklayın

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ARMA 3

Thrustmaster T16000M Joystick ile ARMA 3’te Kara Şahin Uçuruyoruz! #1 [Video]

Thrustmaster T16000M joystick performansını ARMA 3’te test ediyoruz. UH-60M Kara Şahin helikopterini kullanarak Altis haritasında asker taşıyor, sıcak çatışma hattına giriyoruz. Joystick ile uçmak çok güzel!

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Thrustmaster T16000M joystick performansını ARMA 3’te test ediyoruz. UH-60M Kara Şahin helikopterini kullanarak Altis haritasında asker taşıyor, sıcak çatışma hattına giriyoruz. Joystick ile uçmak çok güzel!

Website ►https://www.simulasyonturk.com/
Thrustmaster T16000M ana konu►https://park.simulasyonturk.com/t/thrustmaster-t16000m-joystick-deneyimleri-ve-incelemesi-ana-konu/5062/
Modlar► https://steamcommunity.com/id/robj2210/myworkshopfiles/?appid=107410

Okumaya devam edin

ARMA 3

ARMA 3’ün Soğuk Savaş Dönemindeki Batı ve Doğu Almanya DLC’si çıktı

Açık dünya savaş simülasyonu ARMA 3 Creator DLC – Global Mobilization – Cold War Germany DLC’si 29 Nisan akşamı yayımlandı. Topluluk yapımı olan bu eklenti paketi iki kişiden oluşan Vertexmacht takımı tarafından geliştiriliyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ARMA 3’ün Soğuk Savaş Dönemindeki Batı ve Doğu Almanya DLC’si çıktı

Açık dünya savaş simülasyonu ARMA 3 Creator DLC – Global Mobilization – Cold War Germany DLC’si 29 Nisan akşamı yayımlandı. Topluluk yapımı olan bu eklenti paketi iki kişiden oluşan Vertexmacht takımı tarafından geliştiriliyor. Bu takımda ARMA mod topluluğundan Julian Sänger (Mondkalb) ve Lars Transfeld (GalComT) bulunuyor. Bu DLC ile 1980’lerin kuzey Almanya’sında soğuk savaş dönemine gidiyoruz. 419 km² boyutundaki arazide 42 yeni araç, 21 yeni silah ve tonlarca karakter eklentileri ile birlikte savaşabiliyorsunuz. State Scarlet adında ana hikayede 10 farklı görevi tek oyunculu oynarken 17 multiplayer senaryosunda ise arkadaşlarınızla oynayabileceksiniz. Senaryo ve görevler hem karlı kış şartlarında hem de yaz mevsiminde geçebiliyor.

 

Ana özellikler

Almanya’nın kuzeyinde yer alan Weferlingen şehrinde geçiyor. Şimdiye kadar ki en büyük Arma haritası olacak çünkü 419 kilometre karelik bir alan tamamen kullanılabiliyor. 1983 yılındaki halinden modellenen bu haritada tüm binalar vb. objeler tamamen yeni.  Doğu ve Batı Almanya’da yaklaşık 50 tane tamamen yıkılabilir yerleşim yerlerini keşfedecek, ormanlık alanlarda pusu kuracaksınız. Ayrıca Weferlingen haritasının özel bir kış versiyonu da var.

 


42 yeni araç ve bunların farklı versiyonları

Federal Almanya Cumhuriyeti(Batı Almanya), Alman Demokratik Cumhuriyeti’ne(Doğu Almanya) karşı olarak savaş alanında kullanabileceğiz 42 yeni araç bulunacak.
Batı Almanya

 • KPz 1A1A1 and KPz 1A3 Main Battle Tanks
 • M113 series of tracked Armoured Personnel Carriers in various roles
 • TPz 1 series of wheeled Armoured Personnel Carriers in various roles
 • FlakPz 1A1 Self Propelled Anti Aircraft platform
 • BPz 2A0 recovery tank
 • 0.5t Truck as fast attack vehicle and transporter
 • 2t Truck in transport, medical and supply variants
 • 5t Truck in transport and support roles
 • 10t Truck heavy transporter
 • K125 Motorcycle

Doğu Almanya

 • T-55A Main Battle Tank
 • BMP-1 SP2 tracked Armoured Personnel Carrier
 • SPW-60 series of wheeled Armoured Personnel Carriers in various roles
 • SPW-40 scout vehicle and command post variant
 • ZSU-23-4V1 Self Propelled Anti Aircraft platform
 • Truck 5 series in transport, tractor and supply variants
 • Truck 5 Mp series in three support roles

Siviller

 • P601, Doğu Almanya’da üretilen bir araba (ayrıca polis arabası da olacak)
 • Typ 1200, Batı Almanya’da üretilen bir araba (ayrıca polis arabası da olacak)
 • Bisiklet

21 yeni silah da ekleniyor.

Çeşitli varyasyonları ile birlikte tam 21 yeni silah bu pakette yer alacak.

Batı Almanya

 • G3 Battle Rifle and variants
 • MG3 Machine Gun
 • MP2A1 Submachine Gun
 • PzF 44 Anti Tank Rocket Launcher
 • PzF 84 Heavy Anti Tank Rocket Launcher
 • Anti Tank Guided Missile Launcher
 • P1 Handgun
 • P2A1 Flare Gun

Doğu Almanya

 • KM-72 (East German-made AK-47) Assault Rifle and variants
 • AK-74 Assault Rifle and variants
 • RPK Light Machine Gun
 • RPK-74 Light Machine Gun
 • PKM Machine Gun
 • RPG-7 Anti Tank Rocket Launcher
 • Fagot Anti Tank Guided Missile Launcher
 • PM Handgun
 • LP-1 Flare Gun

 

Dürbün ve optik seçenekleri dahil.


Yeni Kıyafetler

Global Mobilization: Cold War Germany bizlere çok çeşitli yeni karakter varlık paketi sunuyor:

Batı Almanya

 • Kış, Sonbahar ve Yaz Arazi Hizmet Kıyafetleri
 • Tankçı Kıyafetleri
 • Federal Almanya Sınır Muhafız Kıyafeti
 • Polis Memuru Kıyafeti
 • Polis Devriye Kıyafeti
 • İtfaiyeci ve Postacı Kıyafeti
 • Standart Pusula

Doğu Almanya

 • Kış ve Yaz Sınır Muhafız Kıyafetleri
 • Tankçı Kıyafeti
 • Memur Elbise Üniforması
 • Polis Memuru Kıyafeti
 • Standart Pusula

Danimarka

 • Yaz ve Kış Askeri Kıyafet

Kasklar, şapkalar, yelekler, çantalar da geliyor. Ve Alman telsiz protokol radyosu için 8 ses de bulunacak.

 

 

ARMA 3 Türkçe dil desteğine sahip bir simülasyon ancak bu paketin çıkışında sadece İngilizce ve Almanca dilleri bulunuyor. Diğer dillerin daha sonra eklenmesi bekleniyor. Normal satış fiyatı 19.99 EUR / 22.99 USD / 16.99 GBP şeklinde belirlenmiş. Türkiye fiyatı da 49 TL olmuş. Çıkışa özel %10’luk bir indirim var.

 

 

ARMA 3 ana konusu için buraya tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

ARMA 3

Soğuk Savaş Dönemindeki Batı ve Doğu Almanya, ARMA 3’e DLC olarak geliyor

Açık dünya savaş simülasyonu ARMA 3 için yeni bir topluluk yapımı DLC çalışması duyuruldu. 30 Nisan’da çıkacak olan Creator DLC – Global Mobilization – Cold War Germany iki kişiden oluşan Vertexmacht takımı tarafından geliştiriliyor. Bu takımda ARMA mod topluluğundan Julian Sänger (Mondkalb) ve Lars Transfeld (GalComT) bulunuyor. Bu DLC ile 1980’lerin kuzey Almanya’sında soğuk savaş dönemine gidiyoruz.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Soğuk Savaş Dönemindeki Batı ve Doğu Almanya, ARMA 3’e DLC olarak geliyor

Açık dünya savaş simülasyonu ARMA 3 için yeni bir topluluk yapımı DLC çalışması duyuruldu. 30 Nisan’da çıkacak olan Creator DLC – Global Mobilization – Cold War Germany iki kişiden oluşan Vertexmacht takımı tarafından geliştiriliyor. Bu takımda ARMA mod topluluğundan Julian Sänger (Mondkalb) ve Lars Transfeld (GalComT) bulunuyor. Bu DLC ile 1980’lerin kuzey Almanya’sında soğuk savaş dönemine gidiyoruz. 419 km² boyutundaki arazide 42 yeni araç, 21 yeni silah ve tonlarca karakter eklentileri ile birlikte savaşabiliyorsunuz. State Scarlet adında ana hikayede 10 farklı görevi tek oyunculu oynarken 17 multiplayer senaryosunda ise arkadaşlarınızla oynayabileceksiniz. Senaryo ve görevler hem karlı kış şartlarında hem de yaz mevsiminde geçebiliyor.

Ana özellikler

Almanya’nın kuzeyinde yer alan Weferlingen şehrinde geçiyor. Şimdiye kadar ki en büyük Arma haritası olacak çünkü 419 kilometre karelik bir alan tamamen kullanılabiliyor. 1983 yılındaki halinden modellenen bu haritada tüm binalar vb. objeler tamamen yeni.  Doğu ve Batı Almanya’da yaklaşık 50 tane tamamen yıkılabilir yerleşim yerlerini keşfedecek, ormanlık alanlarda pusu kuracaksınız. Ayrıca Weferlingen haritasının özel bir kış versiyonu da var.

 


42 yeni araç ve bunların farklı versiyonları

Federal Almanya Cumhuriyeti(Batı Almanya), Alman Demokratik Cumhuriyeti’ne(Doğu Almanya) karşı olarak savaş alanında kullanabileceğiz 42 yeni araç bulunacak.
Batı Almanya

 • KPz 1A1A1 and KPz 1A3 Main Battle Tanks
 • M113 series of tracked Armoured Personnel Carriers in various roles
 • TPz 1 series of wheeled Armoured Personnel Carriers in various roles
 • FlakPz 1A1 Self Propelled Anti Aircraft platform
 • BPz 2A0 recovery tank
 • 0.5t Truck as fast attack vehicle and transporter
 • 2t Truck in transport, medical and supply variants
 • 5t Truck in transport and support roles
 • 10t Truck heavy transporter
 • K125 Motorcycle

Doğu Almanya

 • T-55A Main Battle Tank
 • BMP-1 SP2 tracked Armoured Personnel Carrier
 • SPW-60 series of wheeled Armoured Personnel Carriers in various roles
 • SPW-40 scout vehicle and command post variant
 • ZSU-23-4V1 Self Propelled Anti Aircraft platform
 • Truck 5 series in transport, tractor and supply variants
 • Truck 5 Mp series in three support roles

Siviller

 • P601, Doğu Almanya’da üretilen bir araba (ayrıca polis arabası da olacak)
 • Typ 1200, Batı Almanya’da üretilen bir araba (ayrıca polis arabası da olacak)
 • Bisiklet

21 yeni silah da ekleniyor.

Çeşitli varyasyonları ile birlikte tam 21 yeni silah bu pakette yer alacak.

Batı Almanya

 • G3 Battle Rifle and variants
 • MG3 Machine Gun
 • MP2A1 Submachine Gun
 • PzF 44 Anti Tank Rocket Launcher
 • PzF 84 Heavy Anti Tank Rocket Launcher
 • Anti Tank Guided Missile Launcher
 • P1 Handgun
 • P2A1 Flare Gun

Doğu Almanya

 • KM-72 (East German-made AK-47) Assault Rifle and variants
 • AK-74 Assault Rifle and variants
 • RPK Light Machine Gun
 • RPK-74 Light Machine Gun
 • PKM Machine Gun
 • RPG-7 Anti Tank Rocket Launcher
 • Fagot Anti Tank Guided Missile Launcher
 • PM Handgun
 • LP-1 Flare Gun

 

Dürbün ve optik seçenekleri dahil.


Yeni Kıyafetler

Global Mobilization: Cold War Germany bizlere çok çeşitli yeni karakter varlık paketi sunuyor:

Batı Almanya

 • Kış, Sonbahar ve Yaz Arazi Hizmet Kıyafetleri
 • Tankçı Kıyafetleri
 • Federal Almanya Sınır Muhafız Kıyafeti
 • Polis Memuru Kıyafeti
 • Polis Devriye Kıyafeti
 • İtfaiyeci ve Postacı Kıyafeti
 • Standart Pusula

Doğu Almanya

 • Kış ve Yaz Sınır Muhafız Kıyafetleri
 • Tankçı Kıyafeti
 • Memur Elbise Üniforması
 • Polis Memuru Kıyafeti
 • Standart Pusula

Danimarka

 • Yaz ve Kış Askeri Kıyafet

Kasklar, şapkalar, yelekler, çantalar da geliyor. Ve Alman telsiz protokol radyosu için 8 ses de bulunacak.

 

 

ARMA 3 Türkçe dil desteğine sahip bir simülasyondur bu nedenle çıkacak olan paket de Türkçe desteğine sahip olacak. Normal satış fiyatı 19.99 EUR / 22.99 USD / 16.99 GBP şeklinde belirlenmiş. Türkiye fiyatını çıkınca öğreneceğiz. 30 Nisan’ı sabırsızlıkla bekliyoruz. 🙂

 

 

ARMA 3 ana konusu için buraya tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Haftalık ETS 2 canlı yayını!

Trendler