in , , , , ,

American Truck Simulator Video Röportajı [Türkçe Çeviri]

American Truck Simulator Video Röportajı [Türkçe Çeviri]

nordrheintv’nin SCS Software CEO’su Pavel Sebor ile yaptığı American Truck Simulator röportajını sizlere Türkçe olarak sunuyoruz.

gamescom-2015-norhheintv-scs-software-american-truck-simulator

Gamescom 2015, SCS ekibi için çok iyi geçti. American Truck Simulator oyunuyla Astragon Entertainment bünyesinde fuara katıldılar. Oyunun oynanabilir demosunu fuarda sundular. Birçok oynanış videosunu izledik.

Alman meslektaşımız nordrheintv isimli Youtube kanalı ise fuar boyunca simülasyon oyunlarının yapımcılarıyla röportaj yaptı. Bunların arasında en çok merak edilen SCS Software CEO’su Pavel Sebor ile yapılan röportajdı elbette. Şimdi o röportajın Türkçeleştirilmiş halini sizlere sunuyoruz.

Şirketin üst düzey yöneticisi Pavel Sebor öyle açıklamalarda bulundu ki özellikle multiplayer modu 🙂 Sabırsızlanacaksınız!

Röportajı gerçekleştiren nordrheintv‘ye çok teşekkürler!

Orijinal video


  Türkçe Çeviri: SimülasyonTÜRK

Alıntılarken lütfen kaynak belirtiniz.

Röportaj sadeleştirilerek aktarılmıştır.


gamescom-roportaj-nordheintv-scs-software

-Acaba American Truck Simulator başlı başına yeni bir oyun mu yoksa Euro Truck Simulator 2’ın sadece farklı yerde olan bir kopyası mı?

-Aslında ikisininden de biraz var, hem orjinal hem de bazı şeylerini biraz Euro Truck Simulator 2’den ödünç almış durumda. Ama içeriğe gelirsek her şey gayet yeni. Tabii oynanışı tabii ki oynanışı aynı olacak.

 

-Oyunda ne çeşit yeni özellikler mevcut?

-Aslında ETS 2’nin tabi yıllar önce çıkması gerekiyordu. Biraz geç oldu ama düzeltmeler yapıldı. Bu iki oyunda da Gps ve destek gibi özelliklerde yenilemeler ortaya çıkacak. Aynı zaman da yeni sürüş modunu da eklediğimizde 2 oyunda da kullanılabilir olacak. Tabii şunu da söylemek gerek ki, öyle çok büyük bir yenilik yok ETS 2’den farklı olarak.

Ayrıca dinlenme tesisleri de ATS da biraz daha farklı, çünkü Amerika’daki şehirler arası yollar Avrupa’ya göre çok daha fazla ve önemli.

 

-Peki Multiplayer modundan ne haberler var?

-ATS’ın gelecekteki güncellemeleri için uygun ve güzel bir multiplayer modu planımız var. Şu anda ATS’ın gelecek topluluğu ve multiplayer özellikleri üzerinde çalışıyorlar. Multiplayer oyunda oyuncuların beraber harika deneyimleri tatması için ve bunun kalıcı olabilmesi için çalışıyoruz. Tabi şunu da söylemek gerek ki bunlar gelecek planlarımız arasında, yani yakın bir zamanda multiplayer oyun modumuz mevcut olmayacak. Oyunculardan bizimle birlikte biraz sabretmelerini diliyoruz.

 

-Peki ATS’da hangi eyaletler olacak?

-Biz haritaları sürekli geliştirip yeni yollar ekleyeceğiz tabi ki, lakin şu anda Başlangıç Paketi dahilinde olan eyalet Kaliforniya olacaktır. Ondan sonraki süreçte güney ve kuzey bölgeleri de ekleyeceğiz. Ama doğu kıyısına kadar açılmak, tabii ki yılları bulacaktır. Oyuncular bütün yerleri görmek istiyorlarsa sürekli takipte kalmalılar, uzun bir süre boyunca. Mesela ATS üzerinde çalışan ekibimiz şu anda bile ETS 2’deki ekip sayımızı geçmiş durumda. Ama bu bile tam olarak yeterli olmamakta. Bizim amacımız sadece Amerika ile sınırlı kalmak değil tabi, aynı zamanda ileri ki zamanlarda Kanada ve Meksika’ya da açılmaktır. Tahmin edersiniz ki bu çok uzun sürecektir ve sağlam bir ekip gerektirecektir.

 

-Oyun Steam Workshop’da bulunacak mı?

-Bu soruyu biz de kendimize hala soruyoruz lakin henüz bir sonuca varamamış bulunmaktayız. Dolayısı ile bu soruya şu an cevap verememekteyim. (Bu kısımda ETS2 ve ATS’nin Mod Manager özelliklerinden bahsediliyor. Modlamayı kolaylaştırdıkları anlatılıyor)

 

-Şimdi biliyoruz ki ETS 2’de otobüs de mevcut idi, peki bu durum ATS’de mevcut mudur?

-Şu anda birşey söylemek zor. Çünkü biz otobüsler üzerinde çalışmaya 2 yıldan daha önce başladık, lakin bazı zamanlama sorunları marka telifleri ile sıkıntı yaşadığımızdan işlemler biraz ağır gidiyor. Bu durumda ATS için birşey söylemek için henüz erken. Ama hali hazırda elimizde DLC’ler mevcut, bu arada sadece otobüs ile sınırlı kalmayıp daha farklı alanlara da girmek istiyoruz tabi ki. Mesela polis arabası, cankurtaran veya karavan gibi. Çünkü biliyoruz ki oyuncular daha geniş seçenekleri olan bir oyunda bizi daha çok takdir edeceklerdir.

 

-Kaç tane marka ile anlaşıldı oyun için?

-Şu anda iki firma ile anlaştık ama diğer firmalar ile görüşmeler devam etmekte. Gelecekte o anlaşmalar da gelecektir tabi ki. Bu işlemler ise bayağı uzun sürmekte, çünkü araya bürokrasi, avukatlar gibi etmenler girmekte. Tabi ATS çıktığında firmaların dikkatini çok daha fazla çekeceğimizden de eminiz, o zaman çok daha hızlı bir şekilde yeni anlaşmalarda yapabileceğiz.

 

-Peki en önemli soruya geldik, çıkış tarihimiz nedir?

-Şimdi tabii ki bu konu hakkında resmi bir açıklama yapılmadı bildiğiniz gibi, benim de birşey söylemem çok zor, ama istiyoruz ki bu sene içinde çıkaralım.


 

Gamescom 2015’de yayınlanan özel tanıtım videosu

*SimülasyonTÜRK American Truck Simulator

American Truck Simulator Türkiye www.americantrucksim.com

Euro Truck Simulator 2 Türkiye www.eurotruck2.com

Euro Coach Simulator www.eurocoachsimulator.net

17 Comments

Leave a Reply
 1. İlerisi için multiplayer gelcek demesi ilgimi çekti çıkar inşallah mp yi scs nin çıkarması gerektiğini düşünüyorum 😀

 2. Yahu oyunun Gamesom Fragmanına bakıyorum oyun nerdeyse tamam ve bence çıkarmamaları anormal.
  Pavel Sebor oyun çıktığında daha iyi lisans alabileceğiz diyor. Ya ozam oyunun çıkarında milleti daha fazla bekletmeyin.
  NOT:Oyun harika olmuş

   • Hadi arayüzü sonraki güncellemer ile de yapabilirler.
    Zaten artık oyuncularda 0 sabır kaldı.
    Ve dediğine katılıyorum.Cidden harika bir oyun gelecek.

    • izlediğin video oyunun bitmiş kısımlarından alınmış oyun tamamen bitse zaten direk çıkarırlar

 3. İyi güzelde birazda oynanışa el atsalar olmazmı sadece harita ve kamyonla yeni bir oyun çıkarılmıyor.

 4. scs nın buyuk kapsamlı dusunmesı guzel mesela yıl bası gorevlerını yapana dlc hedıtye edıyorlardı bu tur etkınlıklerı ve gorev olarak verrseler oyun daha cok ılgımızı cekebılır oyunla daha cok vakıt gecırırız en azından sıkılmadan yapabılırz bunu

 5. oyun harika.merakla bekliyoruz.araçların bakım bakım yapılmazsa arıza cıkartması lastık patlaması gıbısınden seyleride ıns hem ets2 hemde ats de cıkartırlar.en yakın zamanda cıkması dileklerimle.. 🙂

 6. beyler röportajdan ve ATS videolarından anladığım kadar bu oyun ETSnin amerika haritası ile amerika tır modu yüklenmiş hali inş. çıkınca beni şaşırtır ama hiç sanmıyorum 🙁

 7. SCS Software her oyun çıkarışında kalbim güp güp atıyor heyecandan ama bu oyunu hiç olmadıgı kadar dört gözle bekliyorum . Muhteşem bir oyun gelecek orası kesin 🙂

 8. Oyunun telif kısmıyla ilgili sorunlara takıldı kafam, 1 yıl öncede aynı şeyleri söylemişlerdi, 1 yıl içinde çok az yol kat etmişler lisans’larla ilgili, umarım oyunda ETS2’deki gibi lisanssız araçlar olmaz. Oyunun yayınlanan fragmanınada göz attım, nerdeyse izleyicilerin %90’ı beğenmiş fakat 3 yıl boyunca hazırlandığını düşünürsek çok fazla eksiği var oyunun. Şuanki görünümü ETS2’nin bir DLC’si gibi daha çok. Umarım oyun kaliteli olur, SCS’ye yakışır ve emeklerine değer bir oyun olur. Yanlız keşke şu grafikler yeni nesil olmaymış yani 2009 yılındaki yayınlamış bazı oyunların dahi grafikleri bu grafiklerden ilerde. Size ve çevirilere yapan arkadaşada ayrıca teşekkürler…

  • ATS başlangıçta çok fazla kişiyle geliştirilmedi sona doğru bu kadar kişi oldu. Şu an Peterbilt, Kenworth ve Volvo modelleri dışında araç yok. Oyun bu modellerle çıkacaktır.
   Mod olayını düzelttiler ve modlarla gelecek içerikleri de şimdi oyuna katıyorlar. Yani pazarlamaya dahil. Sonuçta oyunun yapısından çıkan özellikler.
   Farklı şeylerin olacağını söylüyorlar ama beklenti çok fazla tek dileğimiz bu oyundan kazanacakları paralarla ekibi daha da büyütmek aksi halde hep yavaş gelişecek. Bir de güncellemeye çok alıştık. 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bus Simulator 16 Oyun İçi Ekran Görüntüleri!

SpinTires Yapımcısı Oovee Games’den Açıklama