Menu
in , ,

American Truck Simulator – 1.43 güncellemesi (açık beta)

Interior kabin sesleri sonunda güncelleniyor! SCS Software, 1.43 güncellemesinin açık betasını American Truck Simulator için başlattı. Damperli dorse yenilenerek artık kişisel satın alınabilir özelliğine kavuşuyor. Hatta SDF font güncellemesi ile oyundaki yazıların daha iyi görünmesi bile sağlanıyor.

1.43 açık betasının ilk aşamasında birkaç özellik yer alıyor. Yılbaşı öncesi yoğun üretim programları nedeniyle diğer özellikler daha sonraki sürümlerde getirilecek. Açık beta sırasında resmi SCS forumlarında bu bölümde geri bildirim verebilirsiniz.

Sahiplenebilir Damperli Dorseler

Damperli dorseler artık kişiselleştirilebilir ve satın alınabilir oldu. Bu dorselerde kömür, çakıl, taş, kum, toprak ve birçok dökme malzemenin taşınması sağlanıyor. American Truck Simulator’da damperli dorselerin 3 özelleştirilebilir kasa tipi var. Arka kapaklı, yana açılan ve hareketli zemine sahip damperli olarak ayrılıyor. Her biri farklı uzunluklara (30 ft veya 36 ft) sahip 2 veya 3 dingilli olarak yapılandırılıyor. Side Dumpers denilen sağ veya sola açılan damperli dorseler B-double, Turnpike veya tekli dorse olarak mevcut diğer tüm kasa tipleri ise tekli dorse ile geliyor. Damperli dorselerde işaretleyiciler, arka tamponlar, ön ve arka çamurluklar ile boyamalar dahil olmak üzere bazı aksesuarlar ekleyip değiştirebiliyorsunuz.

Interior Kabin Ses Güncellemesi

Bu güncelleme ile çevredeki ortam seslerinden kaynaklanan ses zayıflaması/atenüasyon(sound attenuation) yanı sıra çekici kamyon motorunun ve tekerleklerinin sesini simüle eden yeni bir ses efekti uygulandı. Her çekicinin farklı bir ses yalıtımı olduğu için SCS’in ses ekibi bunu ses eşitleme ve yankı efektleri kullanarak simüle etmiş. Birici şahıs bakış açısıyla(kokpit) sürüş sırasında motor, tekerlek ve diğer dış seslerin nasıl azaltıldığını daha iyi simüle edebilmek için araç içindeki kabin sesleri güncellenmiş oldu. Bu adım yine ilk aşama olarak belirtiliyor. Gelecekte çekicilerin kabin boyutuna göre daha doğru bir ses zayıflama/azalma simülasyonu getirmeyi planlıyorlar. Şu an ise ilk adımında American Truck Simulator ve Euro Truck Simulator 2’deki tüm çekicilere uyguladılar. Çekici modlarının ise bunu desteklemesi gerekecek.

Yeni SDF Font/Yazı Tipleri

1.43 ile artık SDF(Signed Distance Fields) yazı tipleri kullanılıyor. SDF yazı tipi teknik olarak metinlerin ve yazı tiplerinin herhangi bir çözünürlükte, ölçekte veya herhangi bir mesafeden güzel bir şekilde görüntülenmesini sağlıyor. Aşağıda karşılaştırmaları bulunmaktadır. Daha küçük çözünürlükte olan veya uzak mesafeden yakınlaştırdığınızda bozulabilen bir resim gibi görüntülenen yazı tipleri yerine SDF bize bu yazı tiplerinin herhangi bir boyuta ayarlanabilmesini sağlıyor. Kullanıcıya da mükemmel şekilde netlik ve keskinlik olarak sunuluyor.

 

İlk aşamasında bu yeni yazı tipi tekniğini Kullanıcı Arayüzü, Convoy kullanıcı adları, GPS, Lisans Plakaları, Çekici Dashboard ekranlarına uyguluyorlar.

Özellikler

Harita:

  • Genel hata düzeltmeleri
Araçlar:
  • Kişisel Damperli Dorseler

Diğer:

  • Interior Kabin için Ses Azaltması Uygulandı
  • MSDF Font desteği

1.43 açık betasına nasıl katılırım?

Steam uygulamasında Oyun Kütüphanesi > American Truck Simulator sağ tıklayıp Özellikler penceresini açın. BETALAR sekmesinde public_beta > 1.43 seçin. Şifre istemeyecek ve yükleme başlayacaktır. Steam programını yeniden başlatmanız gerekebilir.

 


American Truck Simulator forumu için tıklayın.

SimülasyonTÜRK

Leave a Reply

Written by HasanOfke

Exit mobile version