Ana Sayfa American Truck SimulatorAmerican Truck Simulator Haber American Truck Simulator’ın 1.36 Güncellemesi Tamamlandı!

American Truck Simulator’ın 1.36 Güncellemesi Tamamlandı!

Yazar SimülasyonTÜRK

American Truck Simulator’ın 1.36 Güncellemesi Tamamlandı!

1.36 güncellemesi American Truck Simulator için tam sürüm olarak yayımlandı. DirectX 11’in tam sürümü bu güncelleme ile geliyor. Ancak DirectX 9 desteği de sona eriyor. Yeni grafiksel ve teknik geliştirmeler sunan bu güncelleme Steam üzerinden otomatik olarak indirebilirsiniz. Güncellemenin büyük odak noktası DirectX 11(tam anlamıyla 11.1) sürümü oluyor. DirectX 9 desteği oyunları daha hızlı ve daha kolay geliştirmek için bırakıldı. Bundan sonra 1.36 güncellemesi ile ETS 2 ve ATS‘ler DirectX 9‘da çalışan sistemler ile uyumlu olmayacak. Grafik kartınızın DirectX 11 desteğine sahip olması gerekecek. Bu büyük bir değişim demek ve DX11’in de geçişinden sonra beklenen grafiksel yenilikler bu güncellemede gelmeye başlıyor.

 

Şirketinizde çalışan şoförleri artık harita üzerinde görebiliyorsunuz.

1.36’de tam olarak yeni içerik bulunmasa da aslında DirectX değişikliğini zorlamak ve yaklaşan Utah harita DLC‘si için uyumluluk yaması olarak çıkıyor. Bu güncelleme ile grain hooper dorse ve bulk feed trailer kişisel dorse olarak sahiplenebiliyorsunuz. Ve frac-tank adı verilen yeni bir tanker dorse türü geliyor. Ancak bu satın alınamıyor yol bariyeri dorsesi ile aynı görevi görüyor A noktasından B noktasından taşıyorsunuz.

Ve ana haritada bulunan bazı şehirler yeniden düzenleniyor. Arizona’da Flagstaff ve California’da Santa Cruz şehirleri tamamen elden geçiriliyor. California’da hız sınırlamaları düzenleniyor. Ayrıca Oregon ve New Mexico’da yer alan genel trafik levhaları iyileştirmeleri bulunuyor.
Ayrıca birkaç ilginç özellik daha var. Bu güncelleme ile birlikte şirketimizin şoförlerini çekicileri ve dorseleri ile birlikte yönetici haritasında görebileceğiz. Yollarda karşılaşmayacağız. Bunun dışında Çince(ve diğer Latin olmayan) karakter girdisi diğer adı ile IME eklemişler.
Son olarak ise Anti-aliasing ve navigasyon haritasında kaçınabileceğiz yolları işaretlemenize yarayan pinler iyileştirilmiş. Bu özellik ile GPS rotanızda gitmek istemediğiniz yerleri işaretleyebilecek ve navigasyonda o yerlerden geçmeyeceksiniz. SMAA özelliği sayesinde kenar yumuşatma sistemi daha hızlı ve performanslı çalışacak. Anti-aliasing grafik ayarlarında artık Düşük, Orta, Yüksek, Çok Yüksek gibi seçenekler bulunuyor.
Bazı modlar 1.36 ile uyumsuz olabilir. Eğer isterseniz Steam istemcisi > KÜTÜPHANE > American Truck Simulator üzerine gelip sağ tıklayarak Özellikler penceresini açın ve BETALAR sekmesinde 1.35 sürümünü seçin. 1.36 güncellemesini alabilmek için BETALAR sekmesinde OPT OUT seçili olması gerek.

 

Modlama bilgileri ise wiki sayfasında paylaşıldı.

Değişiklik Listesi

HARİTA

 • Santa Cruz (CA) yenilendi
 • Flagstaff (AZ) yenilendi
 • California hız sınırlamaları geliştirildi
 • Oregon ve New Mexico hız sınırlamaları ve genel levha iyileştirmeleri
 • Yeni Special Transport DLC rotaları (Utah DLC)

ARAÇLAR

 • Grain hopper trailer(hazneli tahıl dorsesi) – (sahiplenebilirsiniz)
 • Bulk feed trailer(burgulu dökme yük dorsesi) – (sahiplenebilirsiniz)
 • Frac-tank trailer(petrol taşımak için)

ÖZELLİKLER

 • GPS navigasyonunda kaçınma noktaları
 • Şoförler / Çekiciler / Dorseler yönetici haritasında görünebilecek
 • DirectX 11 tam desteği(DirectX 9 kaldırıldı)
 • Çince ve diğer Latin karakterli olmayan girdiler için destek(IME)
 • Anti-aliasing(kenar yumuşatma) geliştirmeleri(SMAA, elektrik kabloları)
 • Yeni yükleme ekranları

MOD

 • Güneş profili değişiklikleri (HDR)
 • AI için lisans plakası değişiklikleri (data-driven types, background texture data)
 • Dashboard ekranında kullanıcı arayüzü öğeleri (dijital göstergeler, yakıt tüketim barı)
 • Harita editörü geçmişi(ileri/geri)
 • Modlama yaparken düğümlerin/nodes sürekli seçilmeye devam edilmesi(Continuous selection of nodes)

 

Utah DLC’sini Steam’de istek listenize ekleyebilirsiniz.

Video

American Truck Simulator 1.36 güncellemesi ana konusu için buraya tıklayın.

 

SimülasyonTÜRK

3 yorum
0

Bu yazıları da okuyabilirsin

3 yorum

Avatar
Kemal Kas 6, 2019 - 14:31

1.36 final güncellmesini yaptım directx 10.1 kartım var ve oyun yinede çalışıyor. belki dx11 efektleri görünmüyordur ama oyunu açılmasında ve çalışmasında bir sorun yok gibi open gl olarak mı açılıyor bilmiyorum ama steam de sağ tık yapıp dx 11 aç dedim oyun açıldı.

Cevapla
Avatar
Mustafa Kas 6, 2019 - 17:37

Aynı durum bende de var. Ati radeon hd 3400/4000 ekran kartı kullanıyorum directx 10 destekli direk oyunu aç diyorum açıyorum config ayarlarında dx11 açık sorunsuz oynuyorum

Cevapla
American Truck Simulator – Utah DLC'si yayımlandı Ara 9, 2019 - 12:26

[…] fiyatı 29 TL olan Utah eyaleti 29 TL karşılığında Steam üzerinden satın alabilirsiniz. 1.36 güncellemesi ile DirectX 11 tam desteğine de […]

Cevapla

Yorum yazın