American Truck Simulator’ın California Eyaletine Tioga Geçidi Ekleniyor!

2

American Truck Simulator’ın California Eyaletine Tioga Geçidi Ekleniyor!

ATS için 1.31 güncellemesi duyuruldu. ETS 2 için de önemli bir müjde verildi.

SCS Software, zaman zaman kendi oyunlarında bulunan bölgeleri tekrar gözden geçirmeyi ve etrafındaki şeyleri değiştirmeyi ya da yeni bir rota eklemeyi sevdiğini bugün bir kez daha açıkladı. Bugün paylaşılan blog yazısı her ne kadar American Truck Simulator için olsa da yazının başında bir müjde veriliyor.

Bu yeniden gözden geçirmeler özellikle bu yıl içinde Avrupa haritasında çıkacakmış. Euro Truck Simulator 2’nin ana haritasında istediğimiz yenilenme süreci başlayacak gibi görünüyor. 🙂

Şimdi gelelim ATS’ye!

 

SCS Software‘ın yarattığı oyun dünyalarının ölçeği gerçeklikle karşılaştırıldığında yol ağını oluşturmak için sadece ana yol arterlerine odaklanmak zorunda. Genellikle daha az yollarda sıkıştırmayı düşünmek için yeterli yer olmadığı belirtilen haritalar için istisnalar yapmaktan kaçınmayan takım oyuncuların geri bildirimlerini de önemsiyor. Sierra Nevada’nin yanındaki alanın biraz boş olduğunu fark eden stüdyo biraz araştırma yapmış ve harita tasarımcılarından birinin dağ sırasındaki bir geçidi tasarlayan dişleri kesmesi için harika bir fırsat olacağını düşünmüş. Fakat burada küçük bir sorun olduğunu fark etmişler çünkü ABD milli parklarında tipik ticari taşımacılık bazı kurallarla sınırlandırılmış. Yine de bu bölgenin çok doğal olması nedeniyle oyuna eklenmesine karar verilmiş ve oyuncunun dağ geçidi boyunca seyahat etmesine müsade edilmesi için oyunda bir bahane aramaya çalışmışlar.

Yosemite Milli Parkı’nın bulunduğu alan en güzel ve en korktucu yerlerden biri olarak kabul ediliyor. Fakat korkmaya gerek olmadığını belirten SCS ekibi Wendigos, Seeahtiks, çeşitli hayaletler ya da ünlü Koca ayak gibi birçok efsane ve güzemli yaraktıklara ev sahipliği yapan yolların bizim seyahat edeceğimiz yoldan çok uzaklarda olduğunu ekliyor. Söz konusu olan bu yol bölgenin neredeyse %95’inin vahşi olarak kabul görmesinden dolayı bölgeye giden çok az bağlantı yollarından biridir. Bunun adı da CA 120 yani ünlü Tioga Geçidi oluyor ve Yosemite Ulusal Parkı içerisinde yer alıyor.

Yeni rota ATS’nin bir sonraki güncellemesi olan 1.31 ile eklenecek. Oyun haritasındaki bu değişime ek olarak ise California, Nevada ve Arizona’ya birçok küçük dokunuşlar ve eklemeler olacak.

 

 

SimülasyonTÜRK

2 YORUMLAR

  1. 6 resimde otobusu çeksekte ecs çıksada durup araçtan inip manzarıyı izlesek ne güzel olur birde su kenarında balık tutan sahilde gezen güneşlenen insanlar

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here