American Truck Simulator'ın Special Transport DLC'si Duyuruldu!
Connect with us

American Truck Simulator Haber

American Truck Simulator’ın Special Transport DLC’si Duyuruldu!

SCS Software bugün yeni bir blog yazısı ile ATS için oversize/özel nakliye görevlerini duyurdu.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

American Truck Simulator’ın Special Transport DLC’si Duyuruldu!

Geçtiğimiz yılın sonunda çıkan ETS 2 Special Transport DLC‘si için çok fazla olumlu tepki alınmıştı. Oyuncular American Truck Simulator için beklemeye başlamış ama duyuru gelmemişti. SCS Software bugün yeni bir blog yazısı ile ATS için oversize/özel nakliye görevlerini duyurdu. Bu özellik üzerinde çalışmaya devam eden geliştiriciler çeşitli kod iyileştirmeleri ile daha fazla rotaların geleceğini belirtti.

SCS’in araç takımı şu an ATS için yeni büyük yükler inşa ederken rota tasarımcıları da geçici test modelini(placeholders) kullanıyor. Takımdaki yaratıcılar rota parametrelerini ayarlarken alınan yükün A noktasından B noktasına sıkıntısız ulaşmasını sağlamak için bir ton test ve iterasyon üzerinde çalışıyor. Bu çok zaman alan bir iş bu nedenle nihai kargo/yük modelleri olmadan önce geliştiriciler rotaların kodlanmasına başlamış.

Yukarıdaki fotoğraflarda özel yük için geçici test modeli(placeholders) dorseyi görebilirsiniz. Tasarımcılar planlarda yer alan belirli bir yükün oyun dünyasının kritik zor yerlerine uyacağını doğrulamak için bu yöntemi kullanıyor. Eğer uymuyorsa geliştiriciler genellikle haritayı ayarlamakla uğraşıyor, belki bir iki ayak kadar köprü yükseltilebiliyor ya da yol üzerindeki büyük bir kayayı dar bir virajdan birazcık daha uzaklaştırabiliyorlar. Böyle bir değişiklik yeri mahvederse o zaman alternatif bir rota bulup ayarlamaya çalışıyorlar. Yukarıdaki görüntülerde olduğu gibi bazı yerlerde oldukça dar biçimde sadece birkaç inçlik/santimlik boşluk kalacak yerlerden geçiliyor.

SCS’in Special Transport geliştirme takımı bu geçici test modeli dorsesini çekmek için çok zaman harcıyor ve şaka olarak da bu tuhaf boş kutuyu “akvaryum” olarak adlandırmışlar. Araç takımı bunu duyunca bu küçük şakayı ayrıntılandırmaya karar vermiş. Şimdi uygun rotalar ararken SCS Hammerhead/ çekiç köpekbalığı ile güzel bir yolculuk yapılıyor.

 

 

ATS Special Transport DLC’sinin çıkış tarihi şu an bilinmiyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi Özel Nakliye görevleri ciddi uğraş gerektiren bir iş. Dolayısıyla ETS 2 sürümünden hemen sonra çıkmadı. Geçici test modeli ile yapılan testler bittikten sonra çıkış tarihi açıklanabilir. Fotoğraflarda eskort görünmüyor fakat bu görüntüler testlere ait o yüzden devasa yüklerin taşınacağı nakliye görevlerinde refakatçi araç olmadan olmaz.

Simülasyon Park – ATS Special Transport ana konusuna bekleriz.

SimülasyonTÜRK

Reklam
Yorum yazmak için tıklayın

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

American Truck Simulator Haber

American Truck Simulator – Washington’da Uçurumlu Dağlık Orman Yolları

American Truck Simulator’ın Oregon eyaletinde çok sevdiğimiz orman yolları Washington’da daha iyi bir şekilde geliyor. Yakında çıkacak olan Washington harita genişlemesinde tarım endüstrisi ile birlikte ormancılık endüstrisi oyun içi ekonomide önemli rol oynuyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

American Truck Simulator‘ın Oregon eyaletinde çok sevdiğimiz orman yolları Washington‘da daha iyi bir şekilde geliyor. Yakında çıkacak olan Washington harita genişlemesinde tarım endüstrisi ile birlikte ormancılık endüstrisi oyun içi ekonomide önemli rol oynuyor. Zorlu yollarda sürmek isteyenlere de seslenenecek olan Washington eyaletindeki tomruk üretme alanları bugün paylaşılan ekran görüntüleri ile tanıtıldı. Burada tonlarca tomruk ve talaş ile birlikte ağır iş makinelerini taşırken uçurumlu yollardan geçeceğiz. Ayrıca harita tasarımcıları için yeni bir program aracı geliştirilmiş. Artık arkaplan manzaralarını oluşturma sürecinde yapılan yenilik ile daha iyi tasarlayabilecekler. Aşağıdaki görüntülerde dağ yollarını oluştururken bundan faydanlanmışlar. Dikkatli baktığınızda ormanlar, dağlar ve genel olarak çizilen ufuk ile birlikte ATS’de harita tasarımı bir adım daha ileri gidiyor. SCS Software’ın aynı adımları araç sayısında da atmasını bekliyoruz. 🙂
 
Paranoramik ekran görüntüleri

Steam

 
American Truck Simulator forumu için buraya tıklayabilirsiniz.
 
 
SimülasyonTÜRK
Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

SCS On The Road Takvimine Avusturya Eklendi

SCS On The Road takvimine Truck Event Avusturya eklendi. SCS Software’ın simülatör dorsesi 29 Haziran 2019’da Avusturya kamyoncular tarafından düzenlenen bir etkinliğe katılacak.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

SCS On The Road Takvimine Avusturya Eklendi

SCS On The Road takvimine Truck Event Avusturya eklendi. SCS Software’ın simülatör dorsesi 29 Haziran 2019’da Avusturya kamyoncular tarafından düzenlenen bir etkinliğe katılacak. Truck Event Austria 2019, Welser Messe alanında gerçekleştiriliyor. 27,500 m² alanda Avusturya, Almanya ve İsviçre’den 500’den fazla çekici bulunacak. ETS 2 ve ATS hayranları da fuarda SCS’in standını ziyaret ederek 4-dof hareketli koltuk simülatörünü test edebilecek. Ayrıca çeşitli hediyeler de dağıtılacakmış.

 

Okumaya devam edin

American Truck Simulator Haber

American Truck Simulator – Washington’da Modüler Endüstri Depoları

Yaklaşan Washington eyaleti paketinde yer alacak yeni endüstri depoları için prefab görüntüleri yayınlandı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

Yaklaşan Washington eyaleti paketinde yer alacak yeni endüstri depoları için prefab görüntüleri yayınlandı. Oyun içi ekonominin temel taşı olan bu modeller büyüklükleri ve kalitesi ile Oregon ve Beyond the Baltic Sea DLC’silerinde ilk kez gösterilmişti. Her geçen gün gelişen bu modüler prefabrik sistemi Washington eyaletinde de yer alacak. Her yükleme rıhtımı için kendi depolarını ve çevresini genel olarak orada ne varsa inşa ediyorlar. Ayrıca takımdaki her harita tasarımcısının yaklaşımı farklı olduğundan her depo alanı benzersiz oluyor. İleride Washington eyaletinde bulunan diğer endüstri binalarının da görüntüleri yayınlanacakmış. Burada tam olarak anlaşılmasa da Baltık şehirleri, sanayi ve depo alanlarında çok fazla prefabrik kullanılmıştı. Bu da görüntüyü ve atmosferi daha gerçekçi kılmış oldu. Önümüzdeki tüm harita paketlerinde bunu görebilecek olmak güzel.

 

 

Steam

 

SCS Software henüz Euro Truck Simulator 2’nin yeni harita genişlemesine ait görselleri paylaşmaya başlamadı. Romanya ve Bulgaristan’ın yer alacağını ipuçlarından biliyoruz.

American Truck Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler