American Truck Simulator'ın Washington – Everett Havacılık Fabrikası Ekran Görüntüleri
Connect with us

American Truck Simulator Haber

American Truck Simulator’ın Washington – Everett Havacılık Fabrikası Ekran Görüntüleri

Süratle yaklaşan Washington eyaleti genişlemesinde Everett şehrinde kurulu olan havacılık fabrikasının yeni ekran görüntüleri paylaşıldı. SCS Software burada büyük bir tesis inşa etmiş.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

American Truck Simulator’ın Washington – Everett Havacılık Fabrikası Ekran Görüntüleri

Süratle yaklaşan Washington eyaleti genişlemesinde Everett şehrinde kurulu olan havacılık fabrikasının yeni ekran görüntüleri paylaşıldı. SCS Software burada büyük bir tesis inşa etmiş. Açıklamasına gökyüzünde ortalama olarak uçan 9000’den fazla ticari uçağın var olduğunu ve bu uçaklardan birinin Washington’da inşa edilme şansının yüksek olduğunu belirterek başlıyor. Everett şehrinde kurulan olan bu fabrikada bir ayda yaklaşık 20 kadar ticari uçak üretilebiliyor. Aslına bakarsak en büyük uçak fabrikalarından biri olan ve oyunda Darwing ismi ile bulunacak olan Boeing firmasının tesisleri aktarılmış. Bu fabrika neredeyse küçük bir şehir kadar büyük. Böyle bir alanda her şey programa göre çalışmalı ve doğal olarak TIR sürücülerine önemli bir görev düşüyor. American Truck Simulator‘ın yakında çıkacak olan Washington eyaleti genişleme paketinde oyuncular bu etkileyici fabrikaya(veya oradan) çeşitli uçak parçaları taşıyacak. Bunun yanı sıra ağır ve benzersiz bileşenlerin olduğu Özel Nakliye(Special Transport DLC) rotasını kullanacaklar. Fabrika Seattle’ın 25 mil kuzeyinde yer alıyor. 98.7 dönümlük devasa bir araziye kurulmuş olan tesis dünya’nın en büyük binalarından biri sayılıyor ve burası inşa edilirken eşsiz prefabrikler kullanılmış. Washington eyaletinde birçok büyük firmanın benzer tesisleri ve binaları yer alıyor. Washington DLC’si bu açıdan American Truck Simulator’ın ekonomisi için önemli değişim getirecek. Ormancılık, teknoloji, sanayi, tarım gibi pekçok şirket Washington eyaletinde yer alıyor.

 
 
 

Boeing Everett Factory, 2011

 
 
 
American Truck Simulator – Washington DLC’sini Steam istek listenize ekleyebilirsiniz. Kesin çıkış tarihi henüz açıklanmamıştır.

 

 

American Truck Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Reklam
Yorum yazmak için tıklayın

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

American Truck Simulator Haber

American Truck Simulator’ın Washington DLC’si çıktı!

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

American Truck Simulator’ın Washington DLC’si çıktı!

11 Haziran 2019 itibariyle American Truck Simulator‘ın ücretli satılan üçüncü eyalet genişlemesi Washington DLC‘si Steam yayınlandı. Türkiye fiyatı 29 TL olan genişleme paketi ile “Evergreen State” olarak tanınan Washington eyaleti için 16 yeni şehir geliyor. Böylece ATS, Kanada ülkesi sınırına kadar ilerlemiş oluyor. Washington DLC’si ile birçok yeni şehir, köprüler, kavşaklar, baraj, yeni uçurumlu orman yolları, limanlar, dinlenme alanları ile 3,800 mil yeni bir yol ağı geliyor. Amerika’nın en büyük şirketleri ve endüstrileri bu eyalette yer alıyor.

Özellikler

 • 3,800 mil yol ağı
 • 16 yeni şehir (Vancouver, Longview, Aberdeen, Olympia, Tacoma, Seattle, Everett, Port Angeles, Bellingham, Omak, Wenatchee, Yakima, Kennewick, Grand Coulee, Spokane, Colville)
 • 20’den fazla özgün köprü ve manzaraları
 • 10 orijinal truckstop/dinlenme alanları
 • Keystone-Port Townsend Feribotu
 • Spokane açılır kapanır köprü
 • Grand Coulee barajı
 • Washington’ın simgesel dağları (Mount St. Helens ve Mt. Rainier)
 • Uçurumlu orman yolları
 • Dinamik hız sınırlamaları ve LED levhalar
 • Yeni özgün kargolar: uçak motorları, piggyback kamyonlar, tekne…
 • Geniş ve gerçekçi limanlar(Seattle, Tacoma, Everett)
 • Birçok özgün kavşaklar
 • Birçok farklı şirket yükleme rıhtımları: yat tersanesi, malzeme depoları, büyük ve geniş çiftlikler….
 • Washington’a özel Steam başarımları

 

Ana oyun

 

American Truck Simulator – West Coast Bundle sayesinde ucuza alabiliyorsunuz.

Ana Oyun + Oregon DLC + Washingon DLC + Forest Machinery DLC içeriyor.

 


 

Tanıtım videosu

 

Oynanış videolarımız


 

 

American Truck Simulator için Orman Makineleri DLC’si çıktı!

American Truck Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

 

Okumaya devam edin

American Truck Simulator Haber

American Truck Simulator için Orman Makineleri DLC’si çıktı!

Washington eyaleti genişlemesi ile birlikte yeni bir ağır nakliye DLC’si de yayınlandı. American Truck Simulator için çıkan Foresty Machines isimli DLC çalışması ile Oregon ve Washington eyaletlerinde yer alan ormancılık makineleri ve dorseleri geliyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

American Truck Simulator için Orman Makineleri DLC’si çıktı!

Washington eyaleti genişlemesi ile birlikte yeni bir ağır nakliye DLC’si de yayınlandı. American Truck Simulator için çıkan Forest Machinery isimli DLC çalışması ile Oregon ve Washington eyaletlerinde yer alan ormancılık makineleri ve dorseleri geliyor. Steam’de Türkiye fiyatı 12 TL olarak ayarlanmış. 6 farklı ormancılık makinesi ile yine ormancılıkta kullanılan kendinden dorseli iki farklı makine geliyor. Kamyon ve kabin içi aksesuarlar da var. Herhangi bir DLC gerektirmiyor. Çıkan yükleri tüm eyaletlerde taşıyabiliyorsunuz.

 

Yeni Ormancılık Makine Yükleri

 • Tomruk Taşıyıcı (19 ton)
 • Kütük Kesici(21 ton)
 • Tomruk Yükleyici(47 ton)
 • Tomruk İstifleyici (53 ton)
 • Vinçli Sap Parçalama Makinesi(14 ton)
 • Ağaç Kökü Öğütücüsü (17 ton)

Özel Dorseler

 • Vinçli Öğütücü Talaş Makinesi(0 ton)
 • Mafsallı Tomruk Yükleme Vinci (0 ton)

Kamyon Aksesuarları

 • Kabin Koruyucuları(her kabin türü için 2 versiyon)

Kabin Aksesuarları

 • Motorlu Testere Oyuncağı

Steam’de Oregon DLC’sine sahipseniz 8,40 TL normal fiyatı ise 12 TL olmuş. 

 

American Truck Simulator – West Coast Bundle ise Ana Oyun + Oregon DLC + Forest Machinery DLC’lerini daha önce hiç satın almayanlara %30 indirimle 70 TL’den sunuyor.

Öte yandan ATS + Oregon DLC + Washington DLC + Forest Machinery DLC paketi ise ?????

 

 


Tanıtım Videosu

 

American Truck Simulator forumu için tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

American Truck Simulator Haber

American Truck Simulator 1.35 güncellemesi tamamlandı

Washington DLC çıkışı öncesi 1.35 güncellemesi American Truck Simulator için tam sürüm olarak yayınlandı. DirectX 11 desteği, sesli navigasyon, yeni fizik iyileştirmeleri, yeni dorseler ve yolların yer aldığı şimdiye kadar ki en büyük güncellemelerden biri olan 1.35 sürümünün tam sürümünü Steam üzerinden indirebiliyorsunuz.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Washington DLC çıkışı öncesi 1.35 güncellemesi American Truck Simulator için tam sürüm olarak yayınlandı. DirectX 11 desteği, sesli navigasyon, yeni fizik iyileştirmeleri, yeni dorseler ve yolların yer aldığı şimdiye kadar ki en büyük güncellemelerden biri olan 1.35 sürümünün tam sürümünü Steam üzerinden indirebiliyorsunuz. Açık beta sürecinin son sürümlerinde sesli navigasyon özelliği eklendi. Tam 9 farklı dilde sesli navigasyon özelliği hem ETS 2 hem de ATS’de çalışıyor. İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Rusça, Lehçe ve Türkçe ile Çince dillerinde kullanabiliyorsunuz. SCS Software ileride daha fazla dil eklemeyi planlıyor.

DirectX 11 desteği şu an deneysel beta sürümü ile ekleniyor. SCS’e gelen geri bildirimlere göre FPS artışı söz konusu ancak bunu deneyip yine onlara bildirmeniz gerek. DX11 desteğinin çoğunu bitirmişler tam sürümünü ne zaman çıkaracaklarını açıklamadılar.

 

SCS Software resmi olarak American Truck Simulator’ın 1.35 güncellemesini tanıtan bir video yayınlandı.

 

 
İlk deneysel beta sürümünde video yayınlamıştık.

 
Sesli navigasyonu tanıtmıştık

 

 


1.35 güncellemesi (tam sürüm) değişiklikler listesi

Şu an gelen sürüm: 1.35.1.1s

Yeni Dorseler

 • B-Double türünde çift dorse sistemi eklendi. Kişisel olarak sahiplenebilirsiniz. Ayrıca Oregon ve Washington eyaletlerinde dolaşabilecekler.
 • Konteyner taşıma iskeleti dorsesi(çeşitli kombinasyonlar-çiftli vb.) Kişisel olarak sahiplenebilirsiniz.
 • Talaş dorseleri(üç farklı talaş taşıma dorsesi ekleniyor)
 • Piggyback dorsesi(kamyon taşımak için Washington’dan alınabilecek DLC gerekecek) + Oakland limanından şu an alınabiliyor.
 • Washington DLC’sinin kapağında yer alan yat taşıma dorsesi

Yeni Yollar

 • American Truck Simulator için Eugene ve Bend şehirlerini bağlayan OR-58 otoyolu eklenmiş. Bu yol üzerinden Salt Creek nehri kıyısından giderek Odell gölüne ulaşılabiliyor. Varış yerinde ise sisin hemen ardında bu bölgenin en yüksek dağı olan Diamond zirvesi var öteki tarafta ise Willamette Pass Ski-Resort alanını bulabilirsiniz.
 • Oregon DLC’si çıktığından beri OR-140 otoyolu uzayıp duruyor. Bu güncellemede de Medford’tan Winnemucca’ya bir bağlantı olacak. Ve açıklamaya göre Klamath Falls şehir merkezi de yenilenerek büyütülmüş. Eklenen bu yeni yol bizi Upper Klamath gölünden Fremont-Winema milli ormanın derinliklerinden Medford, Nevada’ya götürecek.
 • California eyaleti için de yeni bir yol geliyor. Burney adlı küçük kasabanın içinden geçen CA-299 numaralı otoyol bize Redding’ten Oregon‘ın Canby şehrine alternatif bir orta sunacak. Bu yol tarım alanları, kıvrımlı yollar, kavşaklar, manzaralar, dağ kanyonları ve geçitler gibi her şeye sahip olan uzun bir sürüş sunacakmış.
 • Yukarıdaki yeni yollara ek olarak çeşitli değişiklikler ve eklemeler de var. CA-299 otoyolu ile Redding şehrine Interstate ile CA-299 birleştiren bir kavşak ekleniyor ve yine yeni bir garaj ile kamyon galerisi yerleştiriliyor. Ayrıca Yuma şehri de kendi kamyon garajı, kamyon galerisi ve yeni dinlenme alanına kavuşuyor. New Mexico‘da ise Farmington şehrine kamyon garajı ekleniyor.
 • Ayrıca dikkate değer bir gelişme daha var. Yol/trafik levhalarını daha gerçekçi hale getirmek ve iyileştirmek için çok çalışıyorlarmış. Hatta oyun dünyasında eski yollara gitmeyi seviyorsanız GPS’inizi kapatıp yoldaki işaretlere yakından bakarak gidebilirsiniz. Daha önce New Mexico’da ilk kez daha gerçekçi trafik levhalarını barındıran yeni sistem kullanılmış bunun diğer eyaletlere de yaygınlaştırılacağı açıklanmıştı işte bu sürümde California eyaletinde US-95 otoyolu ve Arizona’daki levha sistemi birkaç kamyon dinlenme alanı ile birlikte tamamen yenilenmiş.
 • California ve Arizona için yeni trafik levhaları sistemi
 • Tüm eyaletlerde gerçeğe uygun trafik ışıkları sistemi

 

Oyun Özellikleri

 • Sesli Navigasyon(9 farklı dilde Türkçe dahil)
 • DirectX 11 altyapısına geçiş(şu an deneysel beta)
 • Kişisel dorseleriniz için Harici Piyasa ekranı(artık World of Trucks üzerinden online yük işleri alınabilecek)
 • Silecekler için yeni kademe seviyesi(üçlü oldu ve en sonda çok hızlı siliyor)
 • Emlak sayfası sayesinde çevrimiçi garaj satın alabilme ekranı
 • Çekici galerisinde modlu kamyonlar için Mod Bayisi(artık modlu araçlar burada görünebilecek)
 • Çekici dengesi ve Süspansiyon sertliği ayarlamaları oyun içi seçenekler menüsüne eklendi.
 • Haritada şehirlerin ve ülkelerin(eyaletler dahil) ikinci isimlendirmelerini gösterme seçeneği eklendi.
 • Çekici ve dorse yapılandırmalarını kolayca kopyalama sistemi(çekici ve dorse yöneticisinde çıkıyor bu sayede aynı düzende yenilerini kolaylıkla satın alabiliyorsunuz)
 • F7 ekranında yeni yardım seçenekleri(dorseyi garaja park etme, yakıt bittiğinde acil yakıt hizmeti, dorse ayarlama)
 • Çekicilerde motor kontağını açmak için yeni bir tuş; bu sayede eğer Del tuşuna atarsanız önce bu tuşla kontağı açıp motora elektrik veriyorsunuz sonra E tuşu ile motor çalıştırıyorsunuz(istediğiniz tuşa atayın). Motoru kapatmak için yine Del tuşuna basmanız gerekiyor.
 • STAA çiftli dorseleri artık trafikte dolaşabilecek
 • Şirketinizde çalıştırabileceğiniz yeni şoförler
 • RGB destekli Razer klavyeler için trafik cezası yediğinizde yanıp sönen polis çakar ışıkları ve bir sürü çeşitli işlev
 • Rastgele yol olayları için geçici trafik ışıkları eklenmiş.
 • Dorse gezgini ekranı(dorseleri test ekranında modifiye edebilme)
 • Dorselerde metalik boyama desteği
 • Steam controller desteği, Tobii eye tracker desteği, controller hotplug desteği, Linux sisteminde daha güçlü geribildirim desteği

Mod Uyarıları

 • Modlu kamyonlar için destek(oyun içi işlev)
 • COG kısmı trailer def’ten trailer chassis’e aktarıldı(daha kolay düzenlenmesi için)
 • Silecek gecikmesi ve hız formatı
 • Dorselerin tel sesi kaldırıldı(varsayılan olarak boş geliyor)
 • Kargo modeli rastgele yapıldı(örnek; konteyner))
 • Zaman bölgeleri alanları (1.34’te tanıtılmıştı)
 • Şanzıman mod isimleri

 

 

 

 


 

Washington DLC

Ekran görüntüleri

 

 

 

American Truck Simulator’ın 1.35 güncellemesinde eklenecek yeni dorseleri tanıtıldı

ETS 2 ve ATS için 1.35 güncellemesinde yeni yollar ekleniyor

American Truck Simulator için gerçeğe uygun trafik ışıkları güncellemesi yapıldı

ETS 2 ve ATS’nin 1.35 güncellemesi ile Razer Chroma RGB klavye ve fareler için resmi destek sunuluyor

American Truck Simulator forumu için buraya tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler