American Truck Simulator'ın Oregon DLC'sinden Yeni Bilgiler ve Görüntüler!
Connect with us

American Truck Simulator Haber

American Truck Simulator’ın Oregon DLC’sinden Yeni Bilgiler ve Görüntüler!

Resmi olarak duyuruldu ve bilgileri paylaşıldı.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

American Truck Simulator’ın Oregon DLC’sinden Yeni Bilgiler ve Görüntüler!

Resmi olarak duyuruldu ve bilgileri paylaşıldı.

Yeni yıla girdikten sonra American Truck Simulator‘ın sıradaki eyalet haritasını öğrenmiştik. Tabi daha önce ipucu verilmişti ama paylaşılan ekran görüntülerinden yine Oregon olduğu anlaşılmıştı. Bugün yayınlanan yeni blog yazısında ise resmen açıklanıyor ve bazı bilgiler paylaşılıyor. Herkes SCS‘den ses soluk çıkmıyor diye şikayet ediyor ama öyle değil.

American Truck Simulator çıkış yapalı 2 yıl oldu. Geliştirme takımı için çok heyecanlı ve zorlu zamanlar olsa da takıma daha çok keyif vermiş. ATS takımında başta dört cesur kişi  bulunurken şimdi neredeyse kırk kişilik bir takımdan oluşuyor. SCS Software daha fazla içerik ve daha fazla özellik üretmesi gerektiğinin farkında olduğundan çok daha hızlı şekilde takımı büyütmeye devam ediyor.

Son olarak ATS evrenine New Mexico harita genişlemesini eklemişlerdi. DLC çalışması hem medya hem de topluluk tarafından beğeniyle karşılandı. Bunun için minnettar olan SCS takımı işini elinden gelen en iyi şekilde yapacak enerjiyi, kendini ve sınırlarını aşma daha da ileri götürme isteiğini veriyor.

Bayanlar ve baylar, Oregon’a hoşgeldiniz!

Oregon, yani Beaver State, yeni eklenti olacak. Kuzey Amerika’daki çok çeşitli çevreleri betimleme SCS Software için her zaman heyecan verici bir mücadele olmuş. Oregon doğasında yer alan Pasifik Okyanusu kıyı şeridi, kapsamlı derin ormanları, yoğun çalılıkları, derin sakin gölleri, geniş nehirleri, sarp dağları, yanardağları ve yüksek çölleri ile şimdiye kadar karşılaştıkları her şeyden daha üstün olduğu belirtiliyor. Tüm bunlar İngiltere’den birazcık daha büyük bir toprağa sıkıştırılmış.

Elbette doğal çeşitlilik demografi ve endüstriye yansıyor. Geleneksel sanayi odun kesme ve onun devamında yaşanan kereste işlemesi ile ardından kağıt fabrikaları ve mobilya endüstrisi kısacası Oregon’un gerçeğine karşılık olarak yerel endüstri oyun içi ekonomide yer alacak. Böylece teknolojik açıdan gelişmiş Silikon Ormanları(Silicon Forest) ve diğer üretim merkezleri de unutulmamış.

 

SCS Software, Oregon eyaletini tanıtma serisini başlatmış oldu. Yeni harita ile ilgili paylaşımlar devam edecek.

Daha önce yayınlanan ekran görüntülerinde binaların içleri ve yollar dikkatimizi çekmişti. Artık endüstri alanlarında kapalı mekanların içine girip teslimat yapabileceğiz bu tabi yeni bir şey değil ama yaygınlaştırılmış. Orman yolları gibi pek çok özelliği görebileceğiz. Oyuncular giderek daha farklı yerler görmeye başlayacak.

American Truck Simulator’ın Yeni Harita Genişlemesinden İlk Görüntüler!

 

ATS Oregon DLC – ana konuya bekliyoruz 🙂

SimülasyonTÜRK

Reklam
4 Yorum

4 Comments

 1. mert

  Şub 2, 2018 at 00:01

  Tabi ETS2’ye bir şey yok çünkü adamlar ana haritanın etrafındaki her yeri ayrı dlc olarak sattılar şimdi kara kara düşünüyorlar ispanya’ya Portekiz’e nasıl geçebiliriz diye. Ben tahminde bulunacağım; ya ufak bir İrlanda dlc’si çıkacak ya da yeni harita için uzun bir geliştirme sürecine girip Slovakya , Hırvatistan, Bosna-Hersek, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk falan filan derken bütün balkanları tek dlc’ye sokup 100 lira fiyatla dayayacaklar bize. ( belki bir ihtimal Edirne’yi falan da avrupa’dan sayıp Türkiye’nin bir kısmını ekleyebilirler)

  • Simülasyon Türk

   Simülasyon Türk

   Şub 2, 2018 at 01:03

   Yakında bilgiler gelir 🙂 İrlanda bilgisi daha önce de ortaya atılmıştı 😉 ProMods’ta Tuzla bile çıktı 😀

   • mert

    Şub 3, 2018 at 17:05

    bakalım nasıl olacak bütün başarımları aldım ve tırı HQ’ya çektim yeni güncellemeyi ya da olası volvo modifiye dlc sini bekliyorum.

 2. sametbabo68

  Şub 2, 2018 at 09:34

  çok güzel yeni çekici gelecekmi?

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

American Truck Simulator Haber

American Truck Simulator’ın Washington Eyaletindeki Şehirlerin Simgesel Noktaları [Ekran Görüntüleri]

SCS Software bu haftayı American Truck Simulator’ın Washington eyaletindeki şehirlerin simgesel noktaları bir blog yazısı ile aktardı. 10 ayrı ekran görüntüsünde Washington şehirlerindeki önemli ve görülecek yerler karşımıza çıkıyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

SCS Software bu haftayı American Truck Simulator’ın Washington eyaletindeki şehirlerin simgesel noktaları bir blog yazısı ile aktardı. 10 ayrı ekran görüntüsünde Washington şehirlerindeki önemli ve görülecek yerler karşımıza çıkıyor. SCS yazıda gerçek dünyada ki ortamları oyun dünyasına aktarmanın her zaman ki zorluğundan bahsediyor. Burada 1:20 ölçekte bir harita hazırlandığı için birçok teknik ve pratik sınırlamalara takılınıyor. Oyunculara ellerinden geldiğince en gerçekçi ortamda araç kullanmalarını sağlayan sürükleyici bir deneyim oluşturmak için birkaç geliştirme hilesi(aslında püf noktası) kullanıyorlarmış. Bu tekniklerden biri ise yerel mimariye ek olarak kendine özgü farklı noktalar ve oluşturup yerleştirmekmiş. Doğal veya insan yapımı yapılar olabilirmiş. Ekran görüntülerine dikkatli baktığınızda ne demek istediklerini daha iyi anlayacaksınız.

Panoramik fotoğraf;

Aşağıda eyaletin şehirlerinde bulunan küçük figür heykellerden eyaletin her yerine uzanan büyük köprülere kadar boyut ve şekil olarak büyük ölçüde farklılık gösteren simgesel noktalar var. Bölgeyi bilenlerin hemen tanıyacağını umuyorlar. Bizce Oregon’daki şehirlere daha fazla canlı duruyor. Washington eyaletinde bir sürü önemli firmanın genel merkezi ve ofisleri bulunuyor. Belki çoğumuz biraz küçük olması nedeniyle hemen hemen Oregon ile aynı bir ortam bekleyeceğiniz umuyor ancak yeni ekran görüntüleri yayınlandıkça bunun pek de öyle olmadığını fark ediyoruz.
 

Steam’de istek listenize eklediniz mi? SCS ne demişti? Daha erken çıkacak! 😀 Bu tarz yazılarla eklentinin şu an ne durumda olduğunu az çok anlıyor gibiyiz. Ayrıca trafikte çift dorseli yapay zeka da dikkatinizden kaçmasın. İrili ufaklı bir sürü güzel nokta var. Muhtemelen Oregon’da yaptığım gibi ilk oynanışta sanki gerçekten oraya gitmiş bir turist gibi davranacağım. Fotoğrafı çekilecek çok güzel yerler var. Uçak biletimizi yılın hangi ayına alsak acaba?

 

 

American Truck Simulator forumu için buraya tıklayabilirsiniz.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

ETS 2 için Önerilen Süspansiyon Fizik Ayarları [Video]

1.33 güncellemesi ile başlayan fizik iyileştirmelerinden sonra SCS Software gerçek bir TIR davranışı alabilmemiz için çeşitli fizik ayarları önermişti. Bu videoda hepsini bulabileceksiniz.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ETS 2 için Önerilen Süspansiyon Fizik Ayarları [Video]

1.33 güncellemesi ile başlayan fizik iyileştirmelerinden sonra SCS Software gerçek bir TIR davranışı alabilmemiz için çeşitli fizik ayarları önermişti. Bu videoda hepsini bulabileceksiniz.

Bu ayarları uygulayabilmek için konsol kısmına girebiliyor olmanız gerekiyor(Belgelerim/EuroTruckSimulator2/config.cfg açıp uset g_developer “1” ve uset g_console “1” satırlarının bu şekilde açık olmasına dikkat edin ardından oyun içerisinde “é” tuşuna basarak açabilirsiniz.).

g_truck_stability 0 (Bu kodu yazdığınızda çekici dengesi sıfıra iniyor. Gerçekte olduğu gibi davrandığı belirtiliyor. Oyun içi arayüzde henüz ayarı eklenmedi.)
g_trailer_stability 0 (Dorse dengesidir.)
g_suspension_stiffness 0 (1.33 ile eklenen bir seçenektir. Konsol kısmından yapılıyor. Çeşitli oranlarda kullanabilirsiniz. Örnek; 0.5, 0.7, 0.1)

Süspansiyon sertliği dışında çeşitli özellikler önümüzdeki güncellemelerde eklenmeye başlarsa oyuncuların uzun süredir istedikleri araç fizikleri yavaş yavaş oluşmaya başlayabilir.Bu ayarları yaptıktan sonra elbette ani dönüş, keskin virajlar, araç şasisi ve dorse tüm sürüşü daha çok etkiliyor. Eğer çeşitli fizik modları kuracaksanız olaylar yine değişir. Ayrıca bu ayarlamalar her araçta etkili oluyor. Modlu bir araç kurduğunuz da geçerli oluyor ancak davranış yine mod yapımcısının yaptığı ayarlara farklılık gösterebilir. Ben uzun süredir bu şekilde kullanıyorum ve keyif alıyorum.

Uyarı! American Truck Simulator için de geçerlidir. Orada da aynı kodları deneyebilirsiniz. Videomuzda her şeyi anlattık iyi seyirler!

Uyarı! Bu konsol kodları oyun sürümlerinden bağımsızdır. Yeni bir oyun güncellemesinde değişmez. Hep geçerli kalır ancak SCS Software çeşitli güncellemelerde bu fizik ayarlarını geliştirdikçe performansı değişecektir.

Videoda yeni eklenen MAN TGX Euro 6 üzerinden anlattık. Ama temelde yeni Scania S&R çekicileri temel alınarak geliştirilmiş. Hepsinde geçerli oluyor.

Öte yandan bu fizik önerileri Squirrel’ın bu videosunda gösterilmişti.


SiSL fizik sisteminin gelecekte nasıl olabileceğini anlatmıştı.

 

SimülasyonTÜRK

 

Okumaya devam edin

American Truck Simulator Haber

American Truck Simulator – 1.34 Güncellemesi [Video]

SCS Software, ATS’nin 3. çıkış yıldönümü kutlama yayınında birçok bilgi paylaştı. 1.34 güncellemesinin özelliklerini hem test edip hem de son gelişmelerden bahsediyoruz. Interinational LoneStar ve Freightliner Cascadia araçları bu yıl çıkıyor. Washington eyaleti çok daha erken çıkacak, yıl sonunda ise Utah yayınlanacak. Daha neler neler….

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

SCS Software, ATS’nin 3. çıkış yıldönümü kutlama yayınında birçok bilgi paylaştı. 1.34 güncellemesinin özelliklerini hem test edip hem de son gelişmelerden bahsediyoruz. Interinational LoneStar ve Freightliner Cascadia araçları bu yıl çıkıyor. Washington eyaleti çok daha erken çıkacak, yıl sonunda ise Utah yayınlanacak. Daha neler neler….

1.34►https://www.simulasyonturk.com/american-truck-simulator-1-34-guncellemesi/
Canlı yayından bilgiler► https://www.simulasyonturk.com/american-truck-simulatorin-3-yildonumu-canli-yayinindan-bilgiler/
Steam sayfası ►https://store.steampowered.com/app/270880/American_Truck_Simulator/
ATS forumu►https://park.simulasyonturk.com/c/kamyon-parki/american-truck-simulator

 

 

Haber

American Truck Simulator – 1.34 Güncellemesi

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler