American Truck Simulator için SiSL Trailer Pack Çıktı!
Connect with us

American Truck Simulator Haber

American Truck Simulator için SiSL Trailer Pack Çıktı!

50’den fazla Kuzey Amerikalı lojistik firması gerçek kaplamalarıyla dorselere geliyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

American Truck Simulator için SiSL Trailer Pack Çıktı!

50’den fazla Kuzey Amerikalı lojistik firması gerçek kaplamalarıyla dorselere geliyor.

SiSL, Euro Truck Simulator 2 için geçtiğimiz yıl yayınladığı SiSL Trailer Pack mod çalışması ile 1 yıl gibi bir sürede 700’den fazla Avrupalı gerçek lojistik firmalarının kaplamalarını hazırlayarak Steam Atölye’de 120 bin aboneye ulaşmış ve oyuncuların büyük bir beğenisini kazanmıştı. Üstelik içerisinde sadece dorse kaplamaları da bulunmuyor. Son eklenen güncellemelerle dorse tekerleri değiştirildi, trafikte dolaşan AI çekicilerin tasarımları farklılaştırıldı ve buna ek olarak trafikteki araçların renkleri daha yaygın renklerle değiştirildi.

Kullanıcılar American Truck Simulator için de uzun zamandır bu çalışmayı istiyordu. SiSL birkaç ay önce çalışmaya başladı. Şu an itibariyle ilk sürümde ATS için 50’den fazla dorse kaplaması yer alıyor. Burada Kuzey Amerika’da taşımacılık yapan lojistik şirketlerinin orijinal dorse kaplamaları yer alıyor. Trafikte çıkabiliyor ve dorse hazırlama sihirbazında istediğiniz kaplamayı seçerek oyun içinde bunu alabiliyorsunuz. Daha önceki modlarda olduğu gibi bunda da performans kaybını önleyecek bir sürü çalışma var. Normal bir sistemi bile yormuyor.

Her dorse kaplaması orijinal fotoğraflardan elde edilen verilerle dikkatli bir şekilde tasarlandı. Şirketlerin kendi kurumsal renklerine, yol aldığı güzergahlara dikkat edilerek geliştirildi.

Genellikle 53 foot dry van dorseler, soğutuculu dorseler ve çift dorselerde bu kaplamaları görebiliyorsunuz. Ayrıca ek olarak yeni dorse modeli olan 53 ft. Wabash, 20 ft, 40 ft ve 53 ft. konteyner ile perdeli Dry Van(normal dorse) ekleniyor.

 

Abone olmak için tıklayın (direkt Steam uygulamasında açılır)

Bağlantı: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1296243811

Var olan SCS dorselerinin de bu kaplamalarla değişmesini istiyorsanız SiSL’s Trailer Pack Addon: SCS Replacement isimli eklentiye de abone olmalısınız. Bağlantısı; http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1296258886

 

 

SiSL Mega Pack Facebook sayfasında bu dorselerin tüm görüntülerini bulabilirsiniz.

Albüme gitmek için tıklayın.

 


Dorse hazırlama sihirbazı!

SiSL Trailer Pack modunun en iyi yanı da istediğiniz firmaların dorselerini seçip oyun içi iş alma sisteminde yer alan dorse seçimi ekranında görebilmenizdir. Üstelik bunu kendi yaptığınız dorse kaplaması için de kullanabiliyorsunuz. Bir nevi kişisel dorse oluyor. Bir iş alırken ister Amazon Prime ister COSCO kaplamasını seçin size kalmış. 🙂 Bağlantı; https://radiotrucker.com/sislsmegapack/trailers/wizard/

İçerisinde yer alan firmalar;

v1.0 — ABF Freight, Amazon Prime, APL, C.R. England, Carlile Transport, Celadon Transport, CEVA Logistics, CMA CGM, Coca-Cola, COSCO, Covenant Transport, Crete Carrier, CRST Expedited, CSX Intermodal, Day & Ross Freight, Evergreen, FedEx, Forward Air, Hamburg-Süd, Hapag-Lloyd, Heartland Express, Hyundai, J.B. Hunt, K Line, Knight Transportation, Landstar, M-V-T, Maersk, MSC, Navajo Express, NEMF, NFI, NYK Line, OOCL, Pepsi, Prime Inc., R+L Carriers, Reddaway, Roehl Transport, Ryder, Saia LTL Freight, Schneider, Shaffer Trucking, Smith Transport, Swift Transport, Textainer, Tyson Foods, U.S. Express Enterprises, UPS, US Foods, USA Truck, Walmart, Walmart Sam’s Club, Werner Enterprises, XPO, Xtra Lease, YRC

 

SiSL, pakette yer almasını istediğiniz firmaların önerisini de bekliyor.


Teknik bilgiler;

Oyun sınırılaması nedeniyle sadece 8 çeşit farklı römork kullanılabiliyor(çekici dorseleri, yari dorseler,. oyun tarafından vvarsayılan olarak 5’i kullanılıyor 3’ü de modlara kalıyor. Trafiğe üçlü veya çiftli dorse eklemek için ayrı dorse türü oluşturmak zorunda bırakılıyor. Bu nedenle trafiğe üçlü veya çiftli dorse ekleyen modlara sahipseniz bu mod ile birlikte kullanmayın.

 

 

Modun inceleme videosu yakında kanalımızda olacak 🙂

 

SimülasyonTÜRK

Reklam
1 Yorum

1 Yorum

  1. Yakup

    Şub 12, 2018 at 17:39

    Selçuk abi; Eline yüreğine sağlık 🙂

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

American Truck Simulator Haber

American Truck Simulator’ın Washington Eyaletindeki Şehirlerin Simgesel Noktaları [Ekran Görüntüleri]

SCS Software bu haftayı American Truck Simulator’ın Washington eyaletindeki şehirlerin simgesel noktaları bir blog yazısı ile aktardı. 10 ayrı ekran görüntüsünde Washington şehirlerindeki önemli ve görülecek yerler karşımıza çıkıyor.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

SCS Software bu haftayı American Truck Simulator’ın Washington eyaletindeki şehirlerin simgesel noktaları bir blog yazısı ile aktardı. 10 ayrı ekran görüntüsünde Washington şehirlerindeki önemli ve görülecek yerler karşımıza çıkıyor. SCS yazıda gerçek dünyada ki ortamları oyun dünyasına aktarmanın her zaman ki zorluğundan bahsediyor. Burada 1:20 ölçekte bir harita hazırlandığı için birçok teknik ve pratik sınırlamalara takılınıyor. Oyunculara ellerinden geldiğince en gerçekçi ortamda araç kullanmalarını sağlayan sürükleyici bir deneyim oluşturmak için birkaç geliştirme hilesi(aslında püf noktası) kullanıyorlarmış. Bu tekniklerden biri ise yerel mimariye ek olarak kendine özgü farklı noktalar ve oluşturup yerleştirmekmiş. Doğal veya insan yapımı yapılar olabilirmiş. Ekran görüntülerine dikkatli baktığınızda ne demek istediklerini daha iyi anlayacaksınız.

Panoramik fotoğraf;

Aşağıda eyaletin şehirlerinde bulunan küçük figür heykellerden eyaletin her yerine uzanan büyük köprülere kadar boyut ve şekil olarak büyük ölçüde farklılık gösteren simgesel noktalar var. Bölgeyi bilenlerin hemen tanıyacağını umuyorlar. Bizce Oregon’daki şehirlere daha fazla canlı duruyor. Washington eyaletinde bir sürü önemli firmanın genel merkezi ve ofisleri bulunuyor. Belki çoğumuz biraz küçük olması nedeniyle hemen hemen Oregon ile aynı bir ortam bekleyeceğiniz umuyor ancak yeni ekran görüntüleri yayınlandıkça bunun pek de öyle olmadığını fark ediyoruz.
 

Steam’de istek listenize eklediniz mi? SCS ne demişti? Daha erken çıkacak! 😀 Bu tarz yazılarla eklentinin şu an ne durumda olduğunu az çok anlıyor gibiyiz. Ayrıca trafikte çift dorseli yapay zeka da dikkatinizden kaçmasın. İrili ufaklı bir sürü güzel nokta var. Muhtemelen Oregon’da yaptığım gibi ilk oynanışta sanki gerçekten oraya gitmiş bir turist gibi davranacağım. Fotoğrafı çekilecek çok güzel yerler var. Uçak biletimizi yılın hangi ayına alsak acaba?

 

 

American Truck Simulator forumu için buraya tıklayabilirsiniz.

SimülasyonTÜRK

Okumaya devam edin

ETS 2 Genel

ETS 2 için Önerilen Süspansiyon Fizik Ayarları [Video]

1.33 güncellemesi ile başlayan fizik iyileştirmelerinden sonra SCS Software gerçek bir TIR davranışı alabilmemiz için çeşitli fizik ayarları önermişti. Bu videoda hepsini bulabileceksiniz.

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

ETS 2 için Önerilen Süspansiyon Fizik Ayarları [Video]

1.33 güncellemesi ile başlayan fizik iyileştirmelerinden sonra SCS Software gerçek bir TIR davranışı alabilmemiz için çeşitli fizik ayarları önermişti. Bu videoda hepsini bulabileceksiniz.

Bu ayarları uygulayabilmek için konsol kısmına girebiliyor olmanız gerekiyor(Belgelerim/EuroTruckSimulator2/config.cfg açıp uset g_developer “1” ve uset g_console “1” satırlarının bu şekilde açık olmasına dikkat edin ardından oyun içerisinde “é” tuşuna basarak açabilirsiniz.).

g_truck_stability 0 (Bu kodu yazdığınızda çekici dengesi sıfıra iniyor. Gerçekte olduğu gibi davrandığı belirtiliyor. Oyun içi arayüzde henüz ayarı eklenmedi.)
g_trailer_stability 0 (Dorse dengesidir.)
g_suspension_stiffness 0 (1.33 ile eklenen bir seçenektir. Konsol kısmından yapılıyor. Çeşitli oranlarda kullanabilirsiniz. Örnek; 0.5, 0.7, 0.1)

Süspansiyon sertliği dışında çeşitli özellikler önümüzdeki güncellemelerde eklenmeye başlarsa oyuncuların uzun süredir istedikleri araç fizikleri yavaş yavaş oluşmaya başlayabilir.Bu ayarları yaptıktan sonra elbette ani dönüş, keskin virajlar, araç şasisi ve dorse tüm sürüşü daha çok etkiliyor. Eğer çeşitli fizik modları kuracaksanız olaylar yine değişir. Ayrıca bu ayarlamalar her araçta etkili oluyor. Modlu bir araç kurduğunuz da geçerli oluyor ancak davranış yine mod yapımcısının yaptığı ayarlara farklılık gösterebilir. Ben uzun süredir bu şekilde kullanıyorum ve keyif alıyorum.

Uyarı! American Truck Simulator için de geçerlidir. Orada da aynı kodları deneyebilirsiniz. Videomuzda her şeyi anlattık iyi seyirler!

Uyarı! Bu konsol kodları oyun sürümlerinden bağımsızdır. Yeni bir oyun güncellemesinde değişmez. Hep geçerli kalır ancak SCS Software çeşitli güncellemelerde bu fizik ayarlarını geliştirdikçe performansı değişecektir.

Videoda yeni eklenen MAN TGX Euro 6 üzerinden anlattık. Ama temelde yeni Scania S&R çekicileri temel alınarak geliştirilmiş. Hepsinde geçerli oluyor.

Öte yandan bu fizik önerileri Squirrel’ın bu videosunda gösterilmişti.


SiSL fizik sisteminin gelecekte nasıl olabileceğini anlatmıştı.

 

SimülasyonTÜRK

 

Okumaya devam edin

American Truck Simulator Haber

American Truck Simulator – 1.34 Güncellemesi [Video]

SCS Software, ATS’nin 3. çıkış yıldönümü kutlama yayınında birçok bilgi paylaştı. 1.34 güncellemesinin özelliklerini hem test edip hem de son gelişmelerden bahsediyoruz. Interinational LoneStar ve Freightliner Cascadia araçları bu yıl çıkıyor. Washington eyaleti çok daha erken çıkacak, yıl sonunda ise Utah yayınlanacak. Daha neler neler….

Simülasyon Türk

Yayınlandı

Tarih:

SCS Software, ATS’nin 3. çıkış yıldönümü kutlama yayınında birçok bilgi paylaştı. 1.34 güncellemesinin özelliklerini hem test edip hem de son gelişmelerden bahsediyoruz. Interinational LoneStar ve Freightliner Cascadia araçları bu yıl çıkıyor. Washington eyaleti çok daha erken çıkacak, yıl sonunda ise Utah yayınlanacak. Daha neler neler….

1.34►https://www.simulasyonturk.com/american-truck-simulator-1-34-guncellemesi/
Canlı yayından bilgiler► https://www.simulasyonturk.com/american-truck-simulatorin-3-yildonumu-canli-yayinindan-bilgiler/
Steam sayfası ►https://store.steampowered.com/app/270880/American_Truck_Simulator/
ATS forumu►https://park.simulasyonturk.com/c/kamyon-parki/american-truck-simulator

 

 

Haber

American Truck Simulator – 1.34 Güncellemesi

Okumaya devam edin

Bir rica…

Sitemizde Adblocker kullanmamanızı rica ediyoruz. Sizi rahatsız edecek reklamlara yer vermiyoruz. Yayının devam etmesi için Google reklamlarının desteğine ihtiyacımız var.

Açılır Menü

Advertisement
Advertisement

Son Yorumlar

Trendler