in , ,

American Truck Simulator için Yeni Volvo VNL geliyor!

SCS Software, American Truck Simulator platformuna resmi bir şekilde yeni Volvo VNL araçlarını getirmek için ABD’deki Volvo Trucks takımı ile çalışmaya başlamış. Şu an projenin henüz çok erken aşamalarında olsalar da yeni VNL çekicilerinin 3D taramalarının yapıldığı bir video paylaşılıyor.

Eski model VNL geldiğinde yeni tasarım piyasaya çıkmıştı ancak yıllardır ABD’li kamyon üreticileriyle olan çeşitli izin ve lisanslama problemleri nedeniyle yeni modeller veya markalar katılamamıştı. Son durumuna baktığımızda ise Kuzey Amerika pazarında popüler olan neredeyse tüm çekicileri artık görebiliyoruz ve onları gerçek dünya lansmanı ile birlikte eş zamanlı olarak tanıtabiliyorlar. İlk günden ATS’ye sanal olarak eklenebiliyorlar. Volvo Trucks USA ile de benzer problemlerin de var olduğunu biliyorduk ve yeni gelişme ile bunların aşılmış olması ETS 2 ve ATS oyuncuları için çok yararlı olacağa benziyor.

Peki ya Volvo Trucks AB yani Avrupa’daki yenilenmiş Volvo FH16 çekicisi ETS 2‘ye gelebilecek mi? SCS’in bu duyurusundan sonra neden olmasın?

3D tarama seanslarının ardından SCS’in araç takımı Volvo VNL çekicilerini her ayrıntısı ile sıfırdan modelleyecek. Burada üretici markanın kullandığı CAD dosyalarına erişim de söz konusu oluyor. Yani aracın gelmesi için önümüzde neredeyse en az 8-9 ay veya 1 yıl var. Araç takımı aynı anda birkaç araç modeli ve entegrasyonu üzerinde çalışabiliyor. Fakat büyük markalarla yürüyen bir süreç olduğu için her aşamada birlikte karar almaları gerekebiliyor. Bu da sürecin çeşitli aşamalarında aksamasına neden olabiliyor.

 

Videoda Volvo Trucks Kuzey Amerika’nın Virginia eyaleti Dublin şehrindeki tesislerde çekilmiş.

 

Volvo VNL dışında başka bir model duyurulmadı. 2019 yılında tanıtılan yeni nesil Volvo D13TC motor kullanılıyor.

  • VNL 300
  • VNL 400
  • VNL 740
  • VNL 760
  • VNL 860

Orijinal motorlar, şanzımanlar ve kabin ile aksesuar seçenekleri olacak.

 

 

Serinin 26. yılı diyebiliriz.


ATS Yeni Volvo VNL ana konusu burada açıldı.

SimülasyonTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demolish & Build 3: Excavator Playground demosu ücretsiz çıktı!

Yepyeni bir araç sürüş simülasyonu Taxi Life: A City Driving Simulator duyuruldu!